עידן כהן - על המסלול בניו-יורק

איך מגיע מעצב אופנה כמעט אלמוני מישראל להציג באוהל המרכזי בשבוע האופנה בניו-יורק?

23/02/2015
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

ביום שבת שעבר, יומו השלישי של שבוע האופנה בניו יורק, בין התצוגה של הרווה לגר (מקס עזריה), לתצוגה המדוברת של אלכסנדר וונג, באחת השעות המבוקשות שיש לשבוע האופנה להציע, הציג המעצב הישראלי עידן כהן את הקולקציה שלו לסתיו 2015.

שילוב של כשרון, אמביציה ומזל (וכנראה הרבה משלושתם) הביא אותו למקום המכובד הזה. לפני מספר חודשים כהן שלח מייל עם תמונות מהקולקציה שלו ליח"צנית אמריקאית מוכרת ומקושרת בשם קלי קטרון. היא השיבה למייל שלו שהמשיך לשיחת טלפון ארוכה ובין השניים התפתח קשר שהוביל לכך שקטרון מייצגת את כהן בניו-יורק ואף הצליחה להעביר שמלות בעיצובו לסלבריטאיות דוגמת מדונה, טיילור סוויפט ואלישיה קיז (שטרם לבשו אותן אך גם לא החזירו).

על הדרך לשבוע האופנה כהן מספר: "שבוע האופנה בניו יורק תמיד היה דבר קסום עבורנו. זה היה חלום גדול שלי שקולקציה שאני אעצב תוצג שם, שלחנו הפקה שעשינו במיוחד לארגון של שבוע האופנה העולמי ולאחר ועדות רבות התקבלנו והוזמנו למסיבת עיתונאים שנערכה בניו יורק בה הוכרז על השתתפותנו באירוע" כשהוא מדבר בלשון רבים, כהן מדבר עליו ועל בן זוגו אלעד האחראי על הניהול העסקי של המותג.

אם השם עידן כהן לא נשמע לכן מוכר זה לא במקרה. בארץ הוא מעולם לא הציג קולקציה בצורה רשמית. כהן (27) מעצב שמלות כלה וערב במחירים שאינם מתאימים לכל כיס ומוכר בעיקר בקרב נשות המאיון העליון שמחפשות שמלות נוצצות בתפירה אישית.

כנצר למשפחה שהיתה יצרנית הג'ינסים של המותג קרוקר החל עידן את דרכו בעולם האופנה כבר בהיותו ילד ובגיל צעיר מאוד תיפקד כמעצב הראשי של המותג המשפחתי. בניגוד מוחלט לאופנת הקז'ואל ממנה הגיע, חלם לייצר קו שמלות ערב משלו ובדרך להגשמת החלום נסע ללמוד אופנה באקדמיית "מרנגוני" בלונדון. בשנת 2011 חזר לתל אביב ופתח סטודיו לשמלות כלה וערב. לאחרונה העביר את הסטודיו לבית גדול ומרהיב בנווה צדק.

בניו יורק הציג קולקציה בת 28 דגמים המבוססת בעיקרה על שמלות ערב חובקות גוף, עשירות בעבודת יד ורקמת חרוזים, פאייטים ואבני סברובסקי, רובן משלבות מחשופים נדיבים, חיתוכים גיאומטריים, ומשחקי שקיפויות וטקסטורות באמצעות בדים רכים ונשפכים דוגמת משי, שיפון קרפ וטול, בצבעי שחור, זהב, כסף, פודרה, תכלת וכחול נייבי. ההשראות שלו מגיעות מזוהר הוליוודי ישן וחקירה מעמיקה של הגוף הנשי מתוך רצון להעצים ולחשוף את החלקים היפים שבו. סקסיות היא שם המשחק.

ואם התצוגה לא הספיקה לרמת ההתרגשות של כהן ובן זוגו אלעד, הם החליטו להתחתן על המסלול דקות ספורות לפני תחילת התצוגה, מה שהפך כמובן לשיחת היום ואולי אף גנב קצת פוקוס מהתעניינות התקשורת הבינלאומית בקולקציה עצמה.

פניו של כהן כבר מופנות אל שבוע האופנה הבא שייערך בספטמבר 2015: "החוויה הייתה מדהימה, אי אפשר לתאר במילים. חוויה על גופית, אדרנלין ברמות אחרות. כולם פרגנו והעניקו תחושה טובה שאתה מציג את ישראל בעולם. אני מאחל לעצמי שזו תהיה הזדמנות שתחזור על עצמה ואציג עוד ועוד"

כבוד ובהצלחה.

IDAN1עידן כהן (משמאל) ובן זוגו אלעד, עם מיסטר ג'יי מהתוכנית 'אמריקן נקסט טופ מודל'

IDAN3IDAN2IDAN4IDAN5

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה