התפרצות X- הסרט

'התפרצות X' הוא סרט אינטליגנטי, מותח ומתובל בהומור במקומות הנכונים. דפנה כהן צפתה ונהנתה

16/12/2010
דפנה כהן קבלו עדכונים מדפנה
  • RSS
» מומלץ בחום. התפרצות X

אני מוכרחה להודות, לא קראתי את ספרה של עדנה מזי"א,'התפרצות X', לכן לא ידעתי למה לצפות מסרט הביכורים של איתן צור ('הבורגנים', 'החמישיה הקאמרית'), המבוסס על הספר. הסרט הוא מותחן פסיכולוגי, העוסק במערכת יחסים בין גבר מבוגר לאישתו, הצעירה ממנו בכמה שנים טובות – נושא מזן נדיר בארצנו הקטנטונת, שכמעט כל הסרטים שנוצרו כאן עוסקים בעיקר בצבא, בלאום, בשנות ה-60-70 ובבורקס.

אילן בן נתן (יוסי פולק), בן 58, פרופסור לאסטרופיזיקה בעל שם בינלאומי ומרצה בטכניון, נשוי לנעמי (מלאני פרס)– בחורה יפה בת 28, מאיירת במקצועה. הוא מאוהב בה באופן אובססיבי-על גבול הפתטי. העניינים מתחילים להסתבך (איך לא?) כאשר אילן מגלה שנעמי בוגדת בו. הוא מתייעץ עם אמו הייקית (אורנה פורת), שאומרת לו לתת לרומן לגווע מעצמו, אך אילן ממשיך לעקוב אחרי אשתו, מתייסר מהידיעה, מהמראות ומהשקרים. בסופו של דבר אילן מחליט להתעמת עם המאהב (רמי הויברגר), החלטה שמסתיימת בתוצאות הרסניות.

בסך הכל אהבתי מאוד. בעצם מה בסך הכל? אהבתי מאוד, נקודה. יש שיאמרו שהסרט איטי במקצת ואולי היה אפשר לחתוך סצינה או שתיים, אבל אני חושבת שה"מתח" במותחן הספציפי הזה– הוא יותר במובן של המתח ששורר בין שתי הדמויות הראשיות, אילן ונעמי, השתיקה הרועמת והמילים שלא נאמרות. עם זאת, הסרט מתובל בהומור במקומות הנכונים. המשחק משכנע - יוסי פולק הצליח לשחק דמות מעוררת רחמים ומעוררת הערצה בעת ובעונה אחת, מלאני פרס מכניסה ניחוחות אירופאיים, עם המראה הגרמני והקול הצרוד, אבל מי שגונבת את ההצגה היא אורנה פורת, המשחקת בסרט את אימו של אילן. לכו לראות - מומלץ בחום.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה