המזרן של החבר'ה, האתיופים וזוהר ארגוב

האתיופית שקציני המשטרה רועדים ממנה, המחלוקת בעניין זוהר ארגוב, האל"מ שהודח מצה"ל לאחר שהואשם באונס - כל מה שעצר או קידם נשים בשבועיים האחרונים

26/05/2015
שלומית הברון קבלו עדכונים משלומית הברון
  • RSS

שנוי במחלוקת - זוהר ארגוב. צילום מתוך יוטיוב

השבוע האחרון עמד בסימן חלבי משהו ובין אם אפיתם או אכלתם, קשה היה להרים את הראש מעל הפשטידות כדי להסתכל מה קורה סביבנו. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי להזכיר לכם שהמצב, ובכן... לא משהו.

איפה, איפה, איפה, איפה, איפה השרה?!

לפני דקה וחצי הורכבה כאן ממשלה עם כל כך מעט שרות עד שנזקקנו לזכוכית מגדלת כדי לאתר אותן. מדובר בנשים בעלות רקורד משפיע והיסטוריה משמעותית.
אחת שובצה במקום ראוי - איילת שקד, שרת המשפטים.

השנייה שובצה במקום ראוי לאישה. לא, לא במטבח ובוודאי לא במטבחון (המדיני) אלא במשרד הזה שלא כל כך חשוב מה קורה איתו - משרד התרבות. שרת התרבות זו כבר שנים עמדה נשית, זה המשרד של האחרות/ים. פעם תפקד בתפקיד הזה אפילו ערבי!!! אלה שצריך לתת להם שר/ה כי הפופולריות של רגב בשמיים, אבל לא רוצים לתת להן כלום, אז יאללה לתרבות. אני מאחלת לרגב בהצלחה. מקווה שתצליח להכניס אג'נדה מזרחית למשרד.

האחרונה היא השרה לבלה בלה בלה ושוויון מגדרי, תפקיד חשוב מאין כמותו אלמלא היה חלק מתפירת תיקים ארוכה ומגוחכת שתפקידה לרצות, להתחנף ולסדר ג'ובים.

אז אחרי שאיתרנו בתוך הממשלה המנופחת שלוש שרות, נציץ רגע באיתון של ש"ס כדי לגלות שהן הועלמו לגמרי עם פוטושופ. לא טושטשו כמו בעיתון יהדות התורה (טרפה בפני עצמה), אלא הועלמו! אפילו האיראנים חטפו שוק. אנחנו, לצערי, הרבה פחות. אנחנו רגילות להיות מחוקות. מפוקסלות. נעלמות. זה דוחה. זה נורא. וזה מסר נוראי לבנות שלנו.

מי את, המזרן של החבר'ה?

השבוע ישבה רויטל מדר, פעילה חברתית פמיניסטית ומזרחית בתוכנית הבוקר של אברי גלעד, יחד עם אביהו מדינה ועשתה את הדבר הכי קשה בעולם - לא סתמה את הפה, הישירה מבט והזכירה לנו מה קורה כשאיש שאנו מעריצות הוא במקרה גם אנס. במקרה הזה, זוהר ארגוב.

מדינה הסביר שהנאנסת היתה "המזרן של החבר'ה" ובזאת הזכיר לנו שאם את אישה מינית ורצית לשכב עם שלל גברים - אז את מותרת. כלומר, מותר לאנוס אותך ולחדור אלייך בכוח גם אם את לא רוצה, כי את שרמוטה. נותנת. זורמת. עד מתי נשמע את הדעות האלה בטלוויזיה? עד מתי ישבו אנשים כמו אברי גלעד ויתנו הגנה לדברים כאלה? ולמה?

חלק מהנשים ובוודאי חלק גדול מהנערות שידועות בתור "המזרן" הן נערות מוחלשות, מנוצלות, נאנסות וכו'. זה לא תקף על כולן, יש בהחלט גם נשים מיניות ששוכבות מרצונן עם גברים רבים. אבל... לא עם 7 ולא במקלט ולא תוך כדי שמצלמים אותן.

זוכרים את האתיופים?

רק לפני שבועיים הייתה פה הפגנה שכבר שכחנו ממנה, כי מדובר באתיופים ואת מי זה מעניין בכלל? אז אם לא שכחתם ואם אתם מבינים שהגזענות אוכל אותנו מבפנים - תעקבו אחרי "אוטופיה שלי" ודעו שבמאבק הזה יש נשים צעירות מנהיגות משכמן ומעלה: דני אדינו אבבה כותב על ענבר בוגלה: "ענבר בוגלה היא דפני ליף של מאבק יוצאי אתיופיה". איך הפכה בחורה צעירה מקרית גת למושכת בחוטים של מאבק יוצאי אתיופיה? למה קציני משטרה רועדים ממנה?

בוגלה, 23 צעירה כריזמטית עם ראסטות ראס טפרי הפכה מזמן לקול הצלול והחד במאבקם נגד הגזענות של צעירי בני הקהילה האתיופית בישראל. כן, יש מי שמגדירים אותה הדפני ליף של מאבק בגזענות של יוצאי אתיופיה 2015. אנחנו מחוייבים להכיר אותה ולעזור לה. אחרת אנחנו חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון.

רוצים שהמחאה האתיופית לא תעלם עד להפגנה הזועמת (בצדק) הבאה? שלומי חתוכה, משורר ופעיל חברתי מעמותת עמר"ם, ועדן אוליאל, שחקנית ומחזאית ופעילה חברתית העלו סרטון מחאה שמציג פרסומת אלטרנטיבית למטרנה, חברת מזון התינוקות שהשתמשה בפרסומת האחרונה שלי בשחקניות ושחקנים לבנבנים, אשכנזים, בלונדינים תכולי עיניים כאילו היינו כולנו יוצאי סקנדינביה ולא מזרח תיכונים כהים. אוליאל וחתוכה הביאו לסרטון שלהם ייצוג של נשים כפי שהן נראות בישראל. מזרחיות. אתיופיות ואתם יודעים... אנחנו. כמו שאנחנו באמת. שאפו.

למי מגיע צל"ש?

ובפינת הצל"ש: הרמטכ"ל אייזנקוט שהחליט להחמיר בעונשו של איזה אל"מ אחד שהואשם באונס וניהל "רומן" עם פקודה שלו (זה לא רומן. אלה יחסי מרות והם אסורים בחוק ופליליים). אייזנקוט החמיר בעונשו וסילק אותו מהשירות הצבאי במקום לחכות עד שיגיע לפנסיה בעוד שנתיים. ועל זה נאמר - א מ ן !
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה