איך ייראה יום לימודים אם בנט יהיה שר החינוך?

לימודי מטווח, ביטול שיעורי אזרחות וטיול שנתי בפארק לזכר הצדיק ברוך גולדשטיין ומשחק תופסת מתנחלים - דיאלוג דמיוני בין אמא ובת ביום שבו בנט יהיה שר החינוך

27/04/2015
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS

זה לא נכון שאף אחד לא רצה את תיק החינוך. הנה, בנט רוצה. מה רוצה? חושק! זה לא שהוא מסתפק בו, כי למרות כל האיומים הנורא מפחידים שלו תיק החוץ יישאר בחוץ, וזה לא שהתיק האומלל הזה התגלגל ממפלגה ממפלגה וכל אחת ברחה ממנו כמו מעגבת. מה פתאום? בנט ממש רוצה את תיק החינוך. כי זה תיק נחשב, ויוקרתי והוא הולך טוב עם נעלי צבא וכיפה מתנפנפת ברוח המשיחית.

כי לא רק שיש לו הזדמנות להתעלל, כקודמיו, במורים ובתלמידים השבויים בגחמותיו של כל מי שיושב בראש המשרד החבוט הזה, יש כאן הזדמנות של ממש לשנות מבפנים. ולעזאזל החוץ.

הרי אם אתה רוצה שמשפטים כמו "מחבלים צריך להרוג, לא לשחרר" או "אני הרגתי המון ערבים בחיים שלי, ואין עם זה שום בעיה" - יהדהדו גם לדור הבא, כל מה שאתה  צריך זה לאחוז חזק ובהתלהבות של ממש בתיק החינוך ובתקציביו. ככה, יחד עם השוקו והלחמניה, יספגו הקטנים גם דרך ארץ. ישראל. סטראט-אפ!

וכשזה יקרה, ככה תראה אצלנו שיחה בסוף יום לימודים:

תלמידה: אמא, המורה ביקשה שתחתמי על זה.

אמא: מה זה? מה כבר עשית? שוב לא עמדת כששרו התקווה?

תלמידה: לא, מצחיקה, את תמיד כזאת שלילית, אמא. לפעמים אני חושבת שאת ממש מתנהגת כמו שמאלנית. מה נראה לך? גם שרתי וגם עמדתי ליד הדגל וגם נישקתי את תמונת המנהיג. היא בסך שאלה אם תוכלי להיות מורה מלווה לסיור בפארק גולדשטיין.

אמא: לאן?

תלמידה: נו, הפארק החדש לזכר ברוך הצדיק. את מספיק זקנה לזכור את זה. איזה כיף לך...

אמא: שאני זקנה?

תלמידה: לא, שהיית שם ממש. את אשכרה זוכרת את היום שבו ברוך הגבר עשה ליהודים פורים שמח. קיצקצ, אז תהיי הורה מלווה?. ואל תדאגי לנשק. כל הורה מלווה יקבל. וגם הילדים. במיוחד בשביל זה היום בשיעור אמנות הכנו בובות קרטון בגודל טבעי של ערבים.

אמא: מה???

תלמידה: נו בטח, את לא רוצה שנירה בטעות באחים ובאחיות שלנו, נכון? לא שזה יכול לקרות, כי בשביל זה יש לנו כל יום שני מטווח.

אמא: מה מטווח? ממתי אתם לומדים לירות?

תלמידה: מאז שיש לנו חלון ביום שני בשעה שישית.

אמא: למה חלון? מה בוטל?

תלמידה: אזרחות. בוטל.

אמא: למה?

תלמידה: לא יודעת. נראה לי שזה קשור לזה שהמורה התחילה ללמד אותנו על דמוקרטיה וזכויות ה... מה זה היה? זכויות הפרט נדמה לי. פתאום נפתחה הדלת ונכנסו מפקחים ממשרד החינוך וגררו אותה משם צורחת. אז התפנתה שעה ועכשיו יש לנו מטווח.

אמא: ואם מישהו לא רוצה לירות?

תלמידה: כלא 6. והורסים לו את הבית. וגם השם שלו מועבר אוטומטית למשרד הדתות, לרשימת פסולי החיתון. מה קרה אמא, את לא מרגישה טוב? את נראית חיוורת.

אמא: לא.. הכל בסדר. מה עם ספרות? שירה? אמרת שאת רוצה לעשות בגרות מורחבת.

תלמידה: בטח, שלחתי שיר שלי לתחרות "בסוף נהפוך לקיר".

אמא: מה זה???

תלמידה: שיט, איך שכחתי, בשביל זה אני צריכה מחר לבוא עם חולצה לבנה. כל אחד מצטלם לקיר זיכרון של הבית ספר ומחבר שיר שהוא רוצה שמיטב אמני ישראל ומירי מסיקה ישירו לו בכיכר אחרי שהוא ימות על קידוש השם. כי טוב למות בעד ארצנו, אבל זה כלום לעומת למות בעד השם. אמא? מה קרה? שבי, אני אביא לך מים.. מרגישה יותר טוב? את יכולה לסמוך עלי. כי גם למדנו החייאה היום.

אמא: למה?

תלמידה: היה תרגיל חירום.

אמא: לרעידת אדמה?

תלמידה: מה פתאום? רעידת אדמה זה דבר שקורה רק בנפאל להומואים שעושים תינוקות עם גויות, אבל אלה לא משפחות אמיתיות. היה לנו תרגיל לקראת פיגוע או סבב אלים בדרום.

אמא: אז נכנסתם מתחת למשקוף?

תלמידה: את קורעת, אמא. לעמוד מתחת למשקוף? מה את, ילדה קטנה? כל אחד יודע שזה לא יעזור. קיבלנו ספרי תהילים קטנים כאלה ואנחנו מתאמנים בקריאת שמע ישראל. העורף זה החזית החדשה - אסור לקחת שום צ'אנס. קיצקצ, מחר אני צריכה חולצה לבנה וצ'ק על שלושת אלפים שמונה מאות שקל - שקל לכל שנה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל.

אמא: אבל חינוך חינם!

תלמידה: חינם למי שלומד יהדות, מיינד יו, אבל מישהו צריך לשלם על הטיול השנתי למערת המכפלה. את יודעת שאברהם ושרה אשכרה קבורים שם? נו אמא, השכלה זה יקר, אבל חשוב. אחרת מה אני אהיה? מכונאית רכב? הרי הערבים גונבים את כל המכוניות, אין בזה פרנסה. טוב, אז מה נסגר עם הצ'ק הזה? יופי! מתה עליך, אימוש. יאללה, הולכת ללמוד למבחן בהיסטוריה - אגב, המנהלת ביקשה למסור שההרצאה שלך במסגרת הורה-מורה מבוטלת.

אמא: למה?

תלמידה: כי את עתונאית, אבל לא ב"ישראל היום". אבל אל תקחי את זה אישית. אבא של עינב? השופט? אז ביטלו לו את ההרצאה על חוק עוקף בג"צ. והמנהלת ביקשה מעינב להגיש חיבור בנושא "אין חוק עוקף בג"צ, יש רק פסיקות עוקפות חוקי כנסת". יצאה בזול, תכל'ס, כי בשיעור התעמלות שיחקנו תופסת מתנחלים נגד חיילים והיא היתה ככה קרובה להיות בחיילים. סיפרתי לך  שאחרי ההפסקה הכניסו את הכתה הטיפולית וככה גם למדנו החיאה ועזרה ראשונה?

אמא: מה קשור?

תלמידה: כי הם היו  בתפקיד השמאלנים. זה היה כזה מגניב! את לא מבינה איזה כיף הלך שם! והכי טוב? הכתה המנצחת עולה לשחק מחר נגד הי"בניקים - הם העמלקים. נקרע אותם! ביי, אימוש!

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה