בוטיק יוקרתי שהוא מקום מפגש שכונתי

ב"מאיה בוטיק" אין שלוש קומות עמוסות סחורה שמדרגות נעות מחברות ביניהן, או אגף שלם של תאי מדידה. גודלה הוא בסה"כ 50 מ"ר אבל מה בכל זאת יש בה? בגדים שמייפים נשים ותשומת לב אישית אמיתית

08/06/2015
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

 מאיה בוטיק. צילום: יח''צחנות בגדים טובה היא כזו שנותנת חוויה. "מאיה בוטיק"

בפעם הבאה שמישהו יגיד לכם ששופינג עושים היום רק בקניונים, שלחו אותו לרחוב רוקח 58 ברמת גן. שם, בנקודה ירוקה, מרגיעה ומושכת, ליד פארק הירקון, מוכיחה מאיה ירקוני, שאפשר לצרוך אופנה ולהנות ממנה בדרך אישית ואחרת.

בחנות הביתית שלה, "מאיה בוטיק", אין שלוש קומות עמוסות סחורה, שמדרגות נעות מחברות ביניהן, או אגף שלם של תאי מדידה. על אף שהחנות הפכה כבר למוסד מוכר, גודלה הוא בסה"כ 50 מ"ר. מה בכל זאת יש בה? שני דברים עיקריים: בגדים שמייפים נשים ותשומת לב אישית אמיתית.

"קניית בגד היא הרי אף פעם לא רק עניין פרקטי", אומרת מאיה. "כשאת נכנסת לחנות בגדים זה גם בגלל שחסר לך משהו בארון אבל ייתכן ואת צריכה גם את החוויה הטובה - לראות את עצמך בבגד שמוציא ממך משהו חדש; בגד שמראה אותך לעולם ולעצמך באופן מדויק ומחמיא יותר, בגד שיעזור לך לאהוב את עצמך ולשמוח.
חנות בגדים טובה היא כזו שנותנת את החוויה הזאת ואת זה לא מוצאים ברשתות. פה טורחים להכיר אותך כדי להתאים לך את מה שאת צריכה. זו חנות שאפשר לפרוק בה מטען ולקבל אנרגיה מחודשת. בתקופת המלחמה החנות היתה פתוחה כל הזמן ונשים מאד הודו לנו, כי יצרנו נקודה חמה ותומכת".

מאיה ירקוני. צילום מהאלבום הפרטי"בשלוש השנים הראשונות חיפשתי את הכיוון שלי". מאיה ירקוני

"אני חיפשתי הרבה זמן את החוויה הנכונה בקניית בגדים ולא מצאתי אותה, גם כשנכנסתי למקומות יוקרתיים. פה ב"מאיה בוטיק" נוצר מקום מפגש שכונתי, עם לקוחות שחוזרות באופן קבוע, בגדים מיוחדים של מעצבים ישראלים בעיקר, אקססוריז ונעליים מכל העולם, צמד מוכרות נאמנות שמלוות אותי כבר חמש שנים ומכירות את כל נשות השכונה ותופרת צמודה שעושה קסמים בבגדים וזמינה לנו תמיד".

את כיוונת במיוחד למקום עם אופי משפחתי?

"בהחלט. עברנו מירושלים לשיכון ותיקים האינטימי, הרגוע והירוק וראיתי פה חנות פרחים קטנה, בית קפה שכונתי, גינות חמודות ובתוך כל זה, היה חסר לי מקום שנשות השכונה מתרכזות בו - מפטפטות קצת, שותות קפה ואז גם מוצאות בגד מחמיא שמשמח אותן.
כשראיתי חלל מתאים שהתפנה בשכונה, החלטתי להכנס אליו ולייבא בגדים בסגנון שאני אוהבת. אבא שלי היה בעל חנויות אופנה בירושלים והיה מלביש את המתלבשים הכי טובים בעיר. בעלי ואני פתחנו בקניון איילון סניף גדול של ארומה בזמנו, כך שאת הכלים והידע איך לנהל עסק, היו לי".

זה אומר שההתחלה שלך ב"מאיה בוטיק" היתה קלה וזורמת?

"לא ממש. במשך שלוש השנים הראשונות חיפשתי את הכיוון ואת הקול שלי ולמדתי את הקהל. באתי במטרה לחנך את הנשים כאן להתלבש כמו שאני מאמינה ואוהבת, אבל לאט-לאט למדתי שהן יכולות לא פחות ללמד אותי. הכרתי את הנשים שחיות בשכונה הזו ואת הסגנון שלהן, שמצא חן בעיני מאד.

מאיה בוטיק. צילום: יח''צמקום מפגש לנשות השכונה. "מאיה בוטיק"

"יש כאן משפחות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה, אבל אין כאן סגנון חיים מנקר עיניים. הכסף, אם יש, מושקע בדברים בעלי ערך מתמשך כמו חינוך והוא יופנה לתוך הבית ולא ל'שופוני'. בשכונה הזו אין טעם למכור מותגים יקרים ונוצצים, כי לא יקנו. סגנון הלבוש שלמדתי לאהוב בזכות נשות השכונה הזו הוא נקי, מדויק ואיכותי. בזכותן למדתי שאני לא צריכה מסכות ולהתעטף בסמלי סטטוס. אם כי לא ויתרתי על העקבים", צוחקת מאיה.

"הייתי צריכה בשנים הראשונות גם ללמוד לאזן בין הבית והעסק, כי קל להשאב ולא לשים גבולות כשאתה עצמאי. אבל המשפחה, הבעל והילדים הם מקור הכוח שלי והיום אני יודעת לחלק את הזמן נכון".

מה התכניות שלך לעתיד?

"להמשיך להביא נעליים, תכשיטים ובגדים מצוינים שגורמים לנשים לגלות את עצמן מחדש ולהמשיך לחגוג את העסק והצוות שלי - כי זה עובד. אני לא משקיעה בפרסום ושיווק ועדיין מעגל הנשים שמגיעות הולך ומתרחב. אולי בהמשך ארצה לפתוח בשכונה מקום גדול יותר שמציע עוד דברים. אבל בעיקר אני רוצה להמשיך להיות מוקפת בעוצמה הנשית היומיומית הזאת שעושה לי כל כך טוב".

.

* התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת cashback ללקוחות הבנק.

 .

>> לעמוד הפייסבוק של מאיה בוטיק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה