קסטרו- קולקציית המסלול קיץ 2015

קולקציית המסלול של קסטרו לקיץ 2015 מצליחה לשלב בין שורשי ומסורתי למודרני וחדשני, במינון מדוייק ולא מתיימר. רשמים ותמונות מהתצוגה שנערכה אתמול בתל אביב

01/02/2015
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

castro runway collection

הבוקר (א') הציגה קסטרו את קולציית המסלול שלה לקיץ 2015. בכדי ליצור בידול מחברות האופנה הנוספות שהחלו לערוך בשנים האחרונות תצוגות רבות משתתפים, ולשמור על תפיסתה כחברת האופנה המובילה בארץ, קסטרו מקפידה לבחור במיקומים מקוריים לתצוגות שלה. אחרי שבשנה שעברה ביקרנו בבריכה האוליפית בוינגייט, הקו הספורטיבי המשיך היום בהיכל הספורט העירוני החדש בתל-אביב.

בדבריה בפתיחת התצוגה, אתי רוטר (מנכ"ל ובעלים משותף) הציגה את הקולקציה כמושפעת מערי נופש בים התיכון ובפרט מהמקום בו אנו חיים המאופיין באור, שמש, ים, קצב ותרבות מודרנית עכשווית, תוך חיבור לעשייה מסורתית, מורשת ושורשים. קסטרו מיום היווסדה מחוברת לישראליות ולא מפנה עורף למקום ממנו צמחה, עם זאת העיצובים יהיו תמיד בעלי השפעות בינלאומיות בין אם מודרניות או מסורתיות, כפי שניכר גם בקולציית המסלול הנוכחית.

על המסלול המרובע שבמרכזו הוצב עץ כרמז לשורשיות, ולרקע הופעה חיה מצויינת של הזמרת דיקלה, צעדו עשרות דוגמניות (ודוגמנים), בבגדים נוחים ומשוחררים, פרקטיים מאוד, נעימים ושופעי בד.

נצפו השראות בולטות מהגזרות האופייניות של שנות ה-70, הטרנד הבולט והמשמעותי ביותר שילווה אותנו בקיץ הקרוב, לצד אלמנטים חוזרים דוגמת כיסים גדולים, מחשופי V עמוקים, חגורות קשירה ושכבות של ג'ינס בוריאציות שונות כפי שנצפו על רבים מהמסלולים בשבועות האופנה בעולם. הצבעוניות הנעימה כללה בסיס חזק של צבעי אבן, זית וחאקי מלווים בכתום בריק, צהוב בהיר, תכלת ואדום, וכמובן - שחור ולבן קלאסיים.

השילוב בין מסורתי ומודרני בא לידי ביטוי בשימוש רב ברקמות המשלבות אבנים וחרוזים, שרשראות עץ ותכשיטים אתניים, אל מול טכניקות של הדפסים דיגיטליים המדמים טקסטורות דוגמת עץ, אריחי קרמיקה, פסיפס ועיטורי חינה מסורתיים. הדפסים בעלי גוון "מיושן" שולבו בפריטים בגזרות מודרניות מינימליסטיות בבדים רכים וניתן היה למצוא מוטיבים ממגוון תרבויות מזרחיות מסורתיות מישראל ומחוצה לה ששולבו כחוט השני בפריטים שונים בקולציה ברמת הגזרות והעיטורים. עם זאת, לא מדובר בקולקציה אתנית, אלא ברמיזות שהוטמעו ברובן בבגדים עדכניים במינון מדויק.

בין הדגמים בלטו מבחר גדול של שמלות מקסי ומידי עתירות בד, חלקות, מודפסות או מעוטרות אבנים ורקמות בעיקר בגזרות גלביה, טרפז ומעטפת, אוברולים קצרים וארוכים, מכנסי ברמודה רחבים ומכנסיים באורך הקרסול שבישרו את חזרתם של הפנסים, חולצות בגזרות מרובעות בעלות שרוולים קצרים שמוטים באורך חצי הזרוע, עליוניות ארוכות קלילות וחצאיות כפלים באורך מידי.

הקולות שנשמעו מסביב דיברו על העובדה שהקולקציה שהוצגה היתה פרקטית ולבישה מדי מכדי להיקרא קולקציית מסלול. יש משהו בדברים, אבל כפי שאני רואה את זה, מדובר בקולקציה מצויינת שהייתי שמחה ללבוש לא מעט מהפריטים שהוצגו בה. מה שמבדל אותה מהקולקציה הרחבה של קסטרו הם, בין היתר, הבדים האיכותיים, טבעיים ברובם (דוגמת משי ופשתן), כמות הבד הנדרשת לייצור פר פריט (בעיקר כשמדובר בשמלות העשירות) וטכניקות הצביעה והעיבוד המיוחדות. כל אלו מייקרים ומייחדים את הבגדים ולכן הם נבחרו להימכר כקולקציה במהדורה מוגבלת. ייתכן ואם היו מוסיפים דגמים בודדים בעלי אמירה ייחודית יותר השם "קולקציית מסלול" היה מקבל משמעות נוספת, אבל מבחינתי, כל עוד מוצגת קולקציה טובה, איכותית וקוהרנטית, העבודה בוצעה מצוין.

ומה קצת קלקל את החגיגה? הנעליים, או נכון יותר הסנדלים שנעלו הדוגמניות, הם נראו במידה לא מדוייקת (קטנים על רובן) והקשו על הליכתן. הרעיון של סנדלי החבל היה יפה ותאם את רוח הקולקציה, הביצוע פחות. חבל.

פריטים נבחרים מהקולקציה כבר עכשיו אונליין באתר קסטרו ובסניף הדגל בדיזנגוף סנטר.

טווח מחירים: 80-1300 שקל

CASTROSHOW1CASTROSHOW3castroshow10CASTROSHOW2CASTROSHOW7CASTROSHOW9CASTROSHOW5CASTROSHOW6

CASTROSHOW4

 הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק

צילומים: אבי ולדמןתגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה