להשמיע קול, להוביל, להשפיע

כבר 10 שנים שיפעת אור מתוודעת לנשים מדהימות, בעלות תושיה, מעוף ויכולת להוביל. אז היא החליטה לייסד מסורת של אירוע נשים בהשתתפות צופית גרנט, מיכל צפיר ועוד רבות וטובות

04/05/2015
יפעת אור קבלו עדכונים מיפעת
  • RSS

יפעת אור

בחודש יוני הקרוב יתקיים אירוע נשים גדול בגליל, ראשון מסוגו, הזדמנות לנשים מכל הארץ ליצור קשרים חברתיים ועסקיים. היוזמת והמפיקה היא יפעת אור, העוסקת כבר עשור בתחום החשיבה החיובית וניאו-הומנולוגיה

איך הגעתי לרעיון הזה?

ערב אחד, לאחר שהשכבתי את ילדי לישון, ישבתי וחשבתי: עכשיו, לאחר שהקמתי את התא המשפחתי בדיוק כמו שרציתי, יש לי עסק משגשג בתחום החשיבה החיובית וחיי נוחים ומבורכים – במה אוכל לתרום מעבר לבית ולמשפחה ולחוג לקוחותיי?

פתאום הבריק לי: אני רוצה ליזום אירוע לנשים שיתקיים מדי שנה. כך ניצור קהילה של נשים, שבה כל אחת תוכל לחלוק את הידע והניסיון שצברה עם כמה שיותר נשים.

אמרתי לעצמי: אני רוצה להכיר גם את הנשים שגרות הרחק ממני, או עוסקות בתחום אחר משלי, או שהילדים שלהן בגרו ולכן אין סיכוי שאפגוש אותן בגן המשחקים או בסיום שנת הלימודים בבית הספר השכונתי.

העיסוק שלי בתחום החשיבה החיובית והניאו-הומנולוגיה מאפשר לי כבר 10 שנים להתוודע לנשים מדהימות – בעלות תושייה, מעוף, ודחף לקדם את עצמן. נשים בעלות יכולת להוביל ולהניע תהליכים: בזוגיות, במשפחה ובעבודה. בכלל, אני עדה לכך שהנשים כיום חוות מהפך במודעות העצמית בכיוון של מימוש הפוטנציאל האישי והיצירתי, ואני רוצה לתת להן במה: להשמיע את קולן, לחלוק את הידע וניסיון החיים שלהן, ולספר על המומחיות שפיתחו.

איך עלה בדעתי לקדם דווקא את הנושא הזה של קהילת נשים יוצרות ויזמיות?

נולדתי בקיבוץ. ביום העצמאות ה-20 למדינת ישראל, לפני 47 שנים.

כבר בילדותי הייתי חלק מהוויה אנושית ייחודית, שבה קבוצה של אנשים חיים ופועלים למען מטרה חברתית משותפת.

ויתכן שבהיותי נצר למשפחת דוד בן גוריון, אבותיי הורישו לי את היכולת להוביל, ואת הרצון למצוא את המכנה המשותף המאחד בין אנשים.

על כל פנים, המארג האנושי תמיד ריתק אותי, סיקרן. והבנתי שחגיגת יום העצמאות שלי, השנה, הוא הזמן ליצור עבורי ועבור נשים כמותי הזדמנויות חדשות של יחד.

אבל לצד אבותיי אנשי המעשה ומתווי הדרך, היה הצד של הנשים בסיפור, שקולן כמעט לא נשמע.

מתפקידי שירות לתפקידי יוזמה וניהול

אמא שלי גדלה באוהל בקיבוץ בית השיטה, במציאות של עוני ומחסור. במציאות זו לא ניתן היה לצמוח מבחינה אישית ובכלל לחשוב על רצונות פרטיים.

בשנים עברו, נשים עסקו בעיקר בהישרדות, בדאגה למשק הבית וגידול הילדים. נשות הדור הקודם לא התפנו רגשית ופיזית לחשוב על קידום אישי. הן השקיעו את כל האנרגיה שלהן בהקמת מדינה, בהיאחזות בקרקע, וזאת בתנאים של מצוקה ומחסור. במציאות כזו לא היה להן פנאי לחשוב על עצמן.

ואיזו כברת דרך עברנו! אי אפשר שלא לחוש בשינוי העצום בתחושה שלנו כציבור נשי לעומת הדור הקודם, ביכולות שלנו וברצון שלנו לממש את המאוויים שלנו.

ומחשבה זו היא שהובילה אותי ליזום ולארגן את האירוע לנשים.

האירוע לנשים – אוצרות הגליל

לחזון הנשי-חברתי של האירוע שותפה גם רעיה שטראוס. בשנים האחרונות היא ממקדת את פעילותה בשיפור ושדרוג איכות החיים בגליל המערבי. לכן הקישור בין רעיה, הגליל, ואירוע הנשים – הוא טבעי ומשמח. "אני רואה את עצמי כממשיכת דרכם של הורי, וערך הנתינה הוא ערך מרכזי בחיי ונותן לי סיפוק ומשמעות", אומרת רעיה.

גם המרצות שנבחרו להנחות באירוע שותפות לאותם ערכים של נתינה לחברה, אכפתיות, ורצון להעשיר ולהניע.

בין המרצות, נשים בולטות בחברה הישראלית מתחום המחקר, האקדמיה, התקשורת, הפוליטיקה, הספורט, וההתפתחות האישית; נשים בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי; נשים נועזות, מובילות, שהמשותף להן – הרצון לשמוע ולהשמיע, להחליף מידע וניסיון-חיים שנצבר. לשם קידום הדדי.

כמו השחקנית והיוצרת צופית גרנט, הסטייליסטית ליאת אשורי, השחקנית מיכל צפיר, חנה רדו, אורנית עידו, ענבל לוי, יהודית מילוא, אייריס זנדר ועוד.

יצאנו לדרך. זהו האירוע הראשון במסורת שמתחילה עכשיו.

בשנה הבאה: אותו מקום, נשים נוספות, מרצות נוספות, הזדמנויות חדשות שנפתחות.

............................................................................................................................

נשמח לראותכן. ההרשמה בעיצומה. הזדמנות פז לתרום, להיחשף, ולהעשיר את עצמכן. אל תחמיצו.

מועד האירוע: 18,19,20 ביוני, 2015.

המקום : מלון אחוזת אסיינדה, ליד כפר ורדים

לפרטים נוספים והרשמה, ניתן להיכנס לאתר האירוע: www.nashimevent.co.il

ויש גם דף פייסבוק: https://www.facebook.com/nashimevent 

יפעת אור 052-4315298

צילום: טל טרי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה