רעידת אדמה קטלנית בנפאל ומדינות האזור

למעלה מ-1,900 הרוגים ברעידת אדמה עוצמתית בנפאל, למעלה מ-200 ישראלים השוהים באזור טרם יצרו קשר. דיווחים ותמונות מהאסון

25/04/2015
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

רעידת אדמה בנפאל. צילום: Getty Images

למעלה מ-1,900 הרוגים ברעידת אדמה בעוצמה אדירה של 7.9 בסולם ריכטר שארעה הבוקר בנפאל והשפיעה גם על מוקדים נוספים במדינות שכנות כמו הודו ופקיסטן. נכון לעכשיו כ-200 ישראלים השוהים במדינה לא יצרו קשר, אולם לא ידוע על ישראלים שנפגעו באסון.

רעידת אדמה בנפאל. צילום: Getty Images

הרעש האדיר, שארע בסביבות השעה 11:45, גרם לקריסת מבנים רבים, להרס אדיר ולמפולות שלגים בהרי האוורסט הסמוכים. ההערכה היא כי נפגעים רבים עדיין נמצאים תחת ההריסות ונעשים כל המאמצים לחלצם.
ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להטיס משלחת חילוץ עם צוותים רפואיים מישראל על מנת לסייע לצוות המקומי, אם כי נכון לעכשיו שדה התעופה בקטמנדו הבירה נסגר לפעילות.

רעידת אדמה בנפאל. צילום: Getty Images

בין עשרות המטיילים הנמצאים במדינה, שחלקם תקועים באמצע טרקים הרריים, ישנם זוגות רבים של הומוסקסואלים שהגיעו אליה לצורך הליך פונדקאות. כעת, הם מחכים לחילוץ התינוקות, חלקם פגים, וחלקם האחר צריך להערך ללידה של הפונדקאיות בימים הקרובים בתנאים הקשים שנוצרו.

רעידת אדמה בנפאל. צילום: Getty Images

אחד המטיילים האלה הוא המוסיקאי אוהד חיטמן, בנו של עוזי חיטמן ז"ל, שרק אתמול העלה לעמוד הפייסבוק שלו פוסט מרגש ובו תמונה שלו ושל בן זוגו עם התאומים הפגים בני השבוע שלהם:

אוהד חיטמן ובן זוגו. צילום מתוך הפייסבוק

חיטמן התראיין הבוקר לרדיו וסיפר כי הוא ומשפחתו הטרייה ניצלו בנס מבניין הפגייה בו שהו אשר קרס לחלוטין וכי הם מחכים לסיוע של מזון ומים לילדים כיוון שהמלאי עומד להגמר.

רעידת אדמה בנפאל. צילום: Getty Images

רעשים נוספים בעוצמות נמוכות יותר הורגשו באזור מאז הרעש הגדול הבוקר.

בנפאל הכריזו בינתיים על מצב חירום לאומי.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה