עובדים מימנו מכיסם את הוצאותיו הפרטיות של ביבי

צריכת מים עודפת, הוצאות ניקיון ע"ס 75,000 ש"ח בחודש, הזמנת חשמלאי בשבתות וביום כיפור - דוח מבקר המדינה חושף תמונה חריפה יותר ממה שחשבנו על ההתנהלות בבית ראש הממשלה

17/02/2015
אלדד יניב קבלו עדכונים מאלדד
  • RSS

בנימין ושרה נתניהו (צילום:Kobi Gideon)

זה פחות מעניין אם דוח מבקר המדינה יפתח חקירת משטרה, רביעית במספר, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, או לא.
הציבור הישראלי כבר התבגר ולא זקוק לתרגום מפיו של היועץ המשפטי יהודה ויינשטייין או היועץ המשפחתי דוד שמרון, מה ראוי ומה פסול. מה הגון ומה חזירי. מה מותר ומה אסור.

הציבור הישראלי מבין לבד שלא מזעיקים חשמלאי ביום כיפור גם אם אתה ראש ממשלה, כי לטרטר איש מקצוע ביום כיפור זה לא להיות בנאדם. הציבור הישראלי מבין שהוצאות מזון ע"ס חצי מיליון ₪ בשנה, זה מעל ומעבר למה שצריך בנאדם לאכול, גם אם הוא ראש ממשלה וגם כשהוא מזמין אורחים.

הציבור הישראלי מבין שאין שום בית בעולם שהוצאות הניקוי שלו הם 75,000 ₪ בחודש, אלא אם קוראים לך משפחת נתניהו. הציבור הישראלי מבין שאם אתה מבקש מהעובדים שלך לפתוח את הארנק שלהם ולשלם הוצאות אישיות שלך, זו שערורייה של ממש וגם עבירה פלילית. כי זה בדיוק מה שעשה שלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים שהודח, וגם הורשע עם קלון כשנטל מעובדים הלוואות פרטיות.

הציבור הישראלי מבין לבד, שגם כשאתה ראש ממשלה אתה לא צריך להתקיים בפזרנות של חזיר. בעיקר כשמדובר בחיים באלפיון העליון על חשבון הציבור - ושימות העולם. הציבור הישראלי לא מתגעגע לימים שראש הממשלה שלו אכל קוץ-מוץ כמו בן גוריון או התקפל בשני מושבי מטוס במחלקת תיירים עם שמיכה כמו בגין.

הציבור הישראלי מבין שהעולם התקדם, שישראל לא חיה בימי הצנע, שמותר לראשי הממשלה שיהיו להם עוזרים ותנאים ובית ומכונית. אבל זה לא אומר שמותר לראש הממשלה לחיות כמו חזיר מכספי הציבור ושימות העולם.

הציבור הישראלי תובע בחודשים האחרונים מנבחריו נורמות חדשות. דוגמא אישית. הצנע לכת וקדושה, כשמדובר בשימוש בכספי ציבור. השיח הציבורי החדש הזה הוא תמרור אזהרה לראש הממשלה החדש, שייבחר בעוד רגע. ראש הממשלה החדש, שיצטרך לשנות את אורחות חייו של ראש ממשלה בישראל מהקצה אל הקצה.

שש שנות חזירות נתניהו מגיעות לקיצן ואין סיבה שנתגעגע אליהן.

 .

* הכותב מתמודד ברשימת המחנה הציוני לכנסת ה-20

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה