עיניים גדולות: פעם אהבתי ילדה בציור

סלונה מחלקת לכם 30 הזמנות זוגיות לסרטו החדש והיפה של טים ברטון, עם זוכת גלובוס הזהב הטריה איימי אדמס וכריסטוף וולץ הנהדר

15/01/2015
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

השאלה הראשונה שתשאלו את עצמכם בסיום הצפייה בסרט "עיניים גדולות" של טים ברטון, שעולה היום בבתי הקולנוע, היא "איך זה שלא שמעתי על הסיפור הזה עד היום???", ומייד אחר כך – "זה באמת סיפור אמיתי?". אז בתור התחלה, בואו ואחסוך לכם את החיפוש בגוגל: הסיפור אכן אמיתי, והסרט בהחלט מומלץ. 

הטריילר של הסרט

הסרט מתחיל כשמרגרט קין (איימי אדמס המוצלחת, שזכתה השבוע בגלובוס הזהב על משחקה בסרט הזה) לוקחת את בתה הקטנה וכמה מזוודות, ועוזבת במפתיע את בעלה. מדובר בשנות ה-50, כך שזה בהחלט היה צעד נדיר, אבל עוד אל תמהרו להכתיר את מרגרט כגיבורה פמיניסטית. היא עוברת לעיר הגדולה סן פרנסיסקו ומנסה לפרנס את עצמה ממכירת ציורים שלה – דמויות של ילדות עם עיניים גדולות.

ואז היא פוגשת את וולטר (כריסטוף וולץ, נהדר ומטריד כמו בכל סרטיו), צייר חובב ואיש שיווק מקצוען. לוולטר יש כישרון ציור מוטל בספק, אבל קסם אישי וכריזמה עד השמיים (עניין שגם חוזר בסרטים שבהם הוא מככב. כן, גם בתור קצין נאצי ב"ממזרים חסרי כבוד"). תוך 3 דקות בערך הוא ומרגרט מתחתנים והוא מתחיל במאמצים למכור את ציוריהם.

בהתחלה הוא עוד נותן לה קרדיט כמו שצריך, אבל אז אי הבנה מסוימת גורמת לקונה הראשון לחשוב שוולטר עצמו צייר את ציוריה של מרגרט (אי הבנה שנבעה מזה ששניהם חתמו בשם קין), ומאותו הרגע זה נשאר כך – מרגרט ציירה, וולטר לקח את הקרדיט והציורים עצמם נמכרו בהמוניהם.

מרגרט הלכה וקמלה בבית, וולטר הלך ופרח בחוץ עד לפיצוץ הבלתי נמנע. כדי לדעת מה קרה בסוף תצטרכו ללכת לראות את הסרט (זה יותר מהנה מלהציץ בוויקיפדיה, ובסוף הפוסט יש גם חלוקת כרטיסים במתנה, אז בכלל).

Big-eyes-Christoph-Waltz-&-Amy-Adams_650

"עיניים גדולות" הוא סרט שמספר סיפור מצוין ועושה את זה טוב. הזכייה של אדמס בגלובוס הזה היא לסרט בקטגוריית הקומדיה/סרט מוזיקלי, אבל יותר נכון להגדיר אותו כדרמה קומית – יותר דרמה בהתחלה ויותר קומית לקראת הסוף, כשהרגע הכי מרגש שלו הוא בכתוביות הסיום.

חוץ מזה הוא גם סרט מאוד מאוד יפה ויזואלית. גם בגלל ציוריה של מרגרט קין, שבהם עוסק הסרט, וגם בגלל הבמאי שלו, טים ברטון, שידוע בוויזואליות הנהדרת של סרטיו. אבל זה לא סרט טיפוסי של ברטון, מאלה שנראים כמו אגדה או פנטזיה. הסיפור הפעם הוא הרבה יותר ריאליסטי, אבל לדעתי טוב עשה ברטון שהשאיר את ה"ברטוניות" שלו בחוץ (אם כי אני לא יכולה שלא לתהות איך זה היה נראה אם ג'וני דפ היה מלוהקת לתפקיד וולטר).

הסרט "עיניים גדולות" יעלה היום, חמישי 15.1, בבתי הקולנוע.

סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים לסרט "עיניים גדולות", לראשונים שימלאו את הטופס המצורף.

הכרטיסים תקפים ברשת רב חן ויס פלאנט. בימי חול, א'-ה'.

הכרטיסים תקפים עד 4.2.15 או עד ירידת הסרט מהמסכים. הראשון מביניהם.

[contact-form 300 "Newsletter_big_eyes_movie"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה