ככה ייעשה לאיש שהפיץ תמונות עירום ברשת

עיתונאית שתמונות העירום שלה הופצו ברשת, תחפושות פתייניות לפעוטות וחיילות שהצליחו לשנות את נוסח הצל"שים שקיבלו - המדד הנשי השבוע

28/01/2015
בשמת בידרמן קבלו עדכונים מבשמת
  • RSS

חיילות צה"ל. צילום: דובר צה"ל

קודם כל, תירגעי

במהלך המאה ה-19 רווחה הטענה שכרבע מאוכלוסיית הנשים סובלות מהיסטריה (המילה נגזרה מ- Hystera, רחם ביוונית) - אבחנה רפואית שאיגדה תחתיה שלל סימפטומים כגון עייפות, עילפון, עצבנות, אובדן תיאבון וגם מחסור בליבידו. בפועל, כל אישה שחרגה במעט מהאידיאל הנשי של התקופה הוויקטוריאנית, זכתה לכינוי "היסטרית", וטופלה ב"עיסוי אגן", כלומר עיסוי חיצוני של איברי המין הנשיים - בהתחלה על ידי רופא ולאחר מכן באמצעות ויברטור - עד הגעה לפורקן.

על אף שהאבחנה הרפואית הזו כבר מזמן פסה מן העולם, נשים עדיין נשפטות ביחס אליה. בשבוע שעבר חולקו צל"שים, אותות ועיטורים לחיילים ולחיילות, עבור פעולותיהם במבצע "צוק איתן". בחלק המנמק הסתמנה חלוקה מגדרית ברורה: הגברים קיבלו צל"ש היות שפעלו באומץ ובגבורה, והנשים זכו בו כיוון ש"לא איבדו עשתונותיהן" במהלך האירועים. זה באמת מדהים שנשים - בריות שבריריות, ענוגות וכן, היסטריות שכמונו - ידעו לתפקד בעיתות לחץ ומשבר, ושהחוסן הנפשי הרעוע-מלכתחילה שלהן יאפשר זאת. בעקבות התרעומת שעוררו התיאורים הללו, שונה הנוסח והביטויים הפוגעניים הוסרו.

חתולה שובבה או רקדנית פלמנקו פתיינית - תחפושות לפעוטות

בעוד קצת יותר מחודש ייחגג ברחבי ישראל חג הפורים ומירוץ החימוש לתחפושת המושלמת בשיאו. כמו בכל שנה, נדמה שהרף של התחפושות לילדות עולה (או בעצם יורד): יותר סקסי, יותר פתייני, יותר אובייקט מיני. ומה בתפריט השנה? תחפושת "חתולה שובבה", שנדמה שנלקחה היישר מבורדל וכוללת מחוך, טוטו וגרביונים להשלמת הלוק המפתה. התחפושת, אגב, מיועדת למידות 2-10, כלומר גם לפעוטות מגיל שנה וחצי. עוד יציאה בטוב טעם היא רקדנית הפלמנקו, שמלווה בתמונה של ילדה בת 4 לערך, החושפת ירך קטנה בפוזה שלא משתמעת לשתי פנים. ומה יהיה בקולקציית התחפושות של השנה הבאה? ביקיני קטן לתינוקות שייקרא "בר רפאלי בספורט אילוסטרייטד"?

נו, תעשי סיבוב, אל תהיי כבדה

ומאובייקט מיני אחד לאחר: מתברר שגם כשאת אישה מוכשרת ובעלת מוניטין, עדיין תיבחני לפי הסטנדרטים הנוקשים של מודל היופי הנשי. שחקנית הטניס הקנדית יוג'יני בושארד, המדורגת במקום השביעי בעולם, רואיינה בשבוע שעבר לאחר שניצחה את יריבתה, קיקי ברטנס ההולנדית. אבל הישגיה המקצועיים המרשימים לא עניינו את אחד העיתונאים שראיינו אותה, והוא ביקש ממנה "לעשות סיבוב". בושארד המופתעת תהתה לפשר הבקשה, והמראיין ענה: "כן, סיבוב, כמו פירואט, קדימה". לבסוף היא נענתה, ו"עשתה סיבוב" לעיני המצלמה, במבוכה לא מבוטלת, משל הייתה גוש בשר נטו. כי גם כשאת נמצאת בקצה הפירמידה, תמיד יבוא איזה גבר שיזכיר לך טוב-טוב את מקומך ומעמדך ה"אמיתי".

העיתונאית אמה הולטן. צילום מתוך יוטיוב

מה עשתה העיתונאית שתמונות העירום שלה הופצו ברשת?

ולסיום, סיפור עם סוף טוב (בערך): לפני 4 שנים נגנבו תמונות עירום של העיתונאית הדנית אמה הולטן, והופצו ברשת. בסרטון ישיר וגלוי לב חושפת הולטן את מה שעבר עליה מאז שתמונות העירום שלה הפכו לנחלת הכלל: מיילים והודעות מטרידות מכל רחבי העולם החלו לזרום אליה, כולם מגברים שרובם ידעו שהתמונות הופצו בניגוד לרצונה. באומץ רב היא מסובבת את האצבע המאשימה ממנה ומנשים נוספות שתמונות עירום שלהן נגנבו והופצו, אל עבר כל אלה ששיתפו פעולה עם הפלישה הגסה הזאת לגוף ולפרטיות שלה.

לאחרונה, במטרה להחזיר לעצמה את השליטה, היא הצטלמה לסדרת תמונות עירום חדשה, שבה, לדבריה, היא הופכת מאובייקט מיני לסובייקט - עם פנים, אישיות ורצונות. והכל, כמובן, מתוך הסכמתה המלאה. כפיים לאישה האמיצה הזאת, שעל אף הגיהינום שוודאי עבר עליה, נותר בה הכוח להחזיר לעצמה את הבעלות על גופה ולהוות השראה לכולנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה