צילום ילדים: איך לצלם רגעים קסומים?

8 כללים פשוטים שאם תעקבו אחריהם, תוכלו גם אתם לצלם תמונות מעולות של הילדים בסמארטפון, כך שגם יישארו לכם זכרונות נפלאים מהתקופות המתוקות וגם תגרפו המון לייקים ברשתות

07/06/2015
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

מטרנה צילום מתוך האתרבשביל הזיכרון ובשביל הלייקים. צילום: מתוך אתר מטרנה

לפני חודשיים, כשילדתי בפעם האחרונה, ידעתי שארצה לזכור כל רגע. כל כך רציתי לזכור, עד שאפילו הלכתי להצטלם בהריון, ומאז לא הפסקתי לצלם. צילמתי כבר בחדר ההתאוששות, במחלקה באישון לילה, בכניסה הביתה, ואיפה לא?! בנוסף גם נשבעתי לעצמי שבחופשת הלידה הזו אסע 8 שנים אחורה בזמן ואסדר אלבומים לכולן (כמובן שלא קרה).

כשההורמונים נרגעו דפדפתי בתמונות, והבנתי שמה שנלכד בעדשה לא ממש שיקף את רגעי הקסם כפי שזכרתי אותם. ככה זה היום, כשכולנו מסתובבים עם מצלמה צמודה בכיס בהיכון לתעד כל תעלול של הטאלנט הפרטי,וכשתיעוד הילדות של ילדינו נשמרת בעיקר בהעלאה לרשת. העניין הוא שמרוב זמינות אנחנו מעלים תמונות ברגע, ונשארים עם המון תמונות כפולות, רובן לא מספיק מוצלחות. וזה לא רק בפייסבוק או באינסטגרם הפרטי שלנו, המון הורים משתתפים גם בתחרויות שיתוף תמונות ומעלים אלבומים בפלטפורמות שונות, כמו זו למשל באתר של מטרנה.

אז פניתי אל קרן דניאלי-קסנר - מומחית בצילום תינוקות וילדים, וגם חברה ואמא לתאומות ותינוקת טרייה, שתציל אותי מעצמי ותעביר לי קורס מזורז לצילום תמונות מעולות במצלמה ההו-כה משוכללת שלי: אייפון 5. וכל מה שיש לי לומר זה – איך לא חשבתי על זה קודם???!

ומכיוון שהכללים כל כך פשוטים ישר הכנתי מדריך יעיל ושימושי לכל ההורים שמאוד רוצים לזכור, אבל לא לגמרי יודעים איך להוציא את המיטב מהמצלמה הזו.

בהצלחה!

טיפים לצילום ילדים. צילום: מורן מישל

הנה 8 כללים לצילום תמונות מעולות של הילדים

1. רגעים מהחיים. התחשבו בסדר היום של הילד ומצאו את הזמן שבו הוא נינוח – לא עייף, לא רעב, לא כועס. רגע לא מתאים יקלקל את התמונה לא פחות מתאורה לא נכונה.

טיפים לצילום ילדים. צילום: מורן מישל / קרן דניאלי-קסנרלא נורא, בתמונה לא שומעים - אל תעשו |   רגע של שקט. עשו

2. סדר בבלגן. שימרו על מראה טבעי של הסביבה אבל נקו את כל מה שמיותר. למשל, אם אתם מצלמים תינוק בבית, טוב שיהיה בפריים חיתול טטרה זרוק, אבל פנו כוסות, נעליים ושאר בלגן מהסט.

בסביבה מבולגנת, כמו מסיבה בגן, אתרו קיר או פינה בחצר שיהוו רקע נקי להתרחשות כדי ליצור פריים נעים לעין.

טיפים לצילום ילדים. צילום: מורן מישל / קרן דניאלי-קסנרתנוחה לא נוחה ובלגאן מסביב – אל תעשו  | סביבה טבעית ונינוחה - עשו

3. דונט סיי צ'יז. אל תביימו. אל תבקשו שיסתכלו עליכם, יחייכו או יעשו את הפרצוף המצחיק שעשו לפני רגע. תהיו איתם ותהיו רגישים לשלוף את המצלמה ברגע הנכון. טובה תמונה אחת טובה ממאה תמונות רעות. וגם הרווחתם רגעים של ביחד במקום מאחורי העדשה.

טיפים לצילום ילדים. צילום: מורן מישל / קרן דניאלי-קסנר״נו, תסתכלי לכאן רק שניה״ - אל תעשו | המתינו למבט הנכון - עשו

4. לעולם בעקבות האור. אור טוב לצילום מגיע מנמוך ושוטף הכל, בזווית כזו הוא מרכך וחושף את הפרטים.  בצילום חוץ צלמו באור ולא בצל, אבל הקפידו שהאור לא מגיע מלמעלה. אם השמש נמצאת מעליכם יפול צל מהסנטר, ומהגבות לשקעי העיניים ויווצרו כתמים שחורים במקום פרטים ברורים וצבעים טובים.

במקום סגור ודאו שהאור מגיע מלפנים ומהצד ומפוזר באופן אחיד על האובייקט.

טיפים לצילום ילדים. צילום: מורן מישל / קרן דניאלי-קסנר"אין שמש, גשם יש רק צל..."  - אל תעשו | "קרן שמש מאוחרת" - עשו

5. לתפוס את הרגש. כשמצלמים תינוק או ילד לבד, וכשמצלמים אותו בהקשר משפחתי או חברתי, מתקבלות תוצאות שונות לגמרי. הרגש שעובר מאמא לתינוק בעת החתלה, לדוגמה, יוצר מראה רך ומרגש הרבה יותר מתמונה של תינוק שוכב לבדו על אותו המשטח בסגנון צילומי ניובורן. ברור שבצילום הביתי נעדיף ללכוד את הרגעים המשפחתיים, המרגשים, שהם ה-DNA של הזיכרונות.

6. על הצד הטוב ביותר. לכולנו יש צד מחמיא יותר, גם לילדים. עשו ניסיונות עד שתכירו את הזווית המחמיאה של ילדכם ואז השתדלו תמיד לצלם ממנה. באופן גורף חשוב להתמקם מול ובגובה האובייקט, ולא מעליו כיוון שזווית כזו מקטינה ובאופן כללי לא מחמיאה לפנים. בקיצור, מכירים סלפי? אז הפוך.

טיפים לצילום ילדים. צילום: מורן מישל / קרן דניאלי-קסנרממעוף הציפור - אל תעשו | בגובה העיניים - עשו

7. תבחרו צד. קומפוזיציה טובה מתמקדת באובייקט אבל לא ממרכזת אותו. כוונו את הפריים כך שהאובייקט נוטה מעט לימין או לשמאל ממרכז התמונה. דמיינו חלוקה של הפריים ל-3 שלישים – הילד צריך להיות על הקו שבין השליש הראשון לשני, או על זה שבין השני לשלישי.

8. הוקוס פוקוס. בצילום מעניין הפוקוס יהיה על המוקד וכל מה שאינו מוקד התמונה יקבל טשטוש קל כדי ליצור עומק. באפליקציות שונות אפשר לייצר אפקט כזה, אבל גם אז צריך שתהיה מראש לפחות הבחנה מינימלית בעומק.

***
במטרנה החליטו להקדיש מקום מיוחד לתמונות שלכם, התמונות שאתם מצלמים בבית, בגן ובחופשה, בכל רגע שאתם מבלים את המתוקים שלכם, בכל גיל. באתר מטרנה, לצד נושאים כמו תזונת תינוקות, הריון, התפתחות, שינה, מתכונים לקטנטנים ועוד, תמצאו תמונות אמיתיות ומקסימות של הורים שצילמו את ילדיהם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה