קניה ווסט - מעצב אופנה?

שבוע האופנה בניו-יורק נפתח עם התצוגה המדוברת של קניה ווסט שקיבצה אל השורה הראשונה סלבריטאים בכירים. מי הגיע, מי בכתה ומה ווסט מציע לנו ללבוש?

13/02/2015
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

הבאז סביב תצוגת האופנה של קנייה ווסט בשבוע האופנה בניו-יורק החל הרבה לפני שנחשף פריט בודד מהקולקציה שעיצב לאדידס  - Yeezy Season 1. זה לא מפתיע בהתחשב בעובדה שמדובר באחד האנשים המפורסמים ביותר בעולם, גם בזכות עצמו ועבודתו כמפיק מוזיקלי נחשב, האחראי בין היתר להופעה הבלתי נשכחת בטקס הגראמי האחרון שאיחדה את ריהאנה ופול מקרתני, אבל בעיקר בזכות אשתו ואם בתו - קים קרדשיאן.

התצוגה שהתקיימה אתמול (באיחור של שעה מהמועד המתוכנן), אירחה בשורה הראשונה כוכבים גדולים בינהם ריהאנה, ג'סטין ביבר, ביונסה וג'י-זי, פי.דידי וקים קרדשיאן עם נורת' הקטנה (עד הרגע בו החלה לבכות ונשלחה אל מאחורי הקלעים) ולא אחרת מאנה וינטור שכיבדה בנוכחותה.

זה שיתוף הפעולה הראשון של אדידס שבו נעלמו מהבגדים כל סממני המותג. ללא שלושה פסים וללא הלוגו המוכר, העלה ווסט לבמה כ-50 דוגמנים, גברים ונשים, הטרוגניים יחסית במראם, לבושים בבגדים ספורטיביים בסגנון צבאי. בגדי גוף וטיייצים בצבעי גוף, חולצות בטן צמודות שנתפרו מגרביים ממוחזרים של אדידס, מעילי הסוואה גדולים באורך הברך, ווסטים בסגנון אפודי מגן, סוודרים אוברסייז - כולם במראה משומש אותנטי, על טהרת הירוק-חום צבאי וניוד ובסגנון יוניסקס. גם הנעליים קיבלו את הפרשנות של קניה בסניקרס לבנות במראה קומנדו שהוכרזו על ידי מספר כתבי אופנה כלהיט של החורף הקרוב ומגפונים מחודדים עטופים גרביים אלסטיות.

זו לא הפעם הראשונה בה ווסט מנסה את מזלו כמעצב אופנה. ב-2012 הציג קולקציה בעיצובו בפריס וזכה לביקורות לא מחמיאות, ב-2013 עיצב קולקציית קפסולה למותג הצרפתי APC ובעברו גם שת"פ עם נייקי ולואי ויטון ופגישה מסתורית עם קארל לגרפלד. הוא מעולם לא הסתיר את רצונו להשתלב בעולם האופנה כמעצב מן המניין והאשים את המבקרים שמתנכלים לו במכוון.

התגובות של כתבי האופנה לתצוגה הנוכחית היו מעורבות. אמנם לא נצפו פה בגדים שטרם ראינו קודם או איזשהי אמירה חדשנית, אבל היו כמה פריטים מוצלחים למדי לאוהבי הז'אנר הצבאי-ספורטיבי. לעומת זאת, האוירה האובר דרמטית בתצוגה לא תאמה את הפריטים היומיומיים והפכה את האירוע למעט מגוחך. האם קניה יצליח סוף סוף לקבל את ההכרה שהוא כל כך רוצה כמעצב אופנה? ימים יגידו.

aאנה וינטור, קים קרדשיאן ונורת', ביונסה


aריהאנה ואלכסנדר וונג

aקריס ג'נר, קלואי קרדשיאן והאחות הקטנה קנדל ג'נר (קיילי ג'נר דיגמנה בתצוגה)

bקניה ווסט, אנה וינטור וקים קרדשיאן לבושה בבגדים מהקולקציה

wwwwwww

התצוגה עצמה די איטית ומעייפת, אבל אם אתם בכל זאת בעניין -

צילומים: Gettyimages/אימג'בנק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה