עוצמת הנשיות של מיכאלה ברקו

דוגמנית העל הישראלית המצליחה מככבת בקמפיין שכל כולו העצמה נשית. האם אלוהים היא אישה? אנחנו לא יודעים, אבל למיכאלה ברקו יש כמה עצות לחיים מלאים ומספקים שכל אחת מאיתנו יכולה להשיג עבור עצמה

19/04/2015
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

את מיכאלה ברקו כמעט ואין צורך להציג: דוגמנית העל הישראלית המצליחה ביותר של כל הזמנים שכבר לפני שלושה עשורים כבשה את שער "ווג", שהיה גם השער הראשון שערכה אנה וינטור, לימים השם הנרדף למגזין האופנה המצליח ביותר בעולם. ברקו ניהלה קריירה בינלאומית משגשגת וכבשה בדרך עוד שערי מגזיני אופנה מובילים ברחבי העולם מ"אל" ועד "גלאמור". לברקו תואר שני בדרמה תראפיה והיא עבדה בתחום, בין השאר בלוס אנג'לס, בה התגוררה עם בעלה, איש העסקים רון צוקרמן וארבעת ילדיהם ולפני כ-5 שנים, כשחזרה לגור בישראל, פתחה את הקליניקה שלה בתל אביב. כיום ברקו מטפלת בדרמה, מתמחה ב NLP ואימון אישי.

כבר שנים שהיא משמשת גורו של נשים רבות גם באתר מיכאלה מעבירה הלאה ונחשבת למודל נשי אמיתי להצלחה. בשנתיים האחרונות היא הפרזנטורית של "עונות" ובימים אלה היא מובילה את הקמפיין החדש של חברת האופנה הישראלית שכל כולו סביב הנושא של העצמה נשית.

מסקירה של פעילותה של מיכאלה ברקו בתחום הטיפולי, נראה שאין מתאימה ממנה להוביל קמפיין משמעותי עם מסרים חשובים לנשים, שהם הרבה מעבר לאופנה. מסרים שמותחים את הגבולות בין אופנה לנשיות. "המסר של הקמפיין מזכיר לכל אחת מאיתנו להתעורר ולהסתכל עצמה, להיזכר כמה שכל אחת מאיתנו מיוחדת וכמה כוח יש לנו. ברוך שעשני אישה הוא לא רק משחק מילים על משפט מהתנ"ך, הוא דרך חיים אמיתית. בכל אחת מאיתנו יש המון והעבודה שלנו היא על מה שיש לנו בכדי להגיע למקום הרצוי, להצלחה ולמצוינות", אומרת מיכאלה.

העוצמה מתחילה בתוכך

"המילה העצמה היא שיכול אותיות של המילה 'עצמי'", אומרת מיכאלה. "התהליך שכולנו עוברות הוא לצלול לתוך עצמנו פנימה בכדי להבין מה אנחנו רוצות להשיג בחיים, איך אנחנו רוצות להרגיש. נושא ההעצמה הנשית תמיד עולה בטיפול. גם כשמישהי באה לטפל בתחום אחד של חייה, עבודה, משפחה או זוגיות, תוך כדי הטיפול עולים התחומים האחרים של החיים, מוארים וזוכים לתשומת לב.

"מהות הטיפול היא להבין איך אנחנו רואות את העולם, להציף את המידע מתת המודע אל המודע. ברגע שאת מצליחה להגיע להבנה מה את רוצה ומה יעשה לך טוב, ואני מאמינה שכל אחת יודעת בתוך תוכה מה טוב לה, את כבר עשית את הצעד החשוב ביותר והמשמעותי ביותר עבור עצמך. מכאן מתחילה העבודה הפנימית, שבזכות התמדה, מביאה גם לתוצאות אמיתיות ולשינוי בחיים".

michaela3

מהו לדעתך הדבר שנשים הכי צריכות לדעת כדי להגיע למקום טוב בחייהן?

"נשים אומרות 'אני רוצה שינוי' או 'אני רוצה להיות מאושרת', אבל אלה מילים גדולות שמכילות המון מרכיבים בתוכן. אושר הוא דבר יחסי ושינוי הוא עניין אישי. אני ממליצה לדייק – לשאול את השאלות הנכונות והמדויקות ביותר עבורך. במה את בדיוק רוצה לעשות שינוי בחייך? איך את רואה את עצמך מאושרת? בואי נתמקד במה שאת רוצה בכדי ליצור את המצב הרצוי עבורך. בין הרצוי למצוי יש לכל אחת מאיתנו את האינטגריטי הפנימי שלה, אותה נקודה ממנה היא פועלת, חושבת ועושה. את הנקודה הזאת עלינו לאתר ובה לטפל. ברגע שאת יודעת מאיפה את חושבת ומתוך מה את פועלת, את מגיעה למיצוי המדויק של עצמך ומכאן את יכולה להתקדם, להגשים את ייעודך ולהנות מזה". 

לחשוב פשוט, פשוט להיות

אנחנו נולדים כדף חלק ועם השנים חיינו מתמלאים בהבניות חברתיות ורצופים בתובנות על אירועים שחווינו. התוצאה של כל זה היא שלרובנו יש נטייה לראות מה לא עובד לנו יותר מאשר מה כן עובד ובמה אנחנו מצליחים. למיכאלה יש דוגמה מצוינת לכך: "נניח שהיו לך 10 מטלות לבצע ביום אחד והצלחת להשלים 7 מתוכן. הנטייה הטבעית שלנו היא להסתכל בסוף היום על הרשימה ולראות מה לא הספקנו, מה לא עשינו, במקום להסתכל על מה שכן עשינו ולפרגן לעצמנו על כך. תנו לעצמכן את הקרדיט על העשייה וההישגים, מגיע לכן".

michaela_2

מה אנחנו יכולות ללמוד מהתבוננות בילדים שלנו ובהתנהלות שלהם בעולם?

"ילדים ומבוגרים כאחד זקוקים בראש ובראשונה למישהו שיאמין בהם ולאהבה ללא תנאים. לא משנה באיזה עמדה את ומה הטייטל שלך, כל אחד מאיתנו זקוק לאהבה ולהערכה. כמבוגרים אנחנו מבינים שאף אחד לא יגיש לנו מדליות על מגש של כסף ושלא נזכה להערכה אם לא נדע קודם כל להעריך את עצמנו, לפרגן לעצמנו. האהבה מתחילה בתוכנו. שימו לב לאנשים שאתן מזמנות לתוך החיים שלכן, כי הם המראה שלנו, הם משקפים את האופן בו אנו רואים את עצמנו".

לסיום, תני טיפ אחד מניסיונך שיכול להתחיל דרך של שינוי בחיים של נשים.

"תגידו תודה על מה שיש. קומו בבוקר, תפתחו את העיניים ותחייכו, תאמרו תודה ותראו איך כל היום נראה אחרת, מבחינת הלך הרוח והאנרגיות. כשאת אומרת תודה, המצב התודעתי שלך משתנה מייד, את ממגנטת אלייך דברים חיוביים. זה אולי נשמע קלישאתי, אבל זה עובד וזה הופך את החיים לדרך של הכרת תודה וממקד אותם בטוב".

צילומים: דודי חסון, רפי דלויה, יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך