אני רוצה לחיות בסיפורי בדים

עד היום כשאני אוחזת במחט, אני רואה ומרגישה את מגע היד של סבתא בכל צעד: תכנון טוב, דיוק, גזירה נכונה, תשומת לב לפרטים הכי קטנים בכל תפר. אני לא יכולה להוציא תחת ידיי משהו שלא היה עובר את העיניים שלה

23/03/2015
ליאת הבדלה זבולון קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

בדים מעוצבים. צילום: ליאת הבדלה זבולון

מיום שאני זוכרת את עצמי אני יודעת לתפור. אני לא יודעת מה למדתי קודם - לדבר או להחזיק מחט. סבתא אדלה היקרה, תופרת בחסד, היא שהדביקה אותי בחיידק. כילדה קטנה ביליתי שעות על גבי שעות בחדר התפירה שלה, מסתכלת עליה ועל הנשים שהגיעו אליה ללמוד, מוציאה עבורה חוטי מכלב מהבגדים שהרגע נתפרו ובודקת כל יום מחדש מה השתנה בארון הבדים שלה. היא היתה מושיבה אותי לידה ואומרת לי: "תראי מה אני עושה".

חומר הקריאה הראשון שלי, הרבה לפני שידעתי לקרוא, היה ירחוני הבורדה של סבתא, אותם הכרתי ממש בעל-פה. אני זוכרת את השאריות שהייתי אוספת מהשולחן ואת הדגם הראשון שהמצאתי ותפרתי בעצמי ביד - שמלת קימונו לבובת ברבי. לא ידעתי אז לתפור במכונה ובטח שלא רוכסן או חורים לכפתורים ולכן חיפשתי פתרון יצירתי. קימונו עם חגורה היה פשוט מושלם. הכנתי חמש שמלות כאלה מבדים שאספתי.

בדים מעוצבים. צילום: ליאת הבדלה זבולון

במהלך השנים ובעקבות אילוצים שונים עבדתי בעבודות אחרות. התפירה תמיד היתה ברקע, כמו תשוקה לא ממומשת, אבל האהבה לבדים היתה חזקה ממני. כשהבכור היה עוד בחיתוליו, תפרתי לו לכבוד יום הולדתו שמיכת טלאים, לגמרי בעצמי, מבלי לדעת שקוראים לה ככה. כשהוא גדל והיה צריך סינר ליום המשפחה (שכחנו מזה לגמרי!...) תפרתי לו אחד על הבוקר ורצתי להביא לו אותו לבית הספר, לפני שתתחיל החגיגה.

בעשר השנים האחרונות, בהן גידלתי את ארבעת הילדים בבית, היה לי יותר ויותר ברור: אני רוצה לעסוק בזה. אני רוצה לחיות בסיפורי בדים. כשהתוודעתי לעולם בדי המעצבים המופלא והרב-גוני, המעבר היה לי מאד טבעי וברור.

בדים מעוצבים. צילום: ליאת הבדלה זבולון

הסטודיו שלי, MAKE בדים מעוצבים, הוא סטודיו בוטיק ייחודי וקסום לבדים יפהפיים, פרי ידיהם של מיטב מעצבי הטקסטיל בארצות הברית. הוא נולד מתוך אהבה גדולה במטרה לספק בדים באיכות גבוהה ביותר בדוגמאות הכי טרנדיות, יחס אישי ושירות מקצועי. הבדים עשויים מ-100% כותנה משובחת ומיועדים לריפוד, תפירה, עיצוב תיקים, עיצוב אביזרי אופנה, עיצוב חדרי ילדים, וילונות ואבזור הבית.

כשלקוח נכנס ונפעם מהצבעוניות ומהעושר ולא עוזב את הגליל כי הבד כל כך נעים והוא פשוט רוצה להמשיך וללטף אותו, אני יודעת שעשיתי את הצעד הנכון.

עד היום כשאני אוחזת במחט אני רואה ומרגישה את מגע היד של סבתא בכל צעד: תכנון טוב, דיוק, גזירה נכונה, תשומת לב לפרטים הכי קטנים בכל תפר. אני לא יכולה להוציא תחת ידיי משהו שלא היה עובר את העיניים שלה.

.

* סטודיו MAKE בדים מעוצבים - רח' הזית 16, כפר מל"ל.

לרגל פסח מבצע מיוחד: עד 40% הנחה על חלק גדול מהבדים בין התאריכים 24-31.1.15

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה