עברו שנתיים מאז שנפרדתי מהבן שלי

שרון בלוך, שסיפורה המטלטל נחשף בתכנית "עובדה", משתקמת מהפרידה מבנה רם שנלקח ממנה וצומחת מתוך הכאב בסדרת ספרים חדשה שמלמדת לראות את הפן החיובי בכל מצב

25/02/2015
שרון בלוך קבלו עדכונים משרון בלוך
  • RSS

שרון בלוך

"המחשבות שלך הן כמו צמחים שגדלים בתוכך", הזכירה לו אמו. "יש מחשבות צבעוניות ויפות כמו פרחים ויש מחשבות דוקרות וכואבות כמו קוצים והבחירה בידיים שלך. אם תחשוב מחשבות טובות תרגיש שמחה ואם תחשוב מחשבות רעות תרגיש כעס, עצב ואכזבה", מתוך "רקסי וגן המחשבות".

גם אני, ממש כמו רקסי, למדתי לנהל את מחשבותיי; למדתי לבחור מחשבות טובות וצבעוניות בכדי לשמור על השמחה שבלב. למדתי לשלוח לרם אהבה ואיחולים במקום לדאוג ולכאוב את כאב הפרידה והכמיהה. למדתי להודות ולראות את ה"יש"-  הבת המופלאה שלי אורין, הוריי התומכים בדרך. לראות את ה"יש" ולא ליפול פנימה לתוך תחושת הקורבן שחשתי כשנאלצתי להפרד מהילד שהרגשתי ששלי.

מצאתי עצמי נאבקת במאבק פנימי וכואב להצליח וליישם את כל מה שאני לומדת ומלמדת... נלחמת בתוך עצמי, נאבקת בכאב ומנסה כל יום מחדש להתרומם, להאמין ולבנות את שרון החדשה.

עברו יותר משנתיים מאז הפרידה מרם, מאז החשיפה בתקשורת בתכנית "עובדה". שנתיים של טלטלה וזעזוע, שנתיים בהן הייתי חייבת לעצור את סחרחרת החיים ולרדת לרגע מהרכבת... אז עצרתי וביקשתי לשמוע את קריאת הלב, ביקשתי להיות מדויקת, ביקשתי להבין בתוכי מה אני רוצה להיות, מה נכון לי להיות, מה עלי לעשות, מה החלום שלי?

החלום להיות סופרת מלווה אותי מאז שאני זוכרת. אולם החיים בדרכם הפתלתלה ובעיקר האמונות המגבילות והפחדים שלי לא אפשרו לי לממש אותו, והנה דווקא מתוך הכאב, דווקא מתוך הקושי, התעורר לו קול חזק בתוכי שקרא: שרון, תעשי רק מה שהלב אומר! תקשיבי לעצמך! אל תוותרי, תאמיני - כי חלומות ראויים להגשמה!

סדרת ספרי רקסי

וכך יצאה ישר מתוך ליבי סדרת ספרי "רקסי - שמחה כדרך חיים". הספרים נכתבו מתוך חיבור לאמונות ולערכים שלי כאדם מוהניסיון ארוך השנים שלי בסיפורים ותקשורת עם ילדים. הם נכתבו מתוך רצון עמוק להגיע אל הורים וילדים רבים ככל האפשר, בכדי להציע להם את ראייתי החינוכית, את הדרך בה אני מאמינה שיש לתקשר עם ילדים ועם בני אדם. הספרים מציעים לילדים ולהוריהם התכוונות, הצעה להסתכלות, דרך המכוונת ליצירת גישה חיובית ושמחה יותר לחיים.

מטרת הספרים היא ללמד לקחת אחריות על השמחה שבלב, לחשוב חיובי, להתאמן על אמירת תודות, לפתח גישה של winwin  בפתרון בעיות ולהתחבר לתודעת שפע. אני מאמינה שחשוב לחשוף ילדים מהגילאים הצעירים ביותר לכלים אלו, הזרעים שאנו זורעים בהם בגילאים אלו הם בעלי משמעות גדולה לחייהם. הסיפורים הם דרך נפלאה ללמידה, בעזרת הסיפורים אני מציעה לכם ולילדכם דרך התבוננות, עליה תוכלו להתאמן יחד תוך כדי הנאה מסיפורים מקסימים ופשוטים ואיורים מאירי עיניים.
בסוף כל ספר צירפתי להורים דפי הדרכה שמאפשרים לקחת את הסיפורים על רקסי ולמנף אותם בבית, כל אחד בהורות האישית שלו.

עכשיו אני מרגישה שהתחברתי לחלום, לקריאת הלב, לייעוד. עכשיו אני חולמת שספרי שמחה כדרך חיים יגיעו אל כולכם, שבעזרתו של רקסי אגע בליבם של ילדים רבים ואוכל ליצור את הפרי החיובי כל כך שנוצר בתוכי מתוך הכאב.
ולסיום ציטוט נוסף מאחד הספרים:

"הכלבים שראית היו ההשתקפות שלך במראה. אתה כעסת ולכן הם כעסו עליך בחזרה. בדיוק כמו המראות, גם החברים שלך, המשפחה שלך והחוויות שלך, כולם משקפים אותך. אם אתה כועס החברים יכעסו והמשפחה גם והחוויות שלך יהיו לא נעימות. אם תשמח ותחייך העולם יחייך אליך בחזרה ודברים טובים יקרו לך. היופי הוא שהעולם תמיד מוכן לחייך אליך ואתה רק צריך לבחור" - מתוך "רקסי ובית המראות".

.

שרון בלוך היא גננת מוסמכת, מרצה ומאמנת הורים וילדים לשמחה כדרך חיים.

ספרי "רקסי" מתאימים לילדים בגילאי 3-7 אבל בעצם לכולנו. לרכישה או להזמנת הרצאות משרון - http://www.sharonbloch.co.il/

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה