איך שומרים על החלקת שיער בקיץ?

השמש החזקה, הלחות המוגברת, מי הים והבריכה – כל אלה פוגעים בשיער שעבר החלקה. 5 כללים בעזרתם אפשר לשמור על שיער חלק ומושלם גם בעונה החמה

26/05/2015
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

קרני השמש המזיקות, הלחות הגבוהה באוויר, ההזעה המוגברת וכמובן מי הים והכלור בבריכה מחלישים את השיער ובעיקר מייבשים אותו, מה שגורם למראה שיער פגום. במילים אחרות: עונת הקיץ איננה עונה אידיאלית עבור השיער בכלל, ועבור שיער שעבר החלקה בפרט. אז מה אפשר לעשות בכדי לשמור על תוצאות ההחלקה לאורך זמן, גם בקיץ, במקום לרוץ למספרה לעתים תכופות? "כל מי שעברה החלקת שיער צריכה לאמץ שגרת טיפוח שיער בסיסית ספציפית לשיער שעבר החלקה בכל ימות השנה ובקיץ בפרט", מסביר עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה. "עם זאת, חשוב לציין, שהחלקת שיער יכולה להיות אידיאלית בעונת הקיץ, כי היא משחררת את האישה מהתלות בפן או במחליק השיער, במיוחד עבור מי שתנאי מזג האוויר גורמים לשיערה להיות מקורזל וחסר צורה".

 hair_sec

שומרים על ההחלקה מכל משמר

החלקת שיער קבועה עולה בדרך כלל הרבה כסף ובכדי לשמור עליה לאורך זמן רב ככל האפשר, מומלץ להשקיע במוצרי שיער ייעודיים שתפקידם לעשות זאת. "בכל ימות השנה ובקיץ בפרט, אני ממליץ לעבור להשתמש אך ורק במוצרי שיער – שמפו, מרכך ומסיכה – נטולי מלח סודיום כלוריד", אומר עומר אסף. "המוצרים ה"רגילים" שמכילים חומר זה מקלפים את הציפוי של ההחלקה ובכך מקצרים את חייה. בנוסף, חשוב לבחור מוצרי שיער ייעודיים שמכילים הזנה אינטנסיבית, מפני שתהליך ההחלקה גורם לשיער לאבד מרכיבי הזנה חשובים. לכן, אני ממליץ על מוצרים עשירים בקרטין שמחדשים את פנים השערה, מצפים אותה בשכבת הגנה ונותנים לה מראה עשיר ומלא ברק".

חופפים בתדירות גבוהה? לא נורא!

בקיץ אנחנו חופפות יותר. האם חפיפה מוגברת מהרגיל יכולה להזיק לתוצאות ההחלקה? "ממש לא", מבהיר עומר. "ברגע שאת משתמשת במוצרים ייעודיים ואיכותיים לשיער שעבר החלקה המכילים כאמור קרטין ברמה מוגברת שמזין את השיער, את יכולה לחפוף מדי יום ולא ייגרם לשיער כל נזק. מה שכן, בכדי לשמור על תוצאות ההחלקה לאורך זמן אני ממליץ מאוד להכניס לשגרת הטיפוח מסכת שיער, גם היא ללא מלחים, בה ניתן להשתמש פעם עד פעמיים בשבוע ובאמצעותה להגן על השיער ולהעניק לו ברק וחיוניות".

כשחם - אוספים את השיער

בקיץ אנחנו גם מרבות לאסוף את השיער. יש הטוענים שאיסוף שיער "חזק" באמצעות גומייה, מזיק לשיער. נכון או לא נכון? "מייד לאחר ההחלקה, ולמשך כמה ימים, מומלץ לא לאסוף את השיער, במיוחד לא בחוזקה. אבל לאחר מכן, אחרי החפיפה הראשונה, אפשר לאסוף בלי לחשוש. עם זאת, כל פעולה מאסיבית בשיער, כמו באיסוף שיער עם גומיה דקה וחזקה, פוגע בגמישות ובחיוניות של השיער. כדאי לבחור בגומייה רכה או בקליפס נוח", אומר עומר.

קופצים לבריכה או לים והשיער גם

מי הים, הכלור בבריכה הם המזיקים העיקריים של הקיץ לשיער. בכדי למזער את הנזק לשיער שעבר החלקה, ממליץ עומר לשטוף את השיער היטב במים מתוקים, לפני ואחרי שנכנסים למים בים או בבריכה,. שטיפת השיער עשויה למזער את הנזק שהמלחים והכלור גורמים לשיער. אפשר, כמובן, גם להשתמש בכובע ים אטום למים".

מייבשת או מחליקה עם פן?

אם עדיין לא התנתקת מהפן (גם לצרכי ייבוש שיער בכדי לשמור על שיער מוחלק ויפה), את בטח יודעת שבקיץ את חופפת יותר ובהתאמה – מייבשת יותר. בכדי להגן על השיער מהחום הגבוה של הפן, מומלץ להשתמש בקרם קרטין  – עשיר בקרטין וללא מלחים – שיוצר שכבת הגנה בין השיער למחליק או לפן ושומר על השיער בריא ועל תוצאות ההחלקה לאורך זמן. גם בעלות שיער רגיל שמשתמשות בפן או במחליק השיער מוזמנות להנות ממנו: הקרם נספג בשניות, מרכיבי התכשיר הופכים לפעילים כשהם באים במגע עם החום של המכשיר והקרם מבודד את השיער מהחום של המכשיר ובכל מגן עליו מנזקים וגם נותן ברק מיידי".


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה