זיכרונותיי מהבועה

הגיליון הראשון של "פטל", כתב עת חדש ואיכותי עם סיפורים אמיתיים בלבד, יוקדש לזיכרונות הילדות של אסופה מכובדת מאוד של כותבות וכותבים, ואתם מוזמנים להשתתף בחגיגה

26/05/2015
עטרה אופק קבלו עדכונים מעטרה
  • RSS

"האשה המשיכה לדבר לחלל האוויר, כעת בלחש, ולבכות בכי מר. אחרי דקה ניגשה אליה אחת המלצריות המבוגרות והושיטה לה מפית וכוס מים. האשה נשמה עמוק, שלפה מתיקה הממורטט מראה קטנה ועגולה, אגב יפחות בכי, מחתה את עיניה ותיקנה את האיפור, אבל הייתי כנראה היחידה בכל המסעדה שהסתכלה בה. כולם המשיכו להתעסק בשלהם" (עטרה אופק, מתוך "זיכרונות ילדות מתל אביב")

זהו זה חביבתי, אמרתי לעצמי כשפנו אלי, הגעת לגיל שמתחילים להציע לך לכתוב את זיכרונותייך. לא שלא שמחתי על ההצעה – להשתתף ככותבת בגיליון הראשון של כתב-עת חדש, שיוקדש לזיכרונות ילדות מתל-אביב – אדרבא: גם הוחמאתי שמצרפים אותי לקבוצה נבחרת של כותבים וסופרים משובחים (בחיי שקטונתי), וגם כי ממש כיף להעלות זיכרונות על הכתב, מתברר (לא ידעתי עד שניסיתי). אחר-כך גיליתי שרוב המשתתפים האחרים הם דווקא צוציקים גמורים, והבנתי שגם להם כבר יש זיכרונות ברוך השם; כי גם העיר תל-אביב השתנתה מאוד בשלושים-ארבעים השנים האחרונות, והרבה דברים בה חלפו לבלי שוב, לטוב ולרע, ולא נותר אלא להתגעגע או לפחות לספר עליהם לדורות הבאים, שלא ידעו את יוסף.

אז מה-מי-מו: אביבית משמרי ומירי שחם, כותבות מוכשרות ומשובחות בפני עצמן, יזמו מיזם ושמו "פטל – סיפורים שהיו", כתב-עת שיוקדש בכל פעם לנושא אחר. הגיליון הראשון, כאמור, כולו זיכרונות ילדות מתל אביב, של מי שגדלו בה או רק הגיעו לביקורים, כמוני, וכאן אפשר להתרשם קצת מהתוכן. התוצאה תהיה ספר יפהפה בכריכה רכה בן 100 עמודים, בהפקה מוקפדת ועל נייר איכותי, עם סיפורים מהחיים שנכתבו במיוחד לגיליון, ושכותביהם קיבלו תמורתם שכר-סופרים – אבל זה יקרה רק אם תאמינו בו ובנו. תמיכה בכתב-העת תקנה לכם עותק או יותר, ויש עוד המון אופציות שוות אחרות. כל הפרטים כאן, כולל סרטון קטן וחמוד. כנסו כנסו, בחיאת.

"פטל – זכרונות ילדות מתל-אביב", כותבים: עטרה אופק, לאה איני, שולמית אפפל, מרית בן ישראל, יונתן ברג, אילנה ברנשטיין, חלי גולדנברג, איתן גלס, גלית דיסטל אטבריאן, מאיה הפנר, נטליה ויזלטיר, עומר ולדמן, יואב כ"ץ, אביבית משמרי, שהם סמיט, נאוה סמל, נעם פרתום, דקלה קידר, מירי שחם, דורית שילה. 52 ₪ כולל משלוח באתר הדסטארט
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה