ניקוי גוף ע״י צום מיצים ומזונות על

האביב הוא הזמן האידאלי לנקות את הגוף, לחדש ולהחזיר לו את החדות והחיוניות. בניקוי גוף המתבצע על-ידי צום מיצים אנו מאפשרים למערכת העיכול לנוח לחלוטין מכל פעולה. כך תעשו זאת נכון

23/03/2015
אומינה קדמי קבלו עדכונים מאומינה קדמי
  • RSS

אומינה קדמי. צילום: זוהר רון

האביב הוא הזמן האידאלי לנקות את הגוף, לחדש ולהחזיר לו את החדות והחיוניות. במהלך החורף עטה על עצמו גופנו שכבות של שומן, ואלו מתווספות לעומס היתר של הרעלים שצברנו חודשים (ולעיתים אף שנים) ארוכים. בתקופת השפע בה אנו חיים כמעט כולנו מכניסים לגוף יותר ממה שהוא מסוגל לפרק ולתעל לאנרגיה, וכתוצאה מכך רבים סובלים מתופעות רבות כמו השמנת יתר, סכרת, מגרנות, אלרגיות, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה וסימפוטים רבים אחרים.

גוף האדם הוא מכונה מופלאה אשר יודעת לשקם ולהבריא את העצמה. הבעיה היא בעומס המופרז של הרעלים בעת המודרנית אשר מקשה מאוד על הגוף להבריא את עצמו. כאשר אנו מאפשרים לגוף מרחב פנימי של הבראה, הוא יוצר באופן טבעי תנועה של פליטה החוצה של כל אשר מכביד ו"תוקע" את הזרימה החופשית של אנרגית החיים ואינו מאפשר לו להיות חזק ובריא.

תהליך טיהור הגוף ופינוי רעלים מאפשר חיבור מחודש אל חוכמת הריפוי הטבעית זו מתוך הבנה עמוקה של צרכי הגוף ויכולת להביא את הגוף לאיזון מבורך. כאשר אנו מנקים את הגוף אנו זוכים להטבה מיידית מבכל הסימפטומים הבריאותיים. אני מניחה כי נתקלתם  בדרכים שונות ומגוונות לעבור תהליך של ניקוי גוף מרעלים: ניקוי איורוודי, ניקוי סיני, ניקוי לפי סוג דם, ניקוי עם מזונות חיים ועוד. סביר להניח כי כל ניקוי שתבחרו לעשות יטיב עם גופכם ותרגישו הקלה משמעותית במערכת העיכול. אני כאן על מנת לספר לכם על ניקוי הגוף באמצעות "צום מיצים ומזונות על" או מה שאני קוראת לו superfood cleanse .

בניקוי גוף המתבצע על-ידי צום מיצים אנו מאפשרים למערכת העיכול לנוח לחלוטין מכל פעולה. הערכים התזונתיים משתיית המיצים נספגים אל מחזור הדם מבלי שהגוף נדרש להשקיע בכך אנרגיה. בימי הצום, כאשר איננו צורכים כל מזון המצריך פעולת עיכול, הופכת אנרגיה זו לזמינה ופנויה לפינוי רעלים ועודפים המכבידים על הגוף ותהליך של הבראה פנימי.

 מחומציות לבסיסיות

במהלך תהליך הניקוי נכנס הגוף למצב של ריפוי פנימי בו החומציות בדם מתאזנת. בחיי היומיום אנו צורכים הרבה מזונות חומציים - מהקפה הראשון בבוקר ועד לסוכר, בשר, מזונות מתועשים, אלכוהול, מוצרי חלב והרבה לחץ. כל אלו יוצרים הרבה חומציות בגוף. חומציוות זו היא בסיס להתפתחות של הרבה מחלות.

בימי הניקוי נשתדל ליצור כמה שיותר סביבה בסיסית על מנת לאזן את הגוף, ולכן כל מרכיבי תפריט הניקוי יהיו מבוססים על ירקות ופירות והרבה עלים ירוקים. לצד אלו נדאג למנוחה ורגיעה של מערכת העצבים באמצעות שינה מרובה, אמבטיות, טיפולי מגע, שהייה בטבע ויוגה. שימו לב כי מחלות לעולם לא יתפתחו בגוף שרמת הבסיסיות בו גבוהה.

מהם מזונות העל?

בימי הניקוי נדאג שהגוף יקבל הזנה אשר תתרום להבראתו, לכן חשוב מאוד כי לצד הירקות והפירות נעשה שימוש בסופר פוד ("מזונות על"). מדובר במזונות בעלי יכולות ריפוי והזנה רבות. הסופר פוד מזינים אותנו ברמה עמוקה ביותר. הם מאפשרים לנו לקבל יותר ערכים תזונתיים בפחות כמות מזון. הם מסייעים לאורך זמן להזין את המוח, העצמות, השרירים, העור, הציפורניים, הלב, הריאות, הכבד, הכליות, מערכת הרבייה, הלבלב ואת המערכת החיסונית. הם מאזנים ותומכים בשינוי תזונה לקויה לתזונה טבעית. היות והסופרפוד הינם טבעיים, הם מספקים שפע של אלמנטים סינרגיסטים ופועלים בהרמוניה בגוף האדם באופן שהמדענים עדיין לא הבינו באופן מלא.

כאשר אנו משלבים סופרפוד במיצי הניקוי ניווכח כי המיצים מזינים את הגוף פי כמה מכל תזונה יומית ממוצעת. הם ברמה כל כך גבוה כך שגוף סופג ״חומרי בניין״ לבניה מחודשת של הגוף. הזנה עמוקה מסוג זה נותנת מענה לגוף ואין כמעט תחושת רעב בימי צום המיצים. מזונות העל שאני משלבת בתוכנית ניקוי וממליצה לכם לשלב בתהליך הם: עלים ירוקים מכל הסוגים, עשב חיטה, אצת הכלורלה, אצת הספירולינה, עלי מורינגה, צמח האלו-ורה, כורכום, ג׳נג׳ר, זרעי צ׳יה, גוג׳י בר׳יס ופרי הנוני.

כורכום. צילום: שאטרסטוק

יציאה נכונה מתהליך ניקוי הגוף

קיימת חשיבות גדולה לאופן בו אנו מסיימים את ימי הצום וחוזרים לאכילה. תהליך של סילוק הרעלים  הוא עמוק ולכן חשוב לצאת ממנו בהדרגה ולחזור לאכול בצורה מתונה. צום המיצים מאפשר לגוף ״לאתחל״ את עצמו ולכן לאחר הניקוי ישנה הזדמנות נפלאה לשדרג את התזונה היומיומית מכיוון שהגוף השתחרר מהרבה הרגלים והתמכרויות בימי הניקוי. במצב זה החיבור לגופנו עמוק יותר וניתן להרגיש אילו מזונות עושים לנו טוב ומאילו כדאי להוציא מהתזונה היומית שלנו.

אין לי ספק שניקוי גוף הוא המתנה הגדולה והמשמעותית שאתם יכולים להעניק עבורכם באביב הזה. עם מיצי הירקות ומזונות העל המופלאים אפשר להתחדש מבפנים, לקרון מבחוץ ולהרגיש פשוט נהדר!

*****

אומינה היא יועצת תזונה הוליסטית, בוגרת “המכון לתזונה משולבת” בניו יורק  (Institute for Integrative Nutrition), עוסקת ולומדת רפואת צמחים מערבית, מורה ליוגה ומטפלת מוסמכת ע”י המרכז ל “טאו שיאטסו” ישראל. אומינה מעבירה תכניות "צום מיצים בבית או במשרד", במהלכן מקבלים המשתתפים מדי יום במהלך הניקוי את תפריט הניקוי המלא בצידנית עם שליח עד הבית.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה