''לכאורה'' - פרשת ח"כ אורן חזן

בושה לכנסת ישראל, בושה שכולכם ישנתם טוב בלילה בלי להגיב. בושה שאתם כנראה מפחדים מאורן חזן. ובושה לנו, הציבור הישראלי, שלא דרש מהח"כים שלו להגיב, שלא היינו מזועזעים כמו שהיינו צריכים להיות, שעברנו לסדר היום

10/06/2015
עדי בלדרמן קבלו עדכונים מעדי
  • RSS

אורן חזן. צילום מתוך יוטיוב

לכאורה. לכאורה. לכאורה.

זו הפכה להיות המילה הפופולרית בישראל. וזה לא מפתיע, ח"כ אורן חזן מאיים בתביעות דיבה על ימין ועל שמאל.

אז, הנה אמרתי: לכאורה.

האמת היא שעל המעשים של חזן אין לי בכלל מה להגיד. הכל נאמר ואם זה נכון זו בושה גדולה מאד. אז באמת עוד לא הוכח שהוא אשם, אבל מה שכבר הוכח ללא ספק זה שבישראל יש צביעות. צביעות גדולה.

ציפיתי, בתמימות רבה כנראה, לשמוע אתמול לפחות 119 גינויים על המעשה-לכאורה. שמעתי אולי 5 גינויים-לכאורה, וכמובן חשוב לציין את יו"ר הכנסת שהבין שלתת לסרסור-לכאורה לנהל ישיבות במליאה, זה... איך נאמר... לא נאה.

וכאן הצביעות - כנסת ישראל שממהרת להאשים ללא משפט (אף שופט עוד לא פסק ששמאלנים הם בוגדים, נכון?), חברי כנסת שנלחמים מי יגיב ראשון ומי יגיב קיצוני יותר - שתקו אתמול. שתיקה כואבת. במיוחד כאבה לי שתיקתה של השרה לשוויון מגדרי שלא הצליחה להוציא אפילו "לכאורה" קטן אחד.

ולמה היה קל לשתוק? כי מדובר בעבירות-לכאורה כלפי נשים. לא יכולתי שלא לחשוב מה היה קורה אם ח"כ זהבה גלאון הייתה מואשמת "לכאורה" במסירת מידע רגיש לאויב, או לעתונאי (שזה אותה הדבר לא?). האם מישהו היה מחכה? האם חברי הכנסת היו אומרים שאין מה להגיב כרגע? שצריך לראות אם יוגש כתב אישום? האם לא היו מדיחים אותה במהירות הבזק מכל ועדה? במצב כזה 119 ח"כים היו רבים מי מגיב באופן קיצוני יותר.

אבל סרסור בנשים? זה לא נורא. נחכה, אמרו לעצמם הח"כים. למה להגיב? מה כ"כ נורא בעצם? אהבתי גם את אלא שאמרו "אנחנו לא שופטים". לא, הם לא שופטים, בגלל זה הם תמיד מביעים את דעתם בהסתייגות ("שמאלנים הם בוגדים-לכאורה אם מה שנאמר אכן קרה") בגלל זה הם כ"כ עדינים בניסוחים שלהם.

ואת מי שכבר התראיין בנושאים אחרים והמראיין הכריח להתייחס לסוגיה, שמעתי אומר ש"עדיין לא ברור מי היא אותה בחורה שדיברה". כמה קל להאשים את "הזונה". היא הרעה בסיפור, לא חלילה מי שלכאורה-סרסר בה. חכו, עוד מעט יתחילו לדבר על הלבוש שלה.

אז בושה לכנסת ישראל, בושה שכולכם ישנתם טוב בלילה בלי להגיב. בושה שאתם כנראה מפחדים מאורן חזן. ובושה לנו, הציבור הישראלי, שלא דרש מהח"כים שלו להגיב, שלא היינו מזועזעים כמו שהיינו צריכים להיות, שעברנו לסדר היום.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה