הפרזנטורית התבגרה

מה גורם לבתי האופנה במובילים לשלב בקמפיינים החדשים שלהם פרזנטוריות שחצו את גיל 70?

10/01/2015
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

רק לפני שבועות ספורים סיפרנו לכם בהתרגשות על הבחירה בג'וליה רוברטס בת ה-47 לצילומי הקמפיין של ג'יבנשי, ועכשיו אנחנו מגלים שזו היתה רק תחילתה של מגמה שהולכת ומעמיקה. בתי אופנה מובילים מציגים פרזנטוריות שהשאירו את גיל 40 מזמן מאחור.

main.originalג'וליה רוברס בקמפיין האביב של ג'יבנשי

רשתות גדולות דוגמת מרקס&ספנסר ו- M&S ואפילו אמריקן אפרל הפרובקטיבית, כבר שילבו בעבר נשים בטווח גילאים רחב במודעות הפרסומת שלהם, אבל בכל הנוגע למעצבי על, ההעדפה הברורה היא לצעירות וכחושות.

יוצא דופן היה אלבר אלבד מלנווין ששילב בקמפיין בשנת 2012, שתיים מהנשים שכיכבו בסרט 'אופנה למתקדמות'. ייתכן ונמצא דוגמאות נוספות פזורות לאורך השנים, אבל עושה רושם ששנת 2015, תירשם כנקודת מפנה ביחס של עולם האופנה לנשים מבוגרות.

lanvin_AW12_01lanvin_AW12_07לנווין, קמפיין סתיו 2012

קמפיינים אביב 2015

דולצ'ה&גבאנה שילבו בקמפיין האביב לקולקציה הספרדית שלהם, 3 נשים ספרדיות מבוגרות שלקחו חלק גם בסרטון הפרסומת.

Dolce-Gabbana-Spring-2015-Adsקמפיין האביב של דולצ'ה&גבאנה

בית האופנה הצרפתי סלין Céline, אחד המשפיעים ביותר על הזירה האופנתית בשנים האחרונות, צילם לקמפיין שלו את ג'ואן דידיון (Joan Didion), עיתונאית וסופרת בת 80, שנחשבת לאיקון אופנה ומהווה מוזה עבור פיבי פילו, המנהלת הקריאטיבית של המותג.

celinjeoandidionspring2015ג'ואן דידיון בקמפיין האביב של סלין

וההפתעה האחרונה - זמרת הפולק-רוק ג'וני מיטשל שחגגה לפני כחודשיים יום-הולדת 71, מכהנת כפנים החדשות של איב סן לורן וצולמה בביתה על ידי הדי סלימן, המנהל הקריאטיבי של המותג. הבחירה במיטשל היא המשך ישיר למסורת שהנהיג סלימן בסן-לורן לצלם מוזיקאיות רוק מובילות ובוגרות. לפניה הופיעו בקמפיינים מריאן פיית'פול, קים גורדון וקורטני לאב.

MTI3MjU0NTk5NTEyOTIxMzYy ג'וני מיטשל בקמפיין האביב של איב-סן-לורן

Joni Mitchellג'וני מיטשל, 1968 (צילום: gettyimages/אימג'בנק)

בהתחשב בעובדה שהטרנד הבולט לאביב הקרוב הוא אופנת שנות ה-70, הבחירות במי שהיו באותן השנים מובילות דעה ואופנה היא יותר מהגיונית. השאלה שצריכה להישאל (שוב), היא האם מדובר בגימיק חולף, או שהפלורליזם היחסי שאפיין את עולם האופנה בשנה האחרונה בכל הנוגע לגיל ומידה עומד להפוך לעניין שבשגרה?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה