עיצוב צבעוני לדירה בפתח תקווה

וילון רומי לבן באמצע הסלון, גוף תאורה מסיבי בפינת האוכל, מראה ענקית בכניסה לבית ופלטת צבעים שנעה בין שחור וזהב לוורוד וירוק פסטל: כך מתאימים דירה לאופי הייחודי של בעלתה

06/01/2015
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: מערכת אתר בניין ודיורצילום: טטיאנה פאוטוב

הדיירים: בחורה אחת
המקום: פתח תקווה
השטח: כ-110 מ"ר
עיצוב פנים: קרן אור ש. בלוטרייך מבית "קרן אור בבית"

כולנו רוצים איכות חיים, אבל המושג הכללי הזה קשה להגדרה. בתחום עיצוב הבית, לפחות, מדובר על סביבת מגורים שמשפיעה באופן ישיר עלינו ועל ילדינו, ולכן בית יפה, חם, עוטף, נוח ומסודר (וכזה שמקל על שמירת הסדר) הוא בית שיתמוך בנו ויעשה אותנו בסופו של דבר קצת יותר מאושרים.

הדירה בת ה-15 שלפניכם הייתה עד לא מזמן ההיפך המוחלט מאיכות חיים. היא הייתה אפלולית, סטנדרטית  וכלל לא העידה על אישיותה המרשימה של בעלת הבית: אישה קלאסית, צעירה, יפהפיה ותוססת, אשת העולם הגדול. מאבחון טעמה האישי עלה בבירור כי היא בעניין של פשטות וניקיון עיצובי, וכי יש לה נטייה מובהקת לרהיטי רטרו מהוקצעים ואלגנטיים.


אלגנטי עם קריצה

.
האתגר שעמד בפני המעצבת הוא מצד אחד להקפיד על קו מאד נקי, אלגנטי וקלאסי שבעלת הבית כה אוהבת ומצד שני – "להקפיץ" את החלל וליצור בו משהו חם, אחר ומדליק. היא החליטה שהדרך לעשות זאת מבלי להכביד ולהעמיס על החלל היא על ידי שימוש בצבע.כך נבחרה מניפת צבעים בלתי קונבנציונלית שכוללת הרבה גווני עץ, הרבה לבן, מעט שחור, דגשים של זהב (שמקפיצים כל חלל ומוסיפים ניחוח של יוקרה וגלאם), זריקות של ירוק פסטלי בהיר והבלחות של פוקסיה לוהטת. המעצבת קראה לזה "אלגנטי עם קריצה".

ראשית היה צורך להאיר ולרענן את הדירה על ידי מתן קו מודרני, סקנדינבי קמעה, אחיד ונקי לעין. אחת הדרכים לעשות את זה הייתה לנטרל, עד כמה שניתן, את רצפת הטרצו המיושנת והמקושקשת על ידי הנחת שטיחים גדולים שמכסים חלק ניכר משטח הרצפה, ואף מייצרים אשליה אופטית של מרחב גדול ומרווח יותר. בנוסף, רצתה המעצבת "להשקיט" קיר דומיננטי בסלון שסובל מעודף פתחים (הן יציאה למרפסת שמש והן חלון גדול) ולשם כך כוסה כולו בווילון רומי לבן, מה שהאיר את החלל ויצר בו שינוי דרמטי.

הסלון החדש

מודרני ואחיד לעין

.
קיר הטלוויזיה בסלון וקיר פינת האוכל נצבעו בירוק פסטל בהיר המעורבב עם המון לבן. ירוק פסטל הנו צבע עדין ומרענן אשר אהוב במיוחד על בעלת הבית ומשתלב לתפארת עם גווני עץ למיניהם. קיר הטלוויזיה נותר חשוף וחף מכל קישוטיות בכוונה, שכן הצבע עצמו הוא הקישוט והוא מהווה רקע למזנון הטלוויזיה בצבעי הלבן, האגוז והברונזה המונח לפניו.

הצבע הוא הקישוט


הסלון ופינת האוכל

.
בעלת הבית אוהבת לארח ולכן הושם דגש מיוחד על פינת אוכל פורמלית ודרמטית שהיא גם אוורירית ומדליקה. אשכול גופי תאורה גיאומטריים בצבעי שחור וזהב (רפרודוקציה של מנורותיו האייקוניות של מעצב העל טום דיקסון) ניתלה לפני שתי תמונות האבסטרקט שהיו קיימות בחלל, והוא מתכתב בהרמוניה עם גווניהן. בנוסף הוצב שולחן מלבני מעץ אלון עם רגליים יוצאות דופן - רהיט פשוט ונקי ומכאן יופיו הרב. לשולחן צורפו ארבעה כסאות איימס שחורים ומודרניים. השילוב של שחור, עץ וזהב יוצר מרחב מאד חם ומזמין. למען העניין, האקלקטיות והחזרה על מוטיב הצבע במרחב, נבחר גם כיסא בודד בסגנון כפרי בצבע ירוק פסטל.


פינת האוכל החדשה


הרמוניה של גוונים


שילוב חם ומזמין

 .

להשלמת פינת האוכל הוצבה אל מול השולחן קונסולה בסגנון רטרו מעץ אלון שמגירותיה נצבעו אף הן בירוק פסטל. מעבר להיותה פריט עיצובי מקסים, הקונסולה גם נותנת פתרונות פרקטיים ובכך מאפשרת לבעלת הבית נוחות וסדר מרביים. ראשית, בהיותה חלק בלתי נפרד מפינת האוכל, הקונסולה משמשת בעת אירוח כמשטח משלים שניתן להניח עליו, למשל, את כלל המשקאות והכוסות. בנוסף, בהיותה ממוקמת בסמוך לכניסה לבית, הקונסולה גם משמשת מקום אסטרטגי מעולה לאחסון מוסתר של חפצי היומיום החמקניים והמאוד חשובים כמו טלפונים ניידים, משקפיים ומפתחות.

רבת שימושים. הקונסולה

.
מעל הקונסולה הודבקה על הקיר מראת קריסטל בגודל של 140x 120 ס"מ, ועל גביה הודבקה מסגרת עץ צבועה בזהב. למראה הגדולה יש אפקט עיצובי משמעותי בחלל משום שהיא מגדילה אותו, מכפילה את מספר המנורות המשתקפות בה ומגבירה את הדרמה, מעניקה לסועדים בשולחן אווירה תוססת של פאב וגם משום שזה מאוד כיף ופרקטי שיש מראה גדולה בסמוך לכניסה לבית.

אווירה תוססת של פאב

החושך שלפני. הדירה הישנה

.

רשימת ספקים חלקית:

אייטמס גלרי – שולחן פינת אוכל, כסאות איימס, מזנון, כרית KAZ
רהיטי גולן – קונסולה, כיסא ירוק פסטל
שטיחי איתמר – שטיח סלון בהזמנה מיוחדת
וילה מרוק – הדום פוקסיה  מרופד
תומס תאורה – גוף תאורה עגול ולבן בסלון
לוגו תאורה – אשכול גופי תאורה פינת אוכל
איקאה – תמונות, מסגרות, מנורות קריאה, שטיח פינת אוכל

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה