האח הגדול ויפ: הרגעים הגדולים, הקטנים והשערורייתיים

אירוע הגמר של עונת האח הגדול ויפ יצא אמש לדרכו האחרונה והותיר את הצופים, כמו גם את הדיירים, עם טעם מר של זיתים דפוקים בפה ועם חיוך של מילקשייק וניל. לפניכם הרגעים שהחלטנו לא לעבור עליהם בשתיקה

17/06/2015
שרין לוי קבלו עדכונים משרין
  • RSS

האח הגדול. מושיק עפיה. צילום: מאקו / קשת

שלא באורח פלא, רגע השיימניג הכי גדול אולי בעונת האח הגדול ויפ, כוון מצד סגנו של המנצח (להלן, נירו), גם אם לא במתכוון, כלפי מי שלקח את המקום הראשון. לא ארחיב ואתסיס, אבל הדיבור היה בין נירו לסטלה בעודם מסתודדים בחצר, על הדיי-ג'וב הפחות סקסי של הזוכה, בצירוף דוח על מצבו הכלכלי, שגם הוא לא משהו. אני מדברת כמובן על "הנשמה של הבית" - אבל מלבד מושיק עפיה (במלרע), גם ג'קי, אלירז, ו-נו, שכחתי איך קוראים לו, משהו עם תי, קותי, מחליפים כיפים על אותה משבצת. לכן, כבר לפני 38 ימים - כשכל הג'מעה, תריסר במספר, נכנסה לבית בשוק טוטאלי, ומושיק, שלוש-ארבע-ולעבודה, התחיל לתקתק את מיטות האיקאה כאילו היו פזמונים חוזרים של דורון מדלי, עד שהביא את הדיירת, שכלל לא בלטה בחסרונה באירוע הגמר שהתרחש אמש, לדמעה שבצבצה ראשונה העונה - ההימור על מושיק הפך לתסריט ידוע מראש. "באת ממקום צנוע של מישהו שהיה למעלה ונפל, והקהל התאהב", סיכם האח בחדרו על קו הסיום את אות הניצחון.

האח הגדול. נירו לוי, סטלה עמר. צילום: מאקו / קשת

אבל מספיק דשנו בטייפ-קאסט הווינר, האנדרדוג בעל הלב החם, שמוצא את דרכו בדהרה אל לב קהל המיינסטרים - סבבה והכל, אבל הבנו את הרעיון. בואו נדבר רגע על הרגעים בלולאות של מסילת רכבת ההרים הרגשית והמניפולטיבית הזו, שהתחייבו דיירי האח לעבור; חלקם מביכים, אחרים משעשעים, את רובם נרצה לשכוח ויש גם כמה רגעים, שמה לעשות, קצת זכרנו. אז נתחיל?

רגע לא נעים בכלל: כשנשמעו ברחבי החצר קריאות במגפון בסגנון של "איציק, תזהר מנטלי", סתיו רץ מהר כדי לעדכן את עטיה בחדר ההלבשה והיא בתגובה סיננה מתוך הבכי שפרץ כל סכר, "אבל למה שמישהו יגיד דבר כזה?". והנה, קיבלנו כמעט כבדרך אגב, עוד הוכחה שמדובר בהפקה הטלוויזיונית הכי מתומרנת ותובענית שצמחה פה. לא שקוף שהקריאות הללו הן השתלות מיותרות של ההפקה?

האח הגדול. נטלי עטיה, סתיו סטרשנוב, רתם איזק. צילום: מאקו / קשת

הרגע שניפץ את האינטרנט: הווידוי של סתיו-סתווית במשימה הראשונה, שבו הוא מדבר אל אחיותיו הקטנות על האח הגדול שהוא היה ולא היה בשלבי עבר קריטיים בחייהם. רתם צדקה כשאמרה שהרבה אנשים צריכים את סתיו שיעזור להם להיות הם, בלי להסתתר, או להתבייש או לפחד. כשהאיש מן העתיד, שבו הגבולות המגדריים מטשטשים, פורס את הקישקע, קל לאנשים לחבב בהמוניהם ולהניח את האצבע על העכבר בתגובה - כי למעלה מעשרת אלפים מלייקקים לא טועים.

האח הגדול. סתיו סטרשקו. צילום: מאקו / קשת

הרגע שגילגל מצחוק: איציק נרדם במהלך היום בערך לאורך כל העונה, היות ושינה היא מוצר צריכה בסיסי, אז רתם הביאה רעיון-פתרון מקורי כדי למזער את הקנסות ואיפרה את עפעפיו, שדמו בקטע מפחיד ותיאטראלי לעיניים פקוחות לרווחה. האמת, הרגה אותי.

גילגל מצחוק 2: האלטר-אגו של סתיו ורתם, כלומר, דמויות שהם נהגו להכנס אליהן פה ושם בהשראת היוצרים של ׳דיבוב מצחיק׳ שקיבלנו בעצמם השראה אחת גדולה ממירי של אחד העם אחד.

רגע של אינסטינקט לכסות את העיניים ולדמיין שהוא מעולם לא קרה: כי לצפות בבנאדם מבוגר בן למעלה מ-80 יוצא מדעתו עד לרמה של רעידות ולא משנה על מה ולמה, אלו מחזות שהיינו שמחים לוותר עליהם. היי גודוביץ' יקר, איך אתה?

האח הגדול. ישראל גודוביץ. צילום: מאקו / קשת

רגע של פאוור-גירל פמיניסטי: בשיחה אינטימית שנערכה בנסט בין רתם לקטיה, הבהירה רתם בצורה ברורה ורהוטה, שהיא באה כדי להציג לנשים, לנערות ולילדות סנריו אחר, שבו היא התסריטאית של העלילה, והיא מכתיבה סצנת סיום שונה, "כי מגיע להן סוף אחר". ובאותו רגע להפקה לא היתה ברירה אלא להשלים עם המכה שמשולש סלאש מרובע אהבים, לא יתלקח פה הפעם.

רגע של הגיינה טעונת שיפור: "אז מי פה עוד במחזור? את במחזור? אולי את במחזור? אז מאיפה זה יצא, מהתחת של מוטי?", קראה סטלה לעבר שיר והבנות וביררה לנגד עיניי העם, מי מבין הדיירות השליכה טמפון משומש לא במקומו ובאותו רגע היה עדיף לה ללכת לשטוף טוב-טוב את הפה בסבון לניקוי עמוק. מי אומר דבר כזה ולא ברור איך סיטואציה כזו בוטה לא מנעה מסטלה עמר לגמור בגמר.

רגע של סטייל: רתם לוקחת; על שמלת כלה של חדי קרן מבית היוצר של המותג פיו פיו, שאיתה צעדה אתמול על המסלול, גם האאוטפיט שאיתו היא נכנסה לבית האח (חצאית טוטו ירקרקה ועליון בטן לבן), העיף לאחור כל פאשניסטה מצויה ועוד לא צייצתי על שלל בגדי הים שהיא השתכשכה בהם בכיף שלה. אבל לפני הכל, אני לא אומרת את זה כי רתם היא קולגה וחברה, אלא כי גם אני הייתי רוצה להסתדר על איזו הנחה קטנה, אצל המעצבת מור ולין ולשדרג את המלתחה עם חליפת לבבות, או עם סריג קשת בענן קסום. לא רק רתם, גם שיר דאגה לשנן את הכוונות הלוק הנכונות מהסטייליסית שלה.

רגע שיא מוזיקלי: כשהלהיט ההיסטרי Ugly Boy של הצמד הדרום אפריקאי דיי אנטוורד התנגן, סתיו פצח בפיזוזים קוליים וחרך את שטיח חדר השינה, "זה השיר שלי" - די ברור שיהיה לילד טעם מוזיקלי משובח, לא ככה? שיר זרמה עם שיר שהוא לא של מושיק עפיה והצליחה בתבונה לתייג אותו כפסקול להליכה על מסלול. גם אסוציאציה.

רגע שפל מוזיקלי: גולדן בוי ליווה את מושיק כל הדרך מהבית לקונפטי. כי בקטנה, אם אין כניסה לפלייליסט של גלגלצ, נשדר עסקים כרגיל ודלת אחרת תפתח.

הרגע שאיפשר לנשום לרווחה: הרגע שבו אריאנה מלמד הודחה. בכל זאת, יש גם צדק בעולם של קשת ועננים שחורים.

האח הגדול. אריאנה מלמד. צילום: מאקו / קשת

רגע של של סימון וי: כשאיציק הודה בפני האח שהבטיח לעצמו להכנס לבית בקפיצת בנג'י, על גבול ההתאבדות "לתוך הנשמה". רולר-קווסטר, אמרנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה