בשורה בתחום החתונות: שמלה לכל כלה

הן עוד לא בנות 30 וכבר מנהלות עסק להפקת אירועים ובית אופנה לכלות. תכירו את מעיין ולוטם שמכריזות על מהפכת מחירים בתחום שמלות הכלה

11/05/2015
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

לוטם ומעיין עושות מהפכה (צילום: נדב בורלא)"אנחנו הקופיקס של שמלות הכלה". מעיין בובליל ולוטם כהן. צילום: נדב בורלא

עונת החתונות בפתח. בימים אלו ממש, לקראת סיום ספירת העומר, עשרות אלפי זוגות מכתתים רגליים בחיפוש אחר הדי ג'יי המושלם, הרב המזמר, הצלם עם המגנטים הכי טובים, וכן, גם אחרי שמלת כלה חלומית, שהכלה לעתיד מפנטזת עליה מאז גיל 8. ומה מגלים כל הזוגות הצעירים האלה (ואני ביניהם)? שחתונה זה יקר. מאד יקר. 

עבור לוטם כהן ומעין בובליל (27), תחום האירועים הוא הבית הטבעי. כמי שמנהלות כבר מגיל 20 את "מון שרי", עסק עצמאי להפקת אירועים ובית אופנה לכלות. מעיין: "אנחנו חברות כבר מהתיכון ובצבא החברות התהדקה. מיד אחרי השחרור החלטנו להקים עסק להפקת אירועים. התנסנו בכל סוגי האירועים - עסקיים ופרטיים, צברנו הרבה ניסיון, ואחרי תקופה מסוימת החלטנו להיפרד". בזמן שנפרדו, הספיקו השתיים ללמוד ולוטם אף נישאה וכיום היא אמא לשניים. אבל הגורל רצה שוב להפגיש ביניהן וממש במקרה הן הגיעו לעבוד באותה חברה, שתיהן בתפקידי ניהול. "המפגש המחודש בינינו החזיר לנו את הג'וק של ההפקות", מספרת בובליל. אבל חיפשנו משהו מיוחד, שיבדיל אותנו משאר העסקים בתחום".

הרעיון המנצח הגיע בדמות סלון הכלות "מון שרי" שנמצא בבעלותן כיום. "ניתנה לנו הזדמנות לקבל את המקום הזה לניהולנו וזה לגמרי משתלב בעסק השני שלנו של הפקות אירועים", אומרת כהן. "הכלה מגיעה לפגישה ואנחנו יכולות להציע לה עוד מגוון רחב של שירותים ללא עלות נוספת".

הקופיקס של שמלות הכלה

לוטם ומעין הקופיקס של שמלות הכלה (צילום עצמי)הגורל הפגיש ביניהן שנית. צילום: צילום עצמי

יוקר המחייה הוא עניין כאוב בחברה הישראלית והוא כמובן, לא פוסח על עולם הכלות. "גילינו שהזוגות של היום הרבה יותר מחושבים והם גם לא ילכו על מה שמציעים בלי לבדוק מחירים", מספרות השתיים.

בדיוק בגלל זה הן מציעות עיצוב של שמלת כלה בתפירה אישית, כולל הינומה ואבזור מלא לחתונה בפחות מ - 5000 ש"ח. "אנחנו לא מתפשרות על חומרי הגלם, אפילו שזה יקר מאוד. הכלות מגיעות בעצמן לחנות ובוחרות את הבדים הכי איכותיים. ההבדל הוא שאנחנו מוכנות להרוויח פחות ולהציע לכלות מחירים שפויים", מסבירה כהן.

השתיים מנהלות צוות שלם של מעצבות ותופרות ולמרות העובדה שהן עוד לא בנות 30, השתיים מעידות כי מעולם לא נתקלו בתגובות על גילן. "למדנו לנהל ולהתנהל באופן ענייני, בלי קשר לגיל שלנו. אנחנו גם לא רואות את היחסים עם העובדות שלנו כיחסי מעסיקות-עובודות. הן שותפות שלנו. נקודה. ולכן ההתנהלות היא נעימה וחברית. אף פעם לא הרגשנו שאנחנו צעירות מדי, תמיד עבדנו עם כאלה שהם בגיל כפול משלנו".

לוטם, כאמא צעירה (לבני 4 ו - 2), איך מתנהלים בעסק כזה תובעני כמו הפקת ארועים?

"קודם כל יש לי את מעיין. בכלל, הסוד לניהול משותף הוא אמון. אנחנו מאמינות אחת בשניה. דבר שני, אני נעזרת בבעלי, במשפחה. זה קשה, אבל אני מצליחה להסתדר, ומשתדלת שהערבים שלי יהיו פנויים".

השירות הייחודי שמקבלות הכלות של כהן ובובליל מתחיל בשלב התכנון ומסתיים רק מתחת לחופה. "אנחנו מגיעות לחתונה, דואגות שהכלה תראה מושלמת ולא פחות מזה. זה השם שלנו", אומרת בובליל. "אם מישהי רוצה שמלה שלא תחמיא לה, אנחנו תמיד נגיד את האמת ונציע לה דגם שיחמיא לה יותר". אחרי כל כך הרבה שנים בתחום ההפקות עולות גם אצל בובליל מחשבות התמסדות משל עצמה. "אני רוצה להתחתן, אבל בחתונה אינטימית, עם כפכפים על חוף הים". 'קיבלת', אומרת לה לוטם, ושתיהן צוחקות.

בגיל מאד צעיר הקמתן לבד עסק עצמאי, לא היה בכן פחד, חשש?

כהן: "לא פחדנו כי באנו מבתים שחינכו אותנו לא לפחד. אנחנו יודעות שיש מאחורינו גב ולכן אנחנו עושות הכל באמונה שלמה".

היו לכן קשיים בתקופה הראשונה שאחרי הקמת העסק?

בובליל: "בוודאי שהיו, אם לא היו - לא היינו לומדות. למדנו את כל עולם הכלות והחתונות, החל משמות של בדים ועד למחירים ולכל הפרטים הקטנים. הבנו מה הכלה הישראלית מחפשת, והתאמנו עבורה את זה: מוצר באיכות גבוהה ולא במחיר מופקע". החלום של כהן ובובליל לא נעצר בהקמת העסק, "כיום המקום המרכזי שלנו נמצא בקריות ויש לנו סטודיו בתל אביב. אבל אנחנו רוצות להביא את הבשורה גם לכלות בבאר שבע, באילת, בירושלים. מבחינתנו העסק תהפוך לרשת עם סניפים בכל הארץ, כדי שלכל כלה תהיה אלטרנטיבה למצוא את השמלה שהיא רוצה במחיר נגיש. אנחנו נהיה הקופיקס של שמלות הכלה".

את מי הייתן רוצות להלביש לחתונה שלה?

"את קים קארדשיאן! היא נשואה עכשיו, אבל אולי בחתונה הבאה שלה", הן צוחקות.

.

.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה