מה עדיף: מאהב מבוגר או צעיר?

אם את סינגלית בת 50 וחברה קבועה באתרי היכרויות, ודאי נתקלת בתופעת הצעירים שמחפשים נשים בשלות. איך תדעי אם מתאים לך "נער" בן 40 או שעדיף להתרכז בבני גילך?

17/05/2015
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

למצוא אהבה בגיל 50 צילום: שאטרסטוק

את סינגלית בת חמישים, פנויה לקשר ומעלעלת באתרי היכרויות. אם התמונה שלך משדרת נעימות ונשיות ושמרת על עצמך מפני קמטי הבעה כעוסים, את אולי מקבלת פניות מסוגים שונים: פניות מחמיאות מגברים צעירים ממך; פניות מגברים בגילך וגם הודעות מגברים שנראים לך מבוגרים עבורך.

בשלב הזה את בטח מהרהרת ותוהה - מה באמת את מחפשת, למי מהם כדאי לענות; ולאן יוביל אותך כל נתיב שתיקחי. אנחנו כאן כדי להרהר איתך ביחד.

כשהגבר צעיר ממך

פנה אלייך גבר שצעיר ממך בעשור בערך. את אמנם בת 50 והוא בן כ-40 אבל הממ... לא היית בעשור ההוא לפני רגע? האם הפרש הגילאים כאן הוא באמת משמעותי? את מתחילה לחכוך...

כמובן שמבחינת הגבר הצעיר ממך, כיבוש של אישה מושכת שגדולה ממנו, הוא הישג. לא כמו לשכב עם אישתו של הבוס, אלא יותר כמו – להקסים את החברות של אחותך הגדולה ולפרוץ בגבריותך את מסגרת ה"אח הקטן".

למעשה, גם מבחינתך ההישג הוא די ברור. האם אנחנו לא מקנאות קצת במדונה בת ה-50 שיוצאת עם צעירים ממנה, שמאשרים את נשיותה הנצחית?

נעים לשבת בבית קפה עם בן 45 שמור ומקסים. מחמיא כשהוא מתמיד להתעניין בך. את ממש יכולה להאמין שיש לך יותר מה לתת לו מאשר לנשים צעירות ממך, שהוא יכול להשיג. אולי כי את רגועה, מודעת ושלמה יותר? אולי.

תוהה איך הוא יגיב לגוף שלך? אם צלחתם שתי פגישות גישוש מרוגשות שעבדו טוב ואת שוקלת מגע בשלישית, קחי בחשבון שלגימה ממעיין הנעורים עשויה לגמול לך בריגוש עז ובחומרים כימיים טבעיים שירוצו לך בגוף ויתורגמו לעור פנים בוהק, שיער מבריק וחיוך מקסים.  רד-בול מצמיח כנפיים? גם רומן עם בן 35-40 חתיך ומקסים, כשאת בת 50.

זה לגבי ההתחלה. בנוגע להמשך, אולי תגלו שהעולמות שלכם לא ממש מתחברים ושהוא לא יכול להעניק לך תמיכה ואיזון כמו שתקבלי מגבר בעל ניסיון חיים עשיר באמת.

יתכן שגם האמא והחברים שלו לא יתלהבו ממך.

אם את יודעת מראש שמדובר בהיכרות קצרת טווח ותוכלי להנות ממנה בלי להיכנס למעורבות רגשית גבוהה, הרי ששווה לשקול. מובטח לך שהחברות יעריכו במיוחד את סיפורייך במפגש הקרוב בבית הקפה ויקנאו בחוויה שלך מאד.

, מאהב צעיר או מבוגר? צילום שאטרסטוקמה עדיף

כשהגבר מבוגר ממך

 אם הוא סינגל בן 50 פלוס מינוס כמות הנשים שפונות אליו באתרי ההיכרויות, היא כבר נמוכה יותר מזו שהוא היה מקבל בגילאי ה-30-40. אז הוא היה סחורה חמה שאפשר להקים איתה משפחה והן עטו עליו. היום קצת פחות.

בן ה-50-60 לא בהכרח קורץ לרווקות בנות ה-30+. אלה לרוב יעדיפו מישהו בגילן וללא ילדים. הוא לא בהכרח יפתה בקלות גם את בנות ה-40 שלהעפיל לעשור הבא זה אולי יותר מדי עבורן ומעדיפות לצאת עם מישהו שלא דומה לאבא.

בן ה-55 ובת ה-40 גם לא בהכרח גם ייצרו שפה משותפת טובה. הוא למשל יכול להתרגש מאד כשהוא קונה להם כרטיסים לערב מחווה ליוסי בנאי. בעוד היא תביט בו ביגון משמים כל הערב ותבכה את טעמו המבוגר. אחרי הכל, אין כמו לדבר עם בן זוג באותה השפה ולחלוק מטען דומה.

מכאן שההיצע של בן ה-50 מראש, קצת מצומצם, והוא יכול להמתין הרבה זמן עד שתבוא סינגלית נחמדה בת 50.

כשהוא מוצא אותך סופסוף, הוא עשוי לגמול בעדינות, חום והשתדלות נעימים ולתת לך להבין שאת בהחלט לא דבר מובן מאליו עבורו.

כמו כן, במקרה שלו, מדובר באישיות שכבר מכירה את עצמה. בן ה-50 יודע מיהו ומה כבר לא ישתנה אצלו. הכנות שלו עשויה להיות גבוהה ולצמצם סיכוי להפתעות לא נעימות בנוסח - "הבנתי פתאום שאני לא מסוגל להיות בקשר!" - חודש אחרי שהכרתם והוא רץ איתך קדימה ואיפשר לך להתאהב בו עמוקות.

 יתכן גם ולגבר המבוגר היתה שהות לאסוף עם השנים ולהביא איתו מטען של חברים ותיקים ונאמנים שתשמחי להכיר (הילדים שלו כבר גדולים ויש לו זמן לחיי חברה). אולי באמת גם יש לו ילדים מקסימים ועצמאיים שיעניינו אותך; תחביבים שהוא פיתח במשך שנים וסיפורים שהוא אסף. כלומר נדוניה רוחנית מושכת.

חסרונות? ובכן כמו שאצלך יש כבר כמה חריקות גוף כך גם אצלו. כמובן שבן 40 שמעשן הרבה, לא מתעמל ואוכל ללא מודעות, שווה פחות מבן 50 חתיך, שמור ומודע לגופו. אבל עדיין, מספיק שהמבוגר שלך עישן 20 שנה לפני שפגש אותך, כדי שתקבלי זרימת דם מגומגמת לאזור האסטרטגי. לפני הכל אולי רופא המשפחה יכול לעזור לו. בגדול, ההמלצה שלנו היא לשמור על ציפיות סבירות כשמדובר במאהב  המבוגר ולהסתכל על התמונה המלאה - אם יש לו אישיות נהדרת ונכונות לפצות אותך איפה שצריך, נראה שיהיה לכם משגע ביחד. באמת שאין צורך לחפש שלמות גופנית בשלב זה של החיים. גם הוא הרי לא ימדוד עם סרגל, אם השדיים שלך עדיין מזדקרים כמו בגיל 30 .

לסיכום: פרקטיות ואופטימיות - זה שם המשחק. תהני! יש לך מסקנות משלך בנושא? שתפי אותנו!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך