איך משדרגים את הבית בתקציב מינימלי?

לא צריך תקציב גדול כדי לחדש את הבית לגרום לאווירה נעימה ותחושה טובה. שלוש בעלות חנויות עיצוב נותנות טיפים שווים ודוגמאות לפריטים שעושים את ההבדל

09/03/2015
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

פסח מתקרב בצעדי ענק. אפשר להרגיש זאת לא רק במזג האוויר, אלא גם בזכות פריחת הפרסומות למוצרי ניקוי. זה הזמן שבו אנחנו מתחילים לחשוב על עיצוב, צבעים, מפות, כוסיות יין. מה צריך להשלים, מה לחדש וכמה כסף זה יעלה לנו.

ובכן, אפשר לעשות את זה בלי לקחת משכנתא. שלוש בעלות חנויות עיצוב נותנות טיפים שווים ופריטים שיעצבו את הבית ויעשו את ההבדל בין ישן לחדש, בפחות מ-200 שקל.

כריות ותרנגולים ב"נושא כלים"

שבוע לפני שנולדה בתם הבכורה, החליטו תמר וענר הדר לפצוח בקריירה חדשה והקימו את העסק "נושא כלים" בראש העין. החנות גדושה בכלי בית ומתנות, נוי וטקסטיל וכל מה שדרוש לעיצוב הבית. "בהתחלה היה לנו רכב של בסטיונרים והיינו מוכרים בשוק רמלה לוד, כל יום במקום אחר. בהמשך הקמנו חנות קטנה, ולפני שנה פתחנו האנגר ענק בראש העין. חנות מלאה כל טוב", מספרת תמר.

איך חלוקת העבודה בניכם?

"זה שיתוף פעולה מלא. ענר אחראי על הקטע העיצובי, הוא יודע מה נכון. אני בוחרת את האביזרים והוא יודע איפה להניח בבית. אני גם באה מעולם של שירות, מכירה והדרכות. התחלנו וראינו שיש לנו את זה. שאנשים אוהבים את מה שאנחנו מביאים, והמחירים  טובים".

הטיפ של תמר וענר לשדרוג הבית בפסח: "פינת האוכל מסמלת עבורנו את תחושת ה"ביחד" של המשפחה. כדי ליצור בפינה אווירה משפחתית נעימה, כדאי לשוות לה אופי בעזרת מסגרות, מראה, תמונות אוירה וכדומה. ההמלצה שלנו היא לבחור פריטים שיצרו ניגוד. לדוגמה, אם השולחן מודרני בחרו מסגרות בסגנון  כפרי ולהיפך".

תמר וענר מציעים 3 פריטים חמודים לעיצוב הבית:

ספלים – 6 ש' ליחידה

תרנגולים – 15-25 ש' לתרנגול, לפי גודל

כריות – 60 ש' לכרית

כריות. צילום: יח"צ

כריות – 60 שקלים

בובת פורצלן ותמונה בתלת ממד אצל "סוליקה"

לפני שמונה חודשים, כשיצאה לפנסיה, הגשימה סולי בלסיאנו חלום ילדות והקימה חנות מתנות ופריטים מעוצבים. "תמיד אהבתי לרקום, לתפור ולצייר. במשך עשר שנים ציירתי בעין הוד ויש לי תעודת אמן. אחר כך עבדתי כמוכרנית בהמון מקומות, מנהלת אדמיניסטרטיבית במרכז ללימודי הקבלה, עבדתי עם אנשים, קהילה וארגונים. כשצאתי לפנסיה החלטתי לעבוד בשביל עצמי, לעשות מה שאני אוהבת, עם קהל ואנשים, וזו חגיגה".

לחנות שלה, "סוליקה עיצובים ומתנות",  בטירת הכרמל היא מתייחסת כאל בית. "כך החנות נראית וכך אני מרגישה בה. יש אצלי ארונות, קומודות, כורסאות, ציורים שאני מציירת, המון קריסטלים".

ממה את הכי נהנית בעבודה?

"אני אוהבת שאנשים נכנסים ומוצאים את הדברים המיוחדים להם. מביאה ינשופים לאספנים, לטאות, פרפרים, פילים, מניאטורות קריסטל, פרחי משי, וילונות, בובות פורצלן, תמונות ממתכת. נהנית לעזור לאנשים לבחור דברים מיוחדים, שימצאו משהו מתאים במיוחד להם, באיכות טובה. כי אני מיוחדת, וכך גם החנות שלי".

הטיפ של סולי לשדרוג הבית בפסח:  לא צריך לזרוק את הישן, אלא לצרף אליו משהו חדש שייתן אווירה חדשה: כריות שמתאימות לוילון, ואזה שמתאימה למפה, שטיח לכניסה, כיסא חדש. כל אלה יכולים לשנות את האוירה בבית.

סולי מציעה 3 פריטים חמודים לעיצוב הבית:

בובת פורצלן – 199 ש'

תמונה תלת מימד - 199 ש'

כלים מעוצבים לפסטה או עוגיות – 99 ש' ליחידה

כלים מעוצבים לפסטה או עוגיות – 99 ש' ליחידה

קומקומים ועציצים  - "אלינור דברים יפים"

אלינור אלבז פרץ היתה מנהלת לשכת ראש העיר צפת, כשהבינה שמה שהיא באמת אוהבת זה ליצור ולעצב. בחנות שלה בצפת "אלינור דברים יפים" היא מציעה פרחים, מתנות ואביזרים משלימים לעיצוב הבית. וכמובן, את הזרים המתוקים ואת המשלוחים והבלונים שהיא מעצבת בעצמה.

מה הייחוד שלך?

"אני אוהבת לעשות טוב לאנשים אחרים. אני מעצבת גם אירועים, הצעות נישואין, ימי הולדת, שוקולדים וסידורי פרחים. למשל, מגיעה לפי בקשה לצימר בו הבחור עומד להציע נישואין, ומסדרת אותו לקראת האירוע. ויש לי גם צימרים משלי".

הטיפ של אלינור לשידרוג הבית: לקחת כלים ישנים שאין בהם שימוש ולשדרג אותם. "אנחנו צובעים מחדש או מכניסים לכלי סידור מפרחי משי, סידור פרחים יבש. זה הרעיון: לקחת את הישן ולחדש אותו".

אלינור מציעה 3 פריטים חמודים לעיצוב הבית: 

כלי דקורטיבי עם כדור ירק מלאכותי – החל מ-150 ש'

קומקומים בסגנון עתיק – החל מ-69 ש'

קולקציית אביזרים דקורטיביים מצדף החל מ-100 ש'

כלי דקורטיבי עם כדור ירק מלאכותי – החל מ-150 ש'כלי דקורטיבי עם כדור ירק מלאכותי – החל מ-150 ש'

*****

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים.

שלושת בעלות העסקים הנ"ל מעניקות הנחת CashBack ללקוחות בנק הפועלים המשלמים בכרטיס אשראי בנקאי:

סוליקה - הנחה של 4% 

אלינור - הנחה של 5% 

נושא כלים - הנחה של 2% 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך