הנשים של סלונה ברשימה של כחלון

אנחנו שמחות וגאות לראות את אחת הנשים שרצינו לכנסת ה-20 ברשימה של כחלון- רחל עזריה הצטרפה לרשימת "כולנו"! להלן נשים ראויות נוספות שפועלות יום ולילה בתחומי החברה, הרווחה, המשפט וכבוד האדם. המפלגה הראשונה שתאמץ אותן - תרוויח. וגם אנחנו

07/01/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

מי?
רחל עזריה

מה?
כבר במהלך לימודיה באוניברסיטה, החלה עזריה את פעילותה הציבורית במסגרת ארגון הסטודנטים מגמה ירוקה כפעילה בקמפיינים סביבתיים. בהמשך ניהלה את ארגון "מבוי סתום" המסייע למסורבות גט בהתמודדות עם בתי הדין הרבניים אך קיבלה חשיפה ציבורית ראשונה במהלך המחאה החברתית של קיץ 2011, כמנהיגת המאהל הירושלמי, ומובילות 'מחאת העגלות'. ב- 2010 עזריה הגישה עתירה לבג"ץ נגד משטרת ישראל ועיריית ירושלים בשל אי-אכיפת החוק אשר אוסר על הפרדת מדרכות - ההפרדה שהתקיימה בשכונת מאה שערים. עזריה זכתה בעתירה ובעקבות כך פוטרה ע"י ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מהקואליציה, צעד שהוביל לסערה תקשורתית בינלאומית והעלה את נושא הדרת נשים לראש סדר היום הציבורי‏. בבחירות 2013 עמדה עזריה בראש סיעת ירושלמים שזכתה בשני מושבים במועצת העיר, הצטרפה לקואליציה העירונית, ומונתה לסגנית ראש העיר, משנה לתיק החינוך, ומחזיקת תיק מעמד האישה.

לאיזה תפקיד?
מסתבר שלא רק אנחנו חשבנו שישראל זקוקה לעזריה במערכת הפוליטית ובימים האחרונים התברר כי היא הצטרפה למפלגת כולנו בראשות משה כחלון. שיהיה לה בהצלחה!

תגובת מפלגת כולנו:

"הייצוג הנשי במפלגת כולנו אינו מס שפתיים. נשים מובילות ומשנות את המציאות בכל תחומי החיים והעשייה - בחינוך, בכלכלה, בתרבות, בבטחון ועוד. אין שום סיבה שלא ישפיעו ויובילו גם בפוליטיקה. אנחנו גאים להוביל את הבשורה במערכת הבחירות הזו. רחל עזריה וד"ר יפעת שאשא-ביטון הן כח מצוין ואיכותי למערכת הפוליטית ואליהן יצטרפו עוד נשים בולטות ומובילות לנבחרת האיכותית של 'כולנו'. אין ספק שהפעילות של 'סלונה' רק אישרה את מחשבותינו".

רחל עזריה. צילום מתוך יוטיוב

מי?
ד"ר ועו"ד יפעת ביטון

מה?
ביטון הקימה שורה של מרכזים שמטרתם להגן על זכויות נשים באמצעות מערכת המשפט: ב"מרכז תמורה" למניעת אפליה, בראשו היא עומדת, מתנהלת פעילות משפטית והתנדבותית ענפה וכן פעילות לוביסטית-חקיקתית לקידום הנושא. "מרכז נגה" שהיא עזרה להקים מעניק ליווי משפטי לקורבנות עבירות חמורות, הן במישור המשפט הפלילי והן בסיוע במיצוי זכויותיהם בהליך אזרחי. לפני כן לקחה חלק בהקמת  עמותת "איתך" - משפטניות למען צדק חברתי. העמותה שמה לה למטרה לפעול ברוח "הפמיניזם החברתי", שעניינו הגשת סיוע משפטי מגוון לנשים מאוכלוסיות מוחלשות.

לאיזה תפקיד?
יו"ר הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה.

* ד"ר יפעת ביטון לא גויסה לרשימה של כחלון. מדובר בד"ר יפעת שאשא-ביטון שגויסה למפלגה ובעלת שם דומה אך רקע אחר.

 עו"ד יפעת ביטון. צילום מתוך יוטיוב

מי?
אורית קמיר

מה?
חוקרת ומרצה למשפט, מגדר ותרבות, פעילה פמיניסטית ומי שעומדת בראש ההנהלה של המרכז הישראלי לכבוד האדם, שפועל במטרה להטמיע את ערך כבוד האדם בחברה הישראלית. בתפקידה כמנהלת המחלקה המשפטית של שדולת הנשים, השתתפה קמיר בייזום וניסוח של הצעות חוק חשובות כמו החוק למניעת אלימות במשפחה, וכמתנדבת באגודה לזכויות האזרח הגישה את בג"ץ מיכל אפרת-ארנן, שבו נפסקה זכותן של נשים לשנות את שם משפחתן ללא קשר למעמדן האישי. בשנת 2013 זכתה בפרס משפט, צדק חברתי וזכויות אדם מטעם הקרן החדשה לישראל וקרן דפנה לשנת 2013 בזכות ניסוח וקידום חקיקה ורפורמות פורצות דרך, בראשן החוק למניעת הטרדה מינית.                                                                                                                  

לאיזה תפקיד?
היועצת המשפטית לממשלה.

 

מי?
עו"ד אירית רוזנבלום

מה?
כמי שמתמחה בדיני משפחה וטכנולוגיות פריון, רוזנבלום לקחה על עצמה להוביל את המהפכה האזרחית בישראל בתחום חיי משפחה ודיני המשפחה. כדי לפעול למען מטרה זו ייסדה את ארגון משפחה חדשה, לקידום הזכות היסודית והפרטית של כל אדם לבנות לעצמו תא משפחתי. כיום מטפל הארגון בכ- 20,000 פונים מידי שנה, והוא היחידי בישראל המפיק תעודות זוגיות כפתרון לנישואים אזרחיים בישראל. בנוסף, הארגון מקיים טקסי נישואין אזרחיים ומחזיק את בנק הצוואות הביולוגיות היחיד בעולם. הישג ייחודי: ב- 2009, בעקבות משפט שניהלה בבית הדין לעבודה, הביאה להקמת ועדה מיוחדת מטעם המוסד לביטוח לאומי, שהכיר בבני זוג מאותו מין כבני זוג שווי זכויות.

לאיזה תפקיד?
מנכל"ית משרד הפנים.

עו"ד אירית רוזנבלום. צילום מתוך יוטיוב

 

מי?
יעל יחיאלי

מה?
מנחת קבוצות במקצועה ועוסקת בנושא התחדשות יהודית, מלמדת ומנחה במכינות קדם צבאיות, ופעילה בקבוצות דיאלוג ישראלי-פלסטיני. כמו-כן, שותפה יחיאלי בפעילות של הארגון החינוכי-חברתי 'בינה', המקדם את העיסוק בהתחדשות יהודית מתוך השקפת עולם פלורליסטית. בנוסף, היא לוקחת חלק בפעילות "הוויה", ארגון שעורך "טקסי חיים" - לידה, חתונה, בר מצווה, בת מצווה ואבלות - ברוח יהודית חילונית.

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית המשרד לשירותי דת

מי?
ד"ר חנה קהת

מה?
מייסדת "קולך" - תנועה פמיניסטית ציונית-דתית, שפועלת מתוך כוונה ללכד נשים דתיות לקהילה שתפעל לקידום שוויון האישה בחברה הדתית. ב- 2003 פעלה קהת להדחת הרב יצחק כהן, ראש המדרשה לבנות באוניברסיטת בר-אילן, עקב תלונות על הטרדה מינית. ב- 2004 קיבלה את אות הנשיא למתנדב כאות הוקרה על הקמת "קולך" ועל פעילותה הציבורית, וב- 2005 קיבלה את אות שדולת הנשים ואת מענק קרן אבי חי לשבתון. קהת היא מרצה לתנ"ך, למחשבת ישראל וללימודי מגדר במכללות אקדמיות לחינוך.

לאיזה תפקיד?
יו"ר הועדה לקידום נשים בכנסת

ד"ר חנה קהת. צילום מתוך יוטיוב

מי?
ד"ר מירב אלוש-לברון

מה?
שותפה מזה שנים רבות לקידום מאבקים אזרחיים למען צדק חלוקתי ושוויון בייצוג וחברה באגודה לזכויות האזרח. אלוש-לברון נחשפה לציבור כאשר כיהנה כחברת מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו מ-2010 עד 2014 אך הגישה את התפטרותה מהמועצה במחאה על אי-חשיפת הפרוטוקולים המלאים של הדיונים על התנצלות חדשות 10 בפני שלדון אדלסון. היא משמשת כמרצה בחוג לקולנוע וטלוויזיה באונ' תל-אביב ובבי"ס לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.

לאיזה תפקיד?
מנכ"ל משרד התקשורת.

מירב אלוש-לברון. צילום מתוך יוטיוב

מי?
טובית שלומי

מה?
מבעלי משרד הפרסום ’דרורי שלומי' ובעלת רקורד מוכח של 25 שנים בתחום הפרסום. שלומי, שמאמינה שאנשי הברנז'ה צריכים להיות מעורבים באופן פעיל בפוליטיקה,  הקימה ב- 2007 את אתר האינטרנט "משאל עם" עם עו"ד גלאט-ברקוביץ’, שנודעה בעקבות הדלפתה על פרשת ‘סיריל קרן’ לעיתונות. מטרת האתר, לדבריהן, היא "להגביר את ההתחשבות של רשויות המדינה ברצון הציבור, בעת שהן עוסקות בקבלת החלטות".

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית לשכת הפרסום הממשלתית.

שלומית ליר. צילום מתוך יוטיוב

מי?
שלומית ליר

מה?
ליר מצליחה לשלב פעילות חברתית ענפה במדיה הדיגיטלית לצד קידום אג'נדות פמיניסטיות. בין היתר, היא ניהלה את קמפיין "1325 נשים עושות שלום" לקידום נשים בתהליכים מדיניים, פרויקט "אקו פמיניזם", וקמפיין "נשיאה לישראל" למען בחירתה של אישה למוסד נשיאות. היא יו"ר ומנכ"ל "פועלות ברשת", מיזם חממה לקידום נשים במדיה חדשה ופעלה לקידום תיקון בחוק שוויון זכויות האישה הקובע שבוועדות ציבוריות יינתן ביטוי הולם לייצוגן של נשים בתהליכים מדיניים.

לאיזה תפקיד?
יו"ר הועדה לפניות הציבור בכנסת.

מי?
לקיה ירדני

מה?
עלתה בשנת 1989 מאתיופיה ומאז ידועה כמנהיגה ותיקה של הקהילה האתיופית בקרית גת, בנוסף להיותה מנחת קבוצות העצמה ופמיניסטית. ירדני אף חברה בצוות תנועת 'אחותי'  למען נשים בישראל, שנוסדה בשנת 2000 במטרה לפעול למען נשים שאינן נכללות בהגמוניה החברתית ולקדם את נראותן בחברה הישראלית. בנוסף, היא מנהלת את מרכז 'אהטה' (אחותי באמהרית), לקידום אמנות של נשות אתיופיה בקרית גת.

לאיזה תפקיד?
נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה