האם אפשר לחיות עם גבר קנאי?

הוא מתייחס אליה כמו מלכה, אבל לא פעם היא תפסה אותו מחטט לה בטלפון. מה הפך את יוסף לגבר כל כך קנאי והאם יש עתיד לאהבה הזאת?

18/04/2015
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

האם אפשר לחיות עם גבר קנאי? צילום: שאטרסטוק

רחל ויוסף היו זוג במשך שנתיים, אחרי שהכירו באתר היכרויות. רחל, נשית וסקסית בת 58, יודעת להציג את עצמה ולהפגין מופע מרהיב. היא כבר הייתה נשואה פעמיים, ושוב יצאה לציד (כך היא מכנה את התהליך). היא עברה ריטושים קטנים בסנטר, מתחת לעיניים ובעפעפיים, כי רחל יודעת שהנשיות שלה היא הקלף המנצח שלה, במסעות הציד שלה אחר גבר חדש.

יוסף נדלק, נכבש והתאהב כבר במפגש הראשון שלהם בבית הקפה בראש פינה, כשישבה מולו, ציפורני החתול שלה נמשכו בלק אדום בוהק בהתאמה לשפתון שלה, כשהיא חייכה, מחזיקה בעדינות את ספל הקפה, הוא היה עפר לרגליה.

אותו זמן היה יוסף גבר גרוש שנבגד על ידי זוגתו לשעבר והושפל קשות, כדבריו. במשך שלוש שנים הוא חיפש את האישה החדשה בחייו, כשבכל אישה שהכיר מצא עוול כלשהו , חש לא מחובר או התאכזב לאחר כמה מפגשים. הוא שוטט ב"שוק הבשר" הזה שהינו אתרי היכרויות, אחוז דיבוק לאשש את מה שהכריז לאחר גירושיו, שכל הנשים מופקרות, או גרוע מכך - לא תואמות את ציפיותיו.

ואז רחל נכנסה לחייו, וגם לחיי שלי, כשהיא באה לקריאת קלפים אצלי בבית במושב אמירים. היא הייתה מגיעה אפופת ריח משכר של בושם יקר, מטופפת על נעלי העקב שלה הישר לשולחני.

"הבחור מורכב מאד", נאנחה והוציאה מטפחת קטנה למחות דמעה מהעין המשופצת, "יום אחד הוא מעריץ אותי כמו מלכה, לוקח אותי למקומות יוקרתיים לרקוד, לאכול ולבלות, ואז הוא הופך ללא התראה לאיש קנאי מפלצתי, דורש לדעת עם מי יצאתי, עם כמה שכבתי, מדוע הגבר הזה לוטש עיניים לעברי...", היא לוקחת אוויר בעייפות.

לא פעם היא תפסה אותו מחטט בטלפון הסלולרי שלה לראות מי התקשר אליה, או דורש ממנה להתלבש צנוע יותר כשהיא איתו. "קשה מאד לסבול את זה", היא אומרת, "ומצד שני, ההערצה שלו מחמיאה לי ונעימה, ואני נדהמת מכמות הכספים שהוא זורק עלי". אבל יש לכך מחיר כבד, רחל חושדת שהוא עוקב אחריה כדי לראות לאן היא הולכת ומה היא עושה, אפילו ראתה את המכונית שלו לא רחוק ממקום עבודתה.

הקלפים נפתחו על השולחן, כמענה לשאלה: מאין הקנאה החולנית הזו? והאם ניתן לשנות את יוסף? מסיבה לא ברורה, נשים רבות חושבות שהן יכולות לשנות את בני זוגן - ושם טמון הפח.

קלף 9 המטות היה הראשון שהופיע. קלף של חשדנות, הגנה עצמית וחוסר אמון, שמגיע ממקום של פגיעות עצמית נוראית.

יחד אתו הופיע קלף 5 החרבות הקרוי כישלון למרות הניצחון, קלף של חוסר אמונה עצמית ברורה.

"יוסף שלך חווה כישלונות כבדים בנושא הזוגיות", אמרתי לרחל, "וההגנה הטובה ביותר עבורו היא לשלוט בכל רגע בחיי האישה שאיתו, כולל העבר, ההווה והחיים שלה. הוא תמיד יראה בהתנהגותה סימנים לבגידה וחוסר יושרה", רכנתי לעברה, "האיש צריך טיפול ודחוף!".

"הוא כבר מאבד אותי", אמרה רחל בכאב, "אם לא יסכים ללכת לטיפול, אני חושבת לסיים את הקשר כבר השבוע".

אהבה מדהימה יכולה ליפול בקלות למלכודת הקנאה ולקלקל הכל. אני מקווה שיוסף יקבל טיפול נכון שיעזור לו. אבל יוסף סירב לטפל בעצמו ובתחושות הקשות של החרדה, הכישלון והקנאה שמעוורת אותו, והטיח את כל האשם בה, ברחל. וכך הוא איבד אותה.

ורחל? היא כבר בדרך לכיבוש הבא, למרות הלב הדואב והרגשת הפספוס של אהבה שירדה לטמיון.

*****

קלף 9 המטות

קלף 9 המטות – קלף של עמידה על המשמר, חשדנות כבדה, מאחר ואותו אדם המופיע בקלף נפגע בעבר (לפי התחבושת על ראשו) הוא מגונן על עצמו ופוקח עיניים היטב על מנת לשלוט בכל מצב.

 קלף 5 החרבות

קלף 5 החרבות – קלף כישלון – למרות שהדמות בחזית ניצחה בקרב, היא עדיין מבינה כי נכשלה. זהו "ניצחון" שמוביל להפסד ואין בו מן הגאוותנות והשמחה שיש בהצלחה, הפוך הוא – יש עצב עמוק במקביל לניצחון.

*****

נחמה מירב היא קוראת בקלפי טארוט ומתקשרת.

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה