מיתוסים מהוואגינה

סיפרו לנו שהוא לא נקי, שיש לו ריח לא נעים. אמרו לנו לגדל שיער, ואז להסתפר ואח"כ בכלל למרוט הכל. עד כמה את באמת מכירה את הנרתיק שלך ומה את יודעת על מה שקורה "שם למטה"?

19/05/2015
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

לפעמים נדמה שהנרתיק שלנו סובל מפיצול אישיות. מחד, הוא יעד נכסף עבור גברים ומקור לעונג עבורנו הנשים. ומאידך, הוא סובל לעתים ממוניטין קצת מפוקפק וכל מיני דעות קדומות ולא מחמיאות. לכל מיני גורמים יש מה להגיד על הגודל שלו, הצורה, איך הוא צריך להראות, להריח, שיער אסוף, שיער פזור...

בקיצור, את מכירה את הבעייתיות. אז אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר במיתוסים שמסתובבים על הוואגינה:

אלטמן פמינה (צילום: shutterstock)

היו שלום ותודה על הדגים

לא, הנרתיק שלך לא אמור להריח כמו סשימי. ובכלל, כל התפיסה שלנרתיק יש באופן טיפוסי ריח לא נעים וצריך לשטוף ולנקות אותו עם כל מיני תרחיצים ייעודיים, שטיפות, או אפילו תרסיסים מבושמים (רחמנא ליצלן) - היא ממש לא נכונה. האמת היא שנרתיק בריא לא מפיץ ניחוח חזק ואם את רוצה לשמור עליו בריא, אז מומלץ שתפסיקי להציק לו עם כל מיני תכשירים. הפות הוא איבר שמנקה את עצמו ביעילות, אם רק מניחים לו לנפשו.

פלורת החיידקים שקיימת באופן טבעי בנרתיק מייצרת רמת חומציות מסוימת שיודעת להרחיק זיהומים ביעילות ובו בזמן שומרת על איזון נכון של החיידקים שמרכיבים אותה. סבונים ושטיפות אינטימיות יכולים לפגוע בפלורה הבריאה שלך או לשנות את רמת החומציות בנרתיק, ועל ידי כך להפר את האיזון העדין הזה. דברים נוספים שיכולים להשפיע על כך הם תזונה לקויה, בעיות בריאותיות אחרות ועוד. הדרכים בהן תוכלי לסייע לגופך לשמור על פלורת חיידקים תקינה בנרתיק הן שמירה על תזונה נכונה, הקפדה על אורח חיים בריא או נטילת תוסף תזונה ייעודי המכיל פרוביוטיקה מיוחדת ומותאמת לבריאות האינטימית.

 מחלקת גנים ונוף

העיסוק בשיער הערווה היה מאז ומעולם עניין של אופנה. בשנות השבעים המראה הטבעי והפרוע שלט. אך מאז שנות ה-80 מגמת הסרת שיער הערווה וסגנונו הלכה ותפסה תאוצה עד שכמעט לא נותרה חלקה שלא פשתה בה. אחד המיתוסים הרווחים הוא שהסרת שיער הערווה אינה רק אסתטית, אלא גם מסייעת לשמירה על היגיינה. ובכן, לא דובים ולא יער. או כן יער, בעצם.

יש סיבה שהאבולוציה טרם דאגה לספק לנו טיפול שעווה ברזילאית בילט אין. שערות הערווה מגנות על העור העדין שבחלקו החיצוני של הפות. הן מפחיתות את החיכוך בעת קיום יחסי מין (תחשבי על כוויות שפשוף... לא נעים, נכון?) ומפחיתות את הסיכוי לזיהומי עור, פצעונים ועוד. אז נכון, אף אחת לא רוצה שערות שמציצות מעבר לקו הביקיני. אבל לפני שאת נותנת לקוסמטיקאית שלך אור ירוק להוריד הכל, אולי בכל זאת כדאי שתשאירי קצת פוני.

אלטמן פמינה (צילום: shutterstock)להשאיר פרוע? למרוט? הפות שלך בסדר איך שלא שתחליטי, ושיפסיקו להתערב לך

הגודל לא קובע. באמת. נשבעות!!!

גודלו הממוצע של הנרתיק הוא כ-7.5 סנטימטרים ובעת גירוי מיני הוא נמתח לכ-10 סנטימטרים. זה כל הסיפור. משמעות הדבר היא שגם פין בגודל של 7-8 סנטימטרים ימלא את הנרתיק בצורה מספקת. אז אלא אם כן בן הזוג שלך נמנה על האחוזים הבודדים והנדירים באוכלוסייה שלהם פין קטן במיוחד (ובמקרה הזה, אנחנו בטוחות שיש לו מלא איכויות אחרות ושהוא בחור מקסים עם אישיות מדהימה וחוש הומור קורע), אין סיבה שתחושי מקופחת. עם זאת, כדאי שתדעי שהוואגינה שלך מאוד גמישה והינה בעלת יכולת מופלאה להכיל גם גברים מצוידים יותר. רק כדי לסבר את האוזן (או כל איבר אחר שתרצו), נפחו של הנרתיק יכול לגדול בכ-200 אחוזים בזמן קיום יחסי מין.

הנרתיק הוא מבצרך, שמרי עליו

הפות והנרתיק הם רק חלק מאיברי המין והרבייה שלנו. מדובר במערכת מסועפת ומורכבת שלא קיימת רק לצורכי עונג וסקס (בניגוד למה שכמה גברים אולי חושבים), אלא משרתת עוד כמה דברים חשובים בחיי כל אישה. לכן, אל לך להזניח אותה. מעבר לתזונה ולתוספים המתאימים, דאגי לה כפי שאת דואגת לחזק ולחטב גם את האיברים הפחות מוצנעים בגופך.

ביצוע של תרגילי קגל באופן קבוע יחזקו את שרירי הנרתיק ורצפת האגן ויסייעו לך לשמור על כל העסק מתוח אך גמיש. מחקרים הוכיחו שתרגילים אלה יעילים במניעת בריחת שתן, מסייעים לתמיכה טובה ונכונה יותר של האיברים הפנימיים ואפילו משפרים את איכות האורגזמות (עכשיו קנינו אותך, אה?). איך עושים את זה את שואלת? כווצי את רצפת האגן כאילו שאת מתאפקת לפיפי, הרגישי איך השרירים באזור הנרתיק, הרקטום והבטן התחתונה מתהדקים ועולים מעלה. הרפי. וחוזר חלילה. את יכולה להתחיל באימון ממש עכשיו, תוך כדי קריאת הכתבה. אף אחד לא ישים לב.

אלטמן פמינה (צילום: shutterstock)רק ככה הוואגינה שלך נועדה לגרום לך להרגיש

הדגדגן שבקצפת

אחד החלקים הכי מפורסמים ואולי הכי פחות מובנים בוואגינה שלך הוא הדגדגן. גברים מסוימים רואים בו פסגת השאיפות וחותרים למגע איתו ללא לאות (ולעתים גם ללא רחמים), משל היה הסלע האדום. ואילו גברים אחרים מתעלמים ממנו כליל וחולפים על פניו ללא התייחסות מיוחדת (ממש מעליב). ומה איתך? מה את יודעת על הבליטה הקטנה שחבויה כמו תכשיט בין שפתי הפות שלך? ובכן, סתם שתדעי - בדגדגן שלך מצויים כ-8,000 קצות עצבים שכל מטרתם לספק עונג. שמונת אלפים. זה שמונה ועוד שלושה אפסים אחריו. ואגב, זה בערך כפול ממה שניתן למצוא בפין. מה שאומר, שתיאורטית לפחות, את אמורה ליהנות מסקס כפליים.

אלטמן תפנק אחת מכן במארז פמינה במתנה, וזה דווקא לא מיתוס. רוצה שזו תהיה את? היכנסי לכאן והשאירי פרטים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה