מכתב לאישה שלא הסכימה לשכב עם בעלה

אל עורכת הדין רות דיין וולפנר הגיע בחור שאשתו לא מוכנה לשכב איתו כבר 5 שנים וגם לא מוכנה להתגרש. סיפור כמעט אמיתי עם מוסר השכל בסופו

23/03/2015
עו''ד רות דיין-וולפנר קבלו עדכונים מעו''ד רות דיין-וולפנר
  • RSS

לאישה שלא הסכימה לשכב עם בעלה. צילום: שאטרסטוק

הוא הגיע אלי לייעוץ לפני מספר חודשים. בחור נאה, עדין נפש וקצת ביישן. שוקל אפשרות להתגרש הוא אמר ורוצה לדעת מה ההשלכות המשפטיות. בין לבין הוא סיפר שאשתו כבר חמש שנים מסרבת לשכב איתו. כן, הוא שוחח איתה על כך כמה פעמים. כן, הוא ביקש לעשות משהו בעניין כי קצת קשה לו שנים בלי זה. לא, הוא אמר, הוא לא בגד בה למרות ששקל את זה כמה פעמים ברצינות.

כבר שנתיים שהוא קורא בהסתר תכתובת שלה עם גבר אחר. ברור לו שהיא לא נאמנה לו אבל הוא לא מוכן לאבד אותה. כן מוכן להעלים עין. "לא קיבלתי אותה בתולה", הוא אומר.

כשביקש ממנה לעשות מאמץ בעניין, בשבילו ולמענו, היא סירבה. "אתה רוצה שאני אשכב איתך בניגוד לרצוני?", היא שאלה, ובכך סתמה את הגולל על בקשות עתידיות. גם לו יש גבולות הוא הסביר, הוא לא רוצה שאשתו ואם ילדיו תשכב איתו בניגוד לרצונה. אז הוא כיבד את רצונה, וכיבד, וכיבד וככה חלפו להן חמש שנים.

בלי סקס בכלל?, שאלתי. "בלי", הוא ענה. "ויתרתי. ויתרתי גם על עצמי", הוא אמר.

סיפר שלפני חודש הגיע למסקנה שלא מוכן יותר. החליט לפרק את החבילה. הוא דיבר עם אשתו. מתברר שמאוד לא מתאים לה להתגרש. היא עובדת בחצי משרה ואת יתר זמנה מעבירה בעיסוקים אחרים, והיא מאד ביקשה ממנו לא לפרק את החבילה. אפילו הסכימה לייעוץ זוגי. על סקס, היא אמרה, היא לא מוכנה להתחייב אבל מבטיחה להשתדל.

עבר חודש. מהייעוץ הזוגי. הצליחה להתחמק בטענה שלא מתחברת למטפלת. סקס לא בא בחשבון. היא ממש לא יכולה לחשוב על זה, אמרה לו.  בסוף גם עץ קשה נשבר. וגבר שאוהב אותך כל כך ומסכים להמתין לך 5 שנים הוא עץ מאד קשה.

אז אישה יקרה, את באמת לא חייבת לשכב עם בעל שממש ממש לא בא לך עליו. אבל קבלי אחריות על המצב. קבלי אחריות על זה שהפסקת להימשך אליו, לאהוב אותו או לראות בו בן זוג למרות שהוא שותף מצוין למפעל הזה שנקרא משפחה. לא מגיע לו, לאיש שאוהב אותך, לא להיות נאהב, לחיות עם אישה שכבר לא מרגישה אליו כלום. לא מגיע גם לך לחיות עם בן זוג לא אהוב שאליו את לא נמשכת. הוא לא חתם איתך על חוזה נישואין חדש. הוא לא חתם איתך על הסכם שמאפשר לך לזנוח אותו רגשית ומינית ולצפות שהוא תמיד יהיה שם בשבילך.

אלא שלקיחת אחריות והבנת המצב אף פעם לא היו תכונות חזקות אצלך כנראה. כי כשהוא ביקש שתסיימו את זה יפה אמרת לו שזה ממש לא מתאים לך. "תעשה מה שאתה רוצה", כך אמרה, "מצדי גם תלך עם נשים אחרות. אני כרגע לא מתגרשת, לא מוכרת את הבית, ולא הולכת לגישור".

יותר מדי שנים הוא עשה בדיוק מה שרצית. תביעת הגירושין הכרוכה שקיבלת ממני הבהירה לך שאי אפשר יותר לעשות מה שרוצים.

עכשיו את מוכנה להכל. ההבנה שאת שעומדת לאבד את הדבר הכי מובן מאליו ויציב בחיים שלך, היכתה בך בעוצמה שהפתיעה אפילו אותך.

והוא? הוא כבר לא רוצה אותך יותר. חיבוטי הנפש שעבר, מיטלטל על גלי ההבנה שהוא פשוט לא מעניין אותך, מחקו לו את הרגש כלפייך, והוא אפילו לא מנסה להחזיר את הגלגל אחורה.

הסכם הגירושין שלכם חתום, תנאיו טובים כי הוא המשיך להיות הגבר עדין הנפש שהיה לצדך כל השנים, אבל עכשיו הוא כבר לא שלך, ולך שום דבר בר לעולם לא יהיה מובן מאליו.

מוקדש לכל הנשים שלא יכולות אפילו לחשוב על גירושין אבל מתייחסות לבעל כהכי הכי מובן מאליו.

לאתר של עו”ד רות דיין וולפנר

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה