ניקיון יסודי ולמיטה

לפעמים אחרי בילוי בערב נדמה לנו, מרוב עייפות, שאפשר לדלג על שלב הסרת האיפור. אז נדמה לנו

23/12/2010
יופי ואופנה קבלו עדכונים מיופי ואופנה
  • RSS
» מים בלבד לא מספיקים. צילום: flickr-Perfecto Insecto
>> בשיתוף עם קרליין

כמו כל דבר בחיים, גם עור הפנים מתלכלך ואין מנוס משגרת ניקוי חדורת משמעת. בדיוק כמו כדורי האבק המתגלגלים על הרצפה וסימני האצבעות על מדפי הספרים, הפנים מסגירות את ההזנחה ומתמלאות נקודות שחורות, גוון אפור ודהוי, תחושה קשקשית בעור, שלא לדבר על פצעונים ממש. אלא שכאן לא תעזור עוזרת, וגם אקונומיקה לא תטשטש את המבוכה. כשעור הפנים נראה זוהר, זה בדרך כלל קשור לאהבה או לנקיון יסודי, ורצוי לא לדלג על אף אחת מהסיבות.

על השמן ועל המים

מים בלבד לא מצליחים למגר את שאריות האיפור והשומן המצטבר, ולכן יש צורך להוסיף תכשירי ניקוי עדינים, שמצליחים להמיס את שכבת הלכלוך האטומה שחוסמת את הנקבוביות ומונעת תפקוד יעיל של העור, וכל זה מבלי לגרום ליובש וגירויים.

גם אם אחרי בילוי של לילה סוער נדמה לנו, מרוב עייפות, שאפשר לדלג על שלב הסרת האיפור מהעיניים, כדאי לזכור שההרפתקה הזו יכולה להיגמר בנשירת ריסים, גירוי ואדמומיות בעיניים בבוקר, או אפילו דלקת, וכדאי לאמץ תכשיר יעיל ומהיר להסרת איפור לעיניים מסוג דו-פאזי, שזה בעצם ההוכחה לכך שמים ושמן כן יכולים להתערבב.

הפאזה העליונה מכילה שמנים עדינים מסוג סיליקונים והתחתונה מכילה מים. כאשר 'משקשקים' את הבקבוק, השמנים והמים מתאחדים לרגע, ואז ניתן להשתמש בהם להורדת שאריות איפור, גם לעיניים רגישות ומרכיבות עדשות מגע. כמות קטנה על פיסת צמר גפן, ללא שפשוף אגרסיבי של העין כמובן, ואפשר לקפוץ למיטה.

מגבונים וידידים אחרים

שיטת הניקוי הקלאסית כוללת חלב פנים שמתאים בעיקר לבעלות עור יבש (או תרחיץ פנים) ומגיע תמיד עם הצמוד המשלים שלו, מי פנים. מי הפנים נועדו להשלמת הניקוי, החזרת העור לחומציות הטבעית שלו וכיווץ הנקבוביות. במקרה והם מכילים גם אלכוהול, הניקוי אפקטיבי מאוד, משום שהוא ממיס את הדבק הבין-תאי, אבל קחו בחשבון שהוא גם מייבש. האלטרנטיבה היא סבון פנים, שמותאם לסוגים שונים של עור. סבון עדין במיוחד יש בסדרת YOUNG של קרליין, בסדרת SKIN PERFECTOR עם גרגירים להסרת תאי עור מתים, ומוצרי ניקוי נוספים מסדרת OIL FREE ו-YOUNG, שמתאימים לעור שמן.

אופציה חדשה יחסית ונוחה מאוד, שואבת את השראתה מעולם המגבונים לתינוקות, שכידוע אין כתם העומד בפניהם. אלו הם המגבונים להסרת איפור, ארוזים קומפקטית כך שניתן לשים אותם גם בתיק ולשלוף בכל הזדמנות שצריך. הם חוסכים את השימוש במים, סבון וחומרים אחרים, מה שיעיל במיוחד כשנמצאים מחוץ לבית ומדף הקוסמטיקה העמוס מעל הכיור לא בהישג יד. המגבונים נטולי אלכוהול, מכילים אלוורה ופרו ויטמין B5, והם ידידיה הטובים ביותר של האשה המודרנית. טוב, לא צריך להגזים, הם ועוד כמה דברים אחרים.

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף

צילום:

http://www.flickr.com/photos/perfectoinsecto/


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה