הולכת נגד הזרם

שושי גבריאל, בעלת חנות לחומרי בניין, מסבירה איך מתקנים ברז דולף ולמה לדעתה נשים צריכות להיות פחות מפונקות

02/03/2015
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

הלקוחות הנכנסים לחנות הכלבו לבניין עשויים להיות מופתעים. "כשמגיע לקוח חדש או מזדמן, בהתחלה הוא מזלזל ושואל איפה בעל הבית. לא מאמין שאני היא בעלת החנות. בסוף הם מגלים שאני מבינה יותר מהם", מספרת בגאווה שושי גבריאל, הבעלים של "כלבו לבניין שושי", חנות חומרי הבניין שלה, הממוקמת ברחובות.

שושי גבריאל (צילום: אלבום פרטי)בתמונה: שושי גבריאל, "כנכנסים לחנות שלי יודעים שזו חנות של אישה" (צילום: אלבום פרטי)

אחרי שנים של עבודה כמנהלת רכש וסוכנת בחברה למכירת מוצרי אינסטלציה, החליטה לעשות שינוי - "רציתי את העצמאות, שאף אחד לא ישאל אותי 'מתי את באה', והחלטתי, לפני חמש שנים לקנות חנות פעילה".

איך היו התגובות של הקרובים אלייך?

"הרבה פירגנו. אבל הרבה הרימו גבה. לקוח שלי לשעבר אמר לי שאני מוכרת את נשמתי לשטן. להיות עצמאית זו עבודה קשה. זה לא מובן מאליו אבל מי שזה בוער בו לא יכול לותר על זה".

"מי שנכנס לחנות שלי, ישר מזהה שזאת חנות של אישה", היא מספרת. יש פה הכל, גם דברים שגבר לא היה חושב להביא ואני מביאה". גבריאל, אחרי שנים של התעסקות מקצועית בתחום האינסטלציה בעיקר, מספקת ייעוץ מקצועי לכל לקוח שמגיע, "כשמגיע לקוח, לעולם לא אנסה לדחוף לו שירותי תיקונים, למרות שגם את זה יש לי. יש סתימה? קודם ננסה עם חומר לפתיחת סתימות. הברז דולף? בשום פנים ואופן לא מחליפים אותו, אלא קודם מוודאים איך אפשר לתקן את הבעיה. אני מאמינה שאפשר לבד בעזרת ייעוץ מקצועי בחנות, לתקן הרבה מהבעיות. לא צריך לרוץ ישר לבעל מקצוע". בזכות השירות האדיב והמקצועי, גבריאל הפכה לדמות מוכרת ברחובות והסביבה. "הרבה לקוחות שמגיעים לפה ואני כמו פסיכולוגית שלהם, שומעת את כל הבעיות, מייעצת, במיוחד למבוגרים. זה חלק מהשירות".

חסרה לילדים

חוץ מניהול החנות, גבריאל היא אמא לשלושה ילדים. "אני מרגישה שאני חסרה לילדים שלי. כל היום אני בעבודה, פותחת את החנות וסוגרת אותה. זה חשוב לי כי אני עצמאית ויש לי ילדים לפרנס. אני יודעת את זה והם יודעים את זה, דווקא כשאני בבית אני מרגישה שהם בעיסוקים שלהם ואני לבד", היא צוחקת.

 ומה לגבי דור ההמשך, הילדים שלך מעורבים בניהול החנות?

"הם לא מעורבים באופן קבוע, אבל הם כן מכירים את החנות. האמצעית שלי יודעת לשכפל מפתחות, הקטנה יודעת להפעיל את הקופה. רק הבן שלי לא בעניין".

כל בית צריך פומפה

תקלה בצנרת הביתית יכולה להפוך לנזק בעלות של אלפי שקלים. לא פעם אנחנו יכולים למנוע את הנזקים הכבדים מראש, על-ידי תחזוקה שוטפת וטיפול מונע. "חשוב מאוד לשים לב לנזילות ורטיבות ולטפל בהן מיידית", אומרת שושי. "אני ממליצה לעשות טיפול מונע ובכל חודש להכניס לפתחי הצנרת בכיורים ובמקלחת חומר לפתיחת סתימות שמנקה את הצנרת. לבדוק את מכונת הכביסה, מדיח כל מכשירי החשמל שמחוברים לצנרת. וגם לבצע טיפולים להסרת אבנית מדי כמה חודשים". כדי להבטיח שתוכלו לגשת ולתקן כל תקלה, היא ממליצה על פק"ל כלים שצריך להמצא בכל בית: מנורות, סוללות, כלי עבודה - פטיש, מברג ופלייר, מקדחה ומברגה, ספירלה ופומפה לפתיחת סתימות.

למה לדעתך נשים רבות נרתעות מללמוד לבצע תיקונים קלים בבית, זה עדיין נחשב תחום של גברים?

"לדעתי זה נובע מפינוק. סך הכל, כל עוד אין צורך בהפעלת כוח הכל אפשר ללמוד. כמו שלא רק האישה מבשלת בבית, אלא גם הגבר, זה צריך להיות גם להיפך".

לפני חמש שנים, החליטה שושי גבריאל להגשים חלום ישן. להתעלם מהדעות הקדומות והפחדים ולנהל את החנות שתמיד חלמה שתהיה לה, היום היא יכולה להסתכל בסיפוק ולהרגיש שהיא הצליחה. "הייתי רוצה להגדיל עוד החנות, להביא עוד דברים ולהפוך אותה למרכז שיש בו כל מה שצריך לבית".

*****

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים.

כל בו שושי מעניק הנחת CashBack של 3% ללקוחות בנק הפועלים המשלמים בכרטיס אשראי בנקאי.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה