לא בנוי לקשר

כשגבר אומר "אני לא בנוי לקשר כרגע" למה הוא מתכוון? האם יכול להיות מצב הזוי שלזה בדיוק הוא מתכוון?

23/12/2010
דפנה בן דוד קבלו עדכונים מדפנה
 • RSS
» למה הוא מתכוון? צילום: flickr-Luciano Joaquim

כמעט כל בחורה רוצה שיבחרו בה. שהגבר האולטימטיבי יבקש את ידה ויבחר אותה מכל שאר הבנות, כי זה יעיד על כך שהיא היפה בכל הממלכה כולה. מסרים אלו שהושתלו במוחנו כבר בגיל צעיר בספרי האגדות למיניהם, יצרו אצל בחורות מעין תמונה לא מציאותית למפגש שבינו לבינה. מסרים חבויים אלה, הרצון להיבחר והכמיהה הזאת "להיות האחת", גוררים איתם התנהגויות מוזרות לכאורה של בחורות המצויות בשוק הפנויים פנויות.

למה הוא מתכוון?

יש תופעה רווחת בימינו, לחשוב שמה שגבר אומר הוא לא לגמרי נכון, או לא לזה הוא מתכוון, או שהוא לא יודע מה טוב בשבילו (כמה פולני!). בקרב הרבה נשים שרוצות ליצור קשר, יש נטייה לא להקשיב למה שנאמר להם ובעקבות זאת הן גוררות תוצאות לא רצויות במיוחד לשני הצדדים.

כשגבר אומר "אני לא בנוי לקשר כרגע" למה הוא מתכוון? האם יכול להיות מצב הזוי שכזה שלזה בדיוק הוא מתכוון? זה לא משנה הרבה לבנות, הרי הן ישר מתרגמות את דבריו בכמה מישורים:

 • אם היא מוכנה לקבל את המציאות והיא מקשיבה לדבריו, היא מבינה שהוא אכן לא בנוי לקשר כרגע
 • לפעמים היא תיקח את זה למקום אישי, ואולי זה אף נכון שהוא לא רוצה קשר איתה ספציפית
 • אמירה זו מולידה בה את המחשבה ש"הוא יראה כמה אני מדהימה ואז הוא ירצה קשר!"

לצערי, לרוב, הנשים נתקעות על הסעיף האחרון ומשום מה אותן נשים חושבות שגבר שאומר שהוא לא רוצה ילדים, לא רוצה לעבור לגור במושב או לא בנוי כרגע לקשר, זהו סימן לבחורה להיכנס לפעולה של "לשנות את הגבר ולהראות לו כיצד הוא יהיה מאושר!". הן מספרות לעצמן ש"בגללי הוא ירצה…הוא עוד לא יודע כמה אני מדהימה…כשהוא יידע אז הוא בטוח יבחר בי".

לצאת מהסרט!

הראייה הזאת על "להיות האחת" והמסרים האגדיים הם כבר נושא למאמר אחר, אך הצורך המתמיד של נשים לשנות את הגברים שלהם, וגם את הגברים שעדיין לא שלהם, מעורר כמה שאלות:

 1. מדוע אותה בחורה לא יכולה להתמודד עם האמת כפי שהוצגה לה תחילה?
 2. מהו הדחף האדיר הזה לשנות את הגבר? האם זה מעניק לה את היכולת להרגיש את הערך שלה?
 3. האם, כשהיא תראה לו כמה היא נהדרת, היא תשנה את גורלו?!
 4. האם זה בעצם יוכיח לה שהיא שווה, שהיא הכי יפה בממלכה כולה?

זה מזכיר בחורות שחושבות שהחבר ההומו שלהן יהפוך לסטרייט בגללן. אז הגיע הזמן להתעורר ולצאת מהסרט! הגיע הזמן להקשיב! יותר מדי גברים מספרים לי על התופעה הזאת וחבל לי עליהם, אך גם על הנשים. כשגבר אומר לך משהו, תיקחי את זה פשוטו כמשמעו - אל תנסי לפרש את זה, או לתרגם את זה לפי איך שאת חושבת שהוא אמר את זה. הוא מדבר בשפה גברית ואת מתרגמת את זה לשפה הנשית, מה שכבר יוצר פערים בהבנה ובמסר עצמו.

הכל לטובה ואין צורך בהוכחה

הכמיהה להיות "האחת" משבשת את הראייה וכנראה גם את השמיעה של אותן הנשים.

אם את עסוקה בלשנות אדם אחר ומנסה לשלוט בו – בזבוז זמן ומשאבים הוא הדבר היחידי שייצא מכל הסיפור הזה. ניסית פעם לשנות משהו בעצמך? ראית כמה מאמצים נדרשים? כמה מודעות ונחישות את צריכה על מנת להצליח במשימה? אז אם את עסוקה בלשנות אדם אחר, את מסיחה את דעתך מלשנות את עצמך ולפעול למענך. תאמינו לי, אם תהיי עסוקה בשינוי עצמי ופנימי, לא יהיה לך זמן להתעסק בלשנות אדם אחר.

זה בוודאי גם תהליך מועיל הרבה יותר.

אז מעכשיו…כשגבר אומר משהו, קבלי זאת ותביני שלכל אדם יש את הזכות לאמת שלו, שכל מה שנאמר לך זה לטובה, גם אם כרגע את לא רואה שכך הדבר ושאין טעם להילחם על ערכך ומקומך. אם את יודעת מי את ושלמה עם עצמך, אין צורך להוכיח שדווקא עם זה שלא רצה, את הצלחת!

לבלוג של דפנה בן-דוד

צילום:

http://www.flickr.com/photos/lucianojoaquim/
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • תמונה אישית אבא ו..... 24/12/2010

  סוף סוף מישהי מטחילה להבין את הסיבוך שניקרע בן אדם

 • תמונה אישית yulia 26/12/2010

  זה עובד על אותו משקל של אם הוא נשמע לך סקפטי זה אומר שהוא מתחיל להקריח?
  נראה לי שאנחנו הנשים מסבכות את המחשבה שלנו יותר מידי בלנתח את הגברים… הם לא כאלה מתוחכמים

בחזרה למעלה