מה הקשר בין לק אדום, ואגינה ואלכוהול?

נשות הקבע יורשו למרוח לק אדום, גברים מנסים לצייר ואגינה, ומלצריות מפסיקות להיות פראייריות - המדד הנשי השבוע

01/01/2015
בשמת בידרמן קבלו עדכונים מבשמת
  • RSS

מסע בזמן: שתיית אלכוהול משבשת את יכולת השיפוט של נשים בלבד 

שתיית אלכוהול משבשת בפועל את יכולת השיפוט, והנהג מרשה לעצמו להסתכן יותר. נכון או לא? 

א. לעיתים רחוקות זה נכון.
ב. לא נכון. אלכוהול משפר את הנהיגה.
ג. נכון.
ד. זה נכון רק אצל נשים.

נהיגת נשים. צילום מתוך פייסבוק

לא, אין צורך לשפשף עיניים בתדהמה: השאלה הזאת, אשר נדמית כאילו נשלפה משנות ה-50 של המאה הקודמת, מופיעה במאגר הלימוד הרשמי למבחני התיאוריה של משרד התחבורה.
אנחנו ב- 2015, ובמשרד התחבורה עדיין סבורים שהתשובה "זה נכון רק אצל נשים" היא בכלל אופציה לשאלה האם שתיית אלכוהול משבשת את יכולת השיפוט. למה רק נשים, אתם תוהים? ובכן, מן הידועות הוא שאלכוהול משפיע על נשים בלבד, ומשבש עוד יותר את יכולת השיפוט הרעועה גם ככה שלהן - או לפחות זה המסר שמתקבל מקריאת השאלה.

מתברר שאנחנו ממש לא היחידות שהרמנו גבה. הח"כית עליזה לביא, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, הוציאה השבוע מכתב למנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה בבקשה לבטל את השאלה. במכתב מציינת לביא כי היא רואה בקביעה זו "אפליה מגדרית בוטה מכוונת" ומבקשת לתקן אותה לאלתר. שאפו לח"כית לביא, אנחנו מחזיקות אצבעות שלא נמצא במבחנים שאלה חלופית בסגנון "נשים הן נהגות גרועות. נכון או לא נכון?", שתחזיר אותנו היישר למאה ה-19.

בקרוב: נשות קבע יוכלו למרוח לק אדום
בשורה משמחת לנשות הקבע: לאחרונה פורסם כי ללק השקוף, הפרנץ' והוורוד בהיר, שאותם כל אישה המשרתת בצה"ל יכולה למרוח על ציפורניה - חיילת או אשת קבע, יצטרף הצבע האדום. אבל בניגוד לצבעים הבהירים והעדינים יותר שמותרים למריחה, הלק האדום יהיה נחלתן הבלעדית של נשות הקבע.

לק אדום לנשות הקבע. צילום: שאטרסטוק

במהלך השנים הפך הלק האדום מצבע שנתפס פרובוקטיבי לשכיח למדי. הפקודה החדשה, איזוטרית ככל שהיא נראית, מכילה בתוכה לא מעט סוגיות מרתקות, הנוגעות לסממנים נשיים בסביבה גברית מובהקת, סימון מעמדות בין "סתם" חיילות לנשות קבע ויצירת הבחנה ברורה בין נשים בעורף לנשים בחזית (קשה לי להאמין שהאחרונות יישמו את ההיתר החדש) וכמו תמיד נשאלת השאלה - האמנם מדובר בהכרה כנה בהבדלים מגדריים או שמא שוב הגברים זורקים לעברנו פירורים מהעוגה כדי להסות אותנו?

מלצרית נגד קפה לנדוור
בחודש ספטמבר התחילה תמר מארה לעבוד כמלצרית בקפה לנדוור בגן מאיר, הממוקם בסמוך למרכז הגאה בתל אביב. לטענתה, היא לא קיבלה החזרי נסיעות, המעסיק לא שילם עבורה ביטוח לאומי, איימו עליה שכלים שיישברו ינוכו משכרה ולדבריה, גם קרה לא פעם שהגיעה למשמרת והודיעו לה שהיא יכולה לחזור כלעומת שבאה, היות שאין עבודה. 

מארה טוענת שאחרי שנתנה התראה של יומיים שלא תוכל להגיע למשמרת, היא פוטרה ושהשכר עבור חודש וחצי של עבודה והתלמדויות לא שולם לה במלואו. מאבקיה לא תמו גם אחרי שחָבְרָה לארגון "חזית עובדי תל אביב יפו", עת מנהל הסניף הציע לה, לטענתה, סכום חלקי בלבד.

כאות מחאה, החליטה מארה להפגין בדרך מקורית: מחר, שישי 2.1, ייפתח "בית קפה" מתחרה מול קפה לנדוור גן מאיר, וימחה כנגד הפרת הזכויות לכאורה.

תגובת רשת קפה לנדוור:
"כל טענותיה של העובדת כנגד סניף גן מאיר של רשת קפה לנדוור מופרכות מיסודן ואינן עומדות בקנה אחד עם מה שקובע החוק. הסניף משלם לכל עובדיו את כל זכויותיהם אשר מוקנות להם לפי חוקי מדינת ישראל וכל קביעה אחרת אינה משקפת את המציאות, ועושה עוול לרשת בתי הקפה ללא הצדקה".

צפו: גברים מציירים וגינה
ולסיום מריר-חמוץ-מצחיק, קבלו סרטון שמציג גברים המנסים לעמוד במשימה מאתגרת במיוחד: לצייר וגינה.
קשה לומר שהם צלחו אותה, והציורים מדגימים עד כמה הידע של גברים באנטומיה הנשית לוקה בחסר: החל באיור שאליו התווסף חץ שמצביע על "חור לתינוק", דרך "חור הפיפי" וכלה ב"תחתית הווגינה". אז מה המפתח להצלחה במשימה? חינוך מיני מגיל צעיר, שמלמד, בלי פחד והתחסדות אבל כן בגובה העיניים, את האנטומיה הנשית הנחבאת אל הקפלים.

[youtube wFrwKJH9fVE]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך