8 טיפים שיעזרו לכם ההורים לגמול את הבייבי מחיתולים

הבייבי שלכם מוכן לגמילה? יופי, כי זו בדיוק העונה לעשות זאת. אבל האם אתם מוכנים לכך? כך תעשו זאת נכון, בביטחון וברוגע. מדריך להורים הנגמלים

01/04/2015
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

baby on poty f צילום שאטרסטוק

אביב הגיע, פסח בא ועונת הגמילה מחיתולים נפתחת. כבכול שנה, עם בוא הימים החמים והלילות החמימים, נכנסים אלפי אמהות ואבות לכוננות ספיגה. הורים רבים מרגישים שמדובר במבצע מורכב, וחוששים שהמשימה תדרוש מהם זמן רב וכוחות גדולים. יש הורים שכל כך נרתעים, עד שהם דוחים את תהליך הגמילה בגלל החשש והלחץ. ובכן, הורים יקרים, מתברר שמדובר בפרדוקס: ככל שמעצימים את התהליך, הוא הופך מורכב ויותר. ומאידך, ככל שמתייחסים אליה בטבעיות ובפשטות, הקסם קורה במהירות ובקלות. הבייבי שלכם ילמד או תלמד לחבב את הסיר החדש שסבתא קנתה ויגמלו בתוך שבועות ספורים.

לחילופין, יש הורים שיודעים שהילד עדיין אינו מוכן, אבל נכנעים ללחץ הסביבתי, כי הבן של השכנה כבר עושה בסיר, כי עוד מעט הוא נכנס לגן ולא נעים מהגננת, או שהגננת יותר מרומזת שהיא מצפה לקבל ילד גמול. אבל אם אתם, שיודעים מה נכון ומה מתאים לבייבי שלכם, מרגישים שזה עדיין מוקדם מדי, סמכו על תחושות הבטן שלכם. אם הוא לא מוכן, כנראה שגם אתם עדיין לא מוכנים ובטוח שאתם לא טועים. לא יקרה כלום אם תחכו עוד שבוע, או חודש. נהפוך הוא.

ואל תשכחו, שגם אתם זקוקים לביטחון וצריכים להיות מוכנים לתהליך. הנה כמה רעיונות והצעות שיעזרו לכם להתמודד ביעילות ואפילו ליהנות מהחוויה:

בדקו את עצמכם: האם הבייבי שלכם באמת מוכן או שאולי אתם אלה שמזדרזים להתחיל בגמילה? יכול להיות שאתם מתפתים לעשות את זה, כי שאר בני גילו כבר עושים כבר בסיר? אל תשכחו שהבייבי המתוק שלכם הוא אחד ומיוחד, ויש לו קצב משלו. כך שלעתים עדיף להתחיל אחרי כולם, בידיעה שאתם עושים את הדבר הנכון בזמן הנכון לכם.

רשמו ביומן: אם הגעתם למסקנה שזה הזמן הנכון, עדיף שתתחילו את התהליך בסופ"ש, נניח ביום חמישי אחר הצהריים, כשאתם צמודים לבייבי ולא ממהרים לשום מקום. ואם יש לכם תכניות לסוף השבוע, אולי עדיף לדחות למועד אחר, פנוי יותר. בקיצור, עדיף שתיקחו את הזמן.

לפני שמתחילים: גשו עם הבייבי לחנות, תנו לו לבחור ישבנון, סיר, תחתונים ושאר אביזרים שנחוצים לגמילה. ואל תשכחו להצטייד בתחתוני גמילה.

huggies_parents_pottytrainng_650 mhk mh  צילום: שאטרסטוק

המלצה שלנו: תחתוני גמילה הם חיתולים שמעוצבים כתחתונים, שהילד יכול לפשוט בעצמו כשהוא רוצה לעשות צרכים. לתחתוני גמילה יש את כל היתרונות: הבייבי יכול להסיר או ללבוש אותם לבד ובקלות, מה שכמובן נותן לו תחושה שהוא "כבר גדול", ולכם – כלי נוסף לחינוך לעצמאות. תחתוני גמילה עוזרים לכם ולבייבי שלכם לעבור במהירות את שלב המעבר הבעייתי בין חיתולים ותחתונים. ואתם יכולים להיות בטוחים שגם אם יהיו "פיספוסים", לא יהיו הפתעות מביכות ומריחות. נהפוך הוא, תחתוני גמילה מאפשרים לילד להרגיש שהוא רטוב ולזהות את המצב. חלק מתהליך הלמידה.  

בלי פחד: החלטתם לנסות לגמול את הבייבי? כבר עשיתם ובהצלחה את הצעד הראשון. שדרו ביטחון ורוגע, היו מעודדים ונינוחים. ככל שהאווירה בבית תהיה נעימה יותר, כך שיתוף הפעולה והמוכנות של הפעוט לתהליך יהיו טובים יותר.   והתהליך – קצר יותר.

פספוסים: הם יקרו, הם קורים לכולם, כן, גם לילד של השכנה של בת הדודה ש"נגמל בעצמו במשך 3 ימים בגיל חצי שנה". לא ריאלי לצפות לניסים, לכן עדיף להיות מוכנים לפספוסים ולקחת בקלות.

להרים את הבית: אתם לא חייבים שטיח בקיץ, ועל הספות אפשר לפרוש שעוונית. סלקו מהחדרים כל מה שנדמה להם שיכול להיפגע מהפספוסים. זה רק לכמה שבועות, ואחר כך תוכלו להשיב את הסדר על כנו.

בלי כעס: גם כשאתם מתעצבנים "בלב", המתח בו אתם שרויים יכול לעבור אל הבייבי ולגרום לו תסכול, חשש או אי ודאות. קבלו החלטה: יקרה מה שיקרה, הכל הפיך, אפשר לנקות או לקנות חדש.

צילומים: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה