הפוך, ביבי

אין שום דבר משותף בין תורת הגזע הנאצית לבין העמדות המדיניות של איראן. זה לא קרוב אפילו. זה לא דומה. ניר גונטז' עונה לנתניהו

16/04/2015
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS

הפוך ביבי, הפוך.

להשליך ממאורעות הזוועה של השואה לאיראן - זה לא נכון, בכל כך הרבה מובנים: מוסרי, חברתי, היסטורי, מדיני וגם אנושי.

אין שום דבר משותף בין תורת הגזע הנאצית לבין העמדות המדיניות של איראן. זה לא קרוב אפילו. זה לא דומה. שאל את יהודי איראן - הם יסבירו לך שלהיות יהודי באיראן זה נוח יותר מלהיות בדואי בנגב.

לקחי השואה לא יכולים להמשיך ולהיות אלו שאתה מיצג. זה הפוך, ביבי - זה הפוך.

מדינת ישראל סירבה להתקין תנורי חימום בבית הכלא חולות. מערכת אזעקה אני בטוח שהותקנה בו. מה אתה חושב עבר בראש של הכלואים בו הבוקר כששמעו את הצפירה? מה אתה חושב שעבר בראש של הכלאים?

כל אחד, אני חושב, מקורבנות השואה היה מוכן, לו היתה לו ברירה להגר מאירופה הנאצית לאיראן, אפילו תחת המשטר הנוכחי.

ביבי, מדינת ישראל הפכה להיות מדינת-כל-גזעניה. אדם לאדם כאן זאב. העיניים בראשך?

אתה בעצמך נשמעת רק לפני כמה שבועות כגדול הגזענים כשהזהרת מפני הצבעתם של אחינו-לגורל, הערבים אזרחי ישראל.

הכל הפוך, ביבי. הכל הפוך. ישראל אינה אור לגויים. איזה אור בוקע מכאן? אתה עומד בראש העם הגזען ביותר בתבל. הרי בד.נ.א של כולנו צרובה תודעה משיחית כוזבת כאילו אנחנו הטובים מכולם.
במה אנחנו טובים? במה אנחנו מצטיינים? בשליטה גסה ומתעללת בשכנינו? בהיותנו מיצואניות הנשק הגדולות בעולם? בהתעלמות מרציחות העמים באפריקה? בעיוורון כלפי החלשים בחברה? בפערים חברתיים וכלכליים מהגדולים בעולם?

בהפקרת ניצולי השואה לגורלם?

לקחי השואה לא יכולים להמשיך ולהיות התקרבנות והתמסכנות. די עם זה. הלקחים לא יכולים להיות שרק הגזענות נגד יהודים (אנטישמיות) היא המסוכנת לשלום העולם. כל גזענות מסוכנת באותה המידה.

אתה מפחית מעוצמתה של השואה כשאתה משווה אותה למצב הדברים מול איראן. את מפחית מעוצמתה ומחליש את משקלה ההיסטורי לא רק כאן פנימה אלא כלפי אזרחי העולם כולו.

להשוות בין הדברים זה להכחיש את השואה. להגיד שמה שהיה שם אז, דומה למה שקורה כאן עכשיו - זה לעשות עוול לזכר המתים. זה לעשות עוול לזכרון של החיים.

די.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה