הסיפור על פי בארני

ארבעה עשורים, שלוש נשים, שתי יבשות ואהבה גדולה אחת: סרט חדש ולהיט פוטנציאלי

22/12/2010
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» הסיפור על פי בארני. צילום: יח"צ

קחו את פול ג'יאמטי (דרכים צדדיות, אמריקן ספלנדור) אחד הכוכבים הגדולים של הקולנוע האמריקאי, ואת דסטין הופמן שאין כל צורך להציג, דמיינו אותם אבא ובן יהודיים ממונטריאול ותנו להם לשחק לפניכם. האב הוא שוטר בדימוס, קצת מושחת אבל מאד חביב ובעיקר אוהב את בנו, בארני, מפיק סרטי זבל, שהתחתן עם אשה עשירה, יהודיה כמובן, בנישואי נוחות, אבל מתאהב באחת האורחות שמגיעות לחתונה.

וזו רק תחילת הסרט, כי בארני מאוהב וקצת אובססיבי, והוא לא יוותר על אהבת חייו, למרות שהוא לא ממש מכיר אותה ורק החליף איתה כמה מלים ספוגות אלכוהול במסיבת החתונה שלו. לבארני היתה בכלל אשה ראשונה, בחורה אמריקאית שהכניס להריון בתקופה הסוערת של חייו ברומא, שם בילה בשנות השבעים עם כמה חברים שליוו אותו לחופה ההזויה ביותר שיכול היה לדמיין. בתפקיד בנו של בארני משחק ג'ייק הופמן, בנו של דסטין, ומיני דרייבר הבריטית היא אשתו השניה. מיני דרייבר יהודיה כשרה? יש דברים מוזרים מזה. כמו חייו של בארני למשל. בארני פנופסקי, אנטי גיבור אימפולסיבי, רומנטי, רגזן ובוטה, הוא איש רגיל במיוחד, שחי חיים לא רגילים. הסרט עוקב אחריו במשך ארבעה עשורים, שלוש נשים, שתי יבשות ואהבה גדולה אחת.

את הסרט הפיק אחד המפקידים הקנדיים הגדולים, רוברט לנטוס, שעבד בעיקר עם אטום אגויאן ודיוויד קרוננברג. הסרט מבוסס על ספרו של רומן עטור פרסים של הסופר הקנדי מרדכי ריכלר, שמרבה לכתוב על יהודי מונטריאול (כמו "ג'ושוע אתמול והיום", שגם את הסרט המבוסס על פיו הפיק לנטוס). "הסרט איננו עוסק ביהודים אלא הוא סרט המציג את סיפורם של אנשים שבמקרה הם יהודים", אמר ריכלר.

לקח ללנטוס יותר מעשור להביא למסך את של מרדכי ריכלר, והפעם הוא חובר לבמאי ריצ'ארד ג', יליד טורונטו, שעובד בעיקר לטלוויזיה ובמשך תשע שנים הפיק, כתב וביים את סדרת הטלוויזיה המצליחה CSI: זירת הפשע.

>>לצפייה בטריילר של 'הסיפור על פי בארני' לחצו כאן<<
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה