ספר שהופך לעץ ומכונית שנוסעת על אוויר

ספר ילדים חדש ששותלים באדמה והוא הופך לעץ, מכונית שנוסעת על אוויר בלבד, טיפול פנים לאלף נשים בו זמנית והוכחה מדעית לכך שנשים הן מנהלות טובות יותר - כלכלה בקטנה

14/05/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

 ספר שהופך לעץ. צילום מתוך יוטיוב

בתחילת החודש פרסם עיתון גלובס את דירוג "ליידי גלובס" לנשים הכי מרוויחות בישראל. אז מה, סיבה למסיבה? האמת, ממש לא. רוב הנשים שמופיעות ברשימה הן אותן נשים מדי שנה בעשור האחרון. כן, השמות המוכרים: בנקאיות בכירות, סמנכ"ליות שיווק שתפסו ג'וב טוב בחברות מונופוליסטיות וכד'.

אין יזמית מפתיעה, אין מנהלת שהקימה חברה במו ידיה אלא נשים שמקצועיותן ונאמנותן נקנו למרבה במחיר. האם המשכורת הגבוהה, מיליוני שקלים בשנה, היא מקור לגאווה פמיניסטית? האמת העצובה היא שלא. יש נקודה שבה גם אצל נשים השכר הגבוה מייצג ערך שלילי של חזירות קפיטליסטית ותו לא.

צרכנות פיננסית

דה מרקר פרסם לאחרונה פרויקט מקסים תחת הכותרת: כך תהפכו את חייכם לנוחים וחסכוניים יותר: הטיפים שאתם חייבים להכיר. הפרויקט מאגד 99 טיפים וכללי אצבע במגוון תחומים - נדל"ן, תקשורת, חסכונות, השקעות, בנקאות . שווה להציץ.

ואם כבר צרכנות, אז "הסולידית", אחת הבלוגריות הכלכליות והידועות ברשת, כתבה פוסט מעניין בשם איך להיפטר מג'אנק צרכני. הנה אחת הפסקאות החשובות והמוצדקות בעיני:

"הזמן האבוד הוא לא המשאב היחיד שמתכלה. לג'אנק מיותר יש נטייה להתפשט כעובש לחדרי השינה, לארונות, לבוידעמים ולמרתפים. חלל פנוי הוא משאב יקר; ככל שהוא מתכלה, גובר הלחץ לעבור לדירה גדולה יותר, שכרוכה כמובן בהוצאות כספיות גבוהות יותר. את החפצים צריך לנקות, לתחזק, לתקן, לבטח בביטוח תכולה ולשדרג כשיוצא דגם חדש - כל אלה פעולות שגובות זמן או כסף".

ח''כ קסניה סבטלובה. צילום מתוך יוטיוב

פוליטיקה

כיף לפרגן לפוליטיקאיות חדשות ומלאות כוונות טובות. אחת מהן היא ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) שמקדמת עכשיו הצעת חוק חדשה, המבקשת לכלול את הבנקים וחברות הביטוח בחוק הגנת הצרכן ולהחיל עליהם חובות שמטרתן לשפר את היחס כלפי הלקוחות.

האמת, קצת נאיבי מצידה לחשוב שהיא תוכל לקדם הצעת חוק כזו, שהרי מיטב הלוביסטים משקיעים כרגע מחשבה על דרכים לטרפד את הרעיון הזה אבל העיקר הכוונה הטובה.

שיווק

מדי פעם אנחנו נתקלים ברעיונות יצירתיים לשיווק מנצח. אצל הסינים, כמו תמיד, כשהם מחליטים ללכת על משהו, זה בדרך כלל בגדול ותוך כדי שבירת שיא עולמי.

בקישור הבא תוכלו לצפות בתמונה של חברה סינית בז'ינאן שבסין, שהעניקה ל-1,000 נשים טיפול פנים של 30 דקות ועל הדרך גם שברה שיא גינס לטיפול פנים קבוצתי המוני. אלי אקספרס, מאחורייך.

ועוד רעיון שיווקי מקסים מהעולם הגדול: הוצאת ספרים קטנה מארגנטינה יצרה ספר ילדים חדש שאפשר לשתול באדמה והוא יגדל לעץ אחרי הקריאה. מקורי ומבורך!

ככה זה נראה:

ניהול

דוח חדש שפרסם מכון מחקר יוקרתי בארה"ב קובע באופן חד משמעי: "נשים פשוט מאוד מנהלות טובות יותר". מה היתרונות שלהן על מנהלים גברים? הן מחויבות יותר, מקדמות עובדים, נותנות פידבק והתוצאות גם הוכיחו באופן חד משמעי כי חברות עם אחוז גבוה של מנהלות הציגו גם ביצועים טובים יותר ורשמו רווחים גבוהים יותר. לא שזה מפתיע אותנו - אבל עכשיו זה מדעי!

טכנולוגיה

בדרך כלל אנחנו מאמינים שקדמה וטכנולוגיה הן דבר מבורך אלא שמדי פעם אנחנו נתקלים בהמצאות שהן too much. ההמצאה הבאה היא, כנראה, כזו: חברת ג'ובאליין השיקה טכנולוגיה חדשה הבוחנת אם אתם מתאימים לעבודה לפי הקול שלכם. רעיון טוב או מטורף? ימים יגידו אבל לא בטוח שבוז'י הרצוג יהיה בין הראשונים להתנסות.

תחבורה

מצד שני, יש המצאות שאי אפשר שלא להתאהב בהן במבט ראשון וגם - לא פחות חשוב - להתפעל מהערך המוסף הסביבתי שלהן. אז תכירו את המכונית המקסימה שפועלת על אוויר ונראית מליון דולר. הלוואי שהגאדג'ט הזה יעלה על הכבישים שלנו כמה שיותר מהר.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה