נשות עסקים שצריכות לנהל את המדינה

הן צמחו מעולם העסקים והיזמות, שברו את תקרת הזכוכית לרסיסים והגיעו לעמדות בכירות אך ורק בזכות עצמן. אם ככה הן מנהלות עסקים, בהחלט כדאי שהן ינהלו את המדינה

12/01/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

מי?
מקסין פסברג

מה?
מנכ"לית חברת אינטל ישראל וסגנית נשיא אינטל העולמית. פסברג, שעלתה לישראל מטעמים ציוניים, משמשת דוגמה מעוררת השראה לנשים השואפות להגיע לעמדות בכירות בתחומי הכלכלה והטכנולוגיה. היא הצטרפה לאינטל אלקטרוניקה ב-  1983 כמהנדסת ליתוגרפיות אחרי שסיימה תכנית הכשרה באינטל בארה"ב, וב- 1995 הצטרפה לצוות הסטארט-אפ שהקים את מפעל הייצור בקריית גת וניהלה את חטיבת ההנדסה. כעבור עשור מונתה למנהלת המפעל החדש וביוני 2007 מונתה למנכ"לית אינטל ישראל. היא ידועה כמי שהצעידה את החברה קדימה והפכה אותה לחברה שמעסיקה כ-10 אלף עובדים, והפכה את מתחם החברה בקריית גת למרכז היי-טק. לא פלא שהשנה נבחרה להיות בין מדליקות המשואה בערב יום העצמאות.

לאיזה תפקיד?
ראש הממשלה.

 מקסין פסברג. צילום מסך מתוך יוטיוב

מי?
איריס בק-קודנר

מה?
בק יכולה להתגאות ברזומה מהודק ומרשים. לאחר שסיימה תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במנהל עסקים בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן, שימשה כמנהלת במיטב החברות במשק הישראלי - בתחילה כמנכ"לית ליוור ישראל, חברת-בת של יוניליוור ישראל ולאחר מכן כסמנכ"לית שיווק ותוכן בחברת פרטנר. משם עברה לתפקיד מנכ"לית קבוצת מקאן אריקסון ישראל, מקבוצת IPG וב- 2013 מונתה לסמנכ"לית בכירה לתקשורת בחברת טבע.

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית משרד ראש הממשלה

 איריס בק. צילום מתוך יוטיוב

מי?
חנה הרצמן

מה?
את דרכה המקצועית החלה הרצמן בעיריית חולון כמנהלת מחלקת רישוי עסקים אבל ב- 1993, במסגרת חילופי השלטון המקומי, נבחר מוטי ששון לראש העירייה ומינה אותה בגילה הצעיר (35) למנכ"לית העירייה. מאז היא הובילה שינויים ארגוניים משמעותיים, מיצבה ומיתגה את חולון כ'עיר הילדים' ובתוך כך יזמה את הקמת "מוזיאון הילדים הישראלי", מתחם התרבות "המדיטק" פרויקט "גני סיפור", "המרכז לתיאטרון בובות", הקמת "מוזיאון העיצוב" ועוד.

לאיזה תפקיד?
שרת הפנים.

 חנה הרצמן. צילום: תמר מצפי

מי?
דלית לאופר

מה?
לאופר מתמחה בבניית אסטרטגיות ויצירת שיתופי פעולה על רקע הניסיון העסקי הרב שלה. במשך כעשור שימשה כסמנכ״לית של חברת ברוקרים אמריקאית בישראל, ולאחר מכן ניהלה עסק עצמאי בתחום הייעוץ הפיננסי. בשנים האחרונות הפכה ליזמית בנושאים הקשורים בעולמות תוכן מגוונים בעולם החברתי. בין היתר, קידמה פרויקטים בינלאומיים, הקימה את קרן רמון לזכרם של אילן ואסף רמון וייסדה את מועצת הנשים במועצה אזורית חבל מודיעין.

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית משרד הכלכלה.

דלית לאופר. צילום מתוך יוטיוב

מי?
מיכל נגרין

מה?
מכתבות ברשתות טלוויזיה מובילות ועד הפקות אופנה במגזינים מובילים כמו "ווג", "אל", "מרי קלייר" ועיתונות יומית כמו "הניו יורק טיימס" - נראה שכולם בארץ ובחו"ל מכירים בפועלה הייחודי של מיכל נגרין. סיפור ההצלחה שלה הוא סיפור סינדרלה של מי שבסוף שנות ה- 80 החלה למכור בעצמה פריטים בשוק האומנים בנחלת בנימין. כיום מונה העסק עשרות סניפים בארץ ובחו"ל. בין קהל הלקוחות הרב והמגוון שלה ניתן להזכיר את בריטני ספירס, סלמה הייק, ברברה סטרייסנד, אלישיה קיז, ניקול קידמן ועוד. היא זכתה לאישור נוסף להצלחתה כאשר זכתה בשנה שעברה בתואר יצואנית השנה בקטגוריית מעצבי אופנה.

לאיזה תפקיד?
שרת התיירות.

מי?
עו"ד טלי ירון אלדר

מה?
באפריל 2002 מונתה לנציבת מס הכנסה והיתה גם האישה הראשונה בתפקיד וגם המינוי הצעיר ביותר לו. בתפקידה זה היתה חברה ב"ועדת רבינוביץ'" לרפורמה במס הכנסה - ועדה שהביאה לשינוי גדולים בתחום. לאחר שסיימה את תפקידה מונתה למנכ"לית חברת הנדל"ן "ארזים" במשרה חלקית והצטרפה כשותפה למספר פירמות בשוק הפרטי. ביולי 2009 מונתה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לחברה בוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה וב- 2012 פתחה משרד בוטיק, שמתמחה במיסוי יחד עם בעלה, עו"ד רועי פלר.

לאיזה תפקיד?
שרת האוצר.

.

>> עשו, עושות ואנחנו רוצים מהן עוד

>> צעירות ומבטיחות

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה