שיעור פרטי במרחק לחיצה

הילדים צריכים עזרה בשיעורים? מייזם חדש מציע פתרון של שיעורי עזר אונליין בכל מקצועות הלימוד, ללא הגבלה, בעלות חודשית קבועה

29/01/2015
משה חביב קבלו עדכונים ממשה חביב
  • RSS

שיעורים פרטיים. צילום: שאטרסטוק

בימים אלו אנו משיקים מיזם חינוכי-חברתי-כלכלי חדש בשם My help שאנו רואים בו סוג של מהפכה. המיזם הינו מערכת מקוונת, המסייעת לתלמידים בהבנת שיעורי בית, למידה למבחנים וחיזוק הנושאים הנלמדים בכיתה. המערכת מביאה ומנגישה לתלמידים שורה של מורים פרטיים, מוסמכים ומנוסים, אשר עוזרים ומסייעים לתלמיד בהבנת החומר הנלמד בכיתה, עשיית שיעורי הבית ועבודות שניתנות בבית הספר, דרך האינטרנט, באמצעות וידאו צ'ט. את המיזם הקמתי עם קובץ אנשי חינוך, אשר ערים לפער מעמדי סוציו-אקונומי, המתהווה, והולך וגדל בין התלמידים השונים.

סגירת פערים

מאז המחאה החברתית של קיץ 2011, אנו עדים יותר ויותר למחאות הולכות וגוברות על יוקר המחייה, פערים כלכליים וחברתיים, מעמד הביניים שהולך ונשחק ופער חברתי שהולך וגדל. המיזם בעצם מהווה מענה לסגירת פער זה והוא הוקם במטרה ליצור מסגרת שוויונית ומתן סיכוי שווה לעזרה בלימודים, לכל תלמידי ישראל, ללא הבדל מעמדי, חברתי, אזור מגורים או חוסן התא המשפחתי של התלמיד.

עפ"י דו"ח המדינות המשתייכות ל-OCED, הצפיפות בכיתות בישראל הינה גדולה מבעבר, עובדה שגורמת לירידה באיכות הלימוד וכתוצאה מכך מתפתחת תחושת תסכול שגדלה, ככל שהפער בין התלמיד לשאר הכיתה עולה. גם ההורים כיום יותר ויותר עסוקים במרוץ החיים המטורף אחר פרנסה וקריירה ופחות נמצאים בבית על מנת לעזור לילדים בהכנת השיעורים/למידה למבחנים וכו'. בנוסף, הורים רבים מדווחים על חוסר.

התמצאות בחומר הנלמד, החל מכיתה ג' ואילך ומה שגורם לחוסר יכולת מצידם לעזור לילדם בשיעורי הבית. עובדות אלו מייצרות מתחים בין ההורים לילדים ורגשות אשמה הוריים. הפתרון המיידי לבעיות אלו הינו שיעור פרטי המועבר על ידי מורה פרטי, בשעות אחה"צ-ערב, כאשר התלמיד מסיים את לימודיו בבית הספר. מחירו של שיעור פרטי נעה בין 80 שקלים ומגיע עד ל-200 שקלים. זוהי הוצאה כספית מאוד גדולה, אשר מהווה נטל גדול על תקציב משפחה ממוצעת.

סיבות אלו הביאו את החברה בראשה אני עומד להקים את המיזם. My help פועל מדי יום בין הימים א-ה בין השעות 15:30-21:00 – השעות הפופולאריות בהן רוב הילדים ברוב בתי האב עושים את שיעורי הבית שלהם, מתכוננים לבחינות ומכינים את העבודות לשיעורים הנדרשים.

הזדמנות שווה ללימודים

דרך המערכת מתאפשרת לכל תלמיד גישה למורה מקצועי, מוסמך ומיומן, במגוון רחב של מקצועות לימוד. המורה זמין לכל שאלה או חוסר הבנה של התלמיד לחומר הנלמד בכיתה ועומד לרשותו למתן הסברים, הבהרות ועזרה בלימוד החומר. המענה המוענק על ידי המורה לתלמיד הינו מיידי וללא דחיות. כך יכול התלמיד להגיע לכיתה עם שיעורים מוכנים ולקבל עזרה והבהרות לגבי חומר שהיה בלתי מובן עבורו בזמן הלימוד בכיתה.

בזכות המיזם, יכולים ההורים לקחת חלק בחווית הלמידה של ילדם בבית, לשמוע ולתרגל יחד את ההסבר ולהפוך לחלק מחווית ההצלחה של ילדיהם. מחיר מנוי שנתי ל-my help עומד על 2,388 שקלים לשנה ומאפשר שימוש של כל בני המשפחה בשעות הפעילות, ללא הגבלה. בחלוקה חודשית מדובר על סכום של 199 שקלים לחודש. מחיר זה כמעט זהה למחיר שיעור פרטי אחד, וכידוע, רוב התלמידים זקוקים לעזרה ביותר ממקצוע אחד.

לצורך התחברות לשירות אין צורך בטכנולוגיה מיוחדת, ולמעשה כל מה שזקוקים לו הוא מחשב עם חיבור לאינטרנט, מצלמה ומיקרופון. את השימוש במיזם ניתן ומומלץ לעשות מהבית, מועדוניות, צהרונים, מתנ"סים וכו'. לדעתי ולדעת חברי השותפים למיזם, מדובר במהפכה חינוכית- חברתית. המיזם מציע חינוך שוויוני, מקצועי ואיכותי, במחיר שהוא (כמעט) שווה לכל נפש, מה שהופך אותו נגיש לכלל התלמידים בישראל, באשר הם.

אנו סבורים כי בזכות המיזם, כל תלמיד יוכל לקבל הזדמנות שווה ללימודים. במקום לחוות תחושות  של תסכול וחוסר הערכה עצמית, יוכלו התלמידים להתחיל לחוש הצלחה והישגיות בלימודים, תוך שילוב הוריהם בחווית הלימוד והפיכתם לחלק ממנה, במחיר שהוא שווה לכל נפש וכל אחד יכול לעמוד בו.

 *****

משה חביב הוא מנכ"ל קבוצת תרבות הספר.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה