הנשים של סלונה לכנסת - והפעם: צעירות ומבטיחות

עשרות נשים עסוקות מדי יום בעשייה חברתית או קהילתית בתחומים שונים, מחוללות מהפכים קטנים לצד הישגים גדולים. כולן פועלות מתוך איכפתיות אמיתית ודווקא אותן היינו רוצות לראות בכנסת ה-20. קבלו את הנשים של סלונה לכנסת - קטגוריית "צעירות ומבטיחות"

04/01/2015
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

מי?
רעות גיא

מה?
גיא היא מנהלת תחום "קצה ונערות" בעמותת "עלם", ובמקביל פעילה חברתית מוערכת ובעלת הישגים. בזכות פועלה נושאים רבים, כמו זנות בקרב צעירים וזכויות חסרי הבית, שפוליטיקאים אוהבים בדרך כלל לטאטא מתחת לשטיח, מקבלים תהודה בתקשורת. בין הישגיה הבולטים: ארגון המחאה נגד עיריית תל אביב שאיננה אוכפת את החוק לפיו יש לקנוס אנשים המפיצים עלונים המקדמים זנות.

לאיזה תפקיד?
יו"ר ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת.

עדי לוסטיג. צילום מתוך יוטיובעדי לוסטיג. צילום מתוך יוטיוב

מי?
עדי לוסטיג (25), ממובילות המאבק להצלת חוף פלמ"חים

מה?
הבחורה עם הראסטות המפוארות בלטה במאבק התקשורתי והציבורי הרחב שהחל בשנת 2008 למניעת בניית כפר נופש בחוף הידוע. לוסטיג, מהפעילות הבולטות במאבק, תרמה להקמת ועד ציבורי וגייסה אישים רבים מהאזור. בעקבות פניותיה למקבלי ההחלטות ולעיתונות ומסע התעמולה האינטרנטי, נבחנו התוכניות שוב ומבקר המדינה פרסם דו"ח חמור בנושא, עד שהועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז מרכז החליטה סופית לבטל התוכנית להקמת כפר הנופש בחוף. בשנת 2010 זכתה להכרה כאשר זכתה בפרס השר להגנת הסביבה למצוינות סביבתית בקטגוריית המתנדבים.

לאיזה תפקיד?
מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה.

עדי אלטשולר. צילום מתוך יוטיובעדי אלטשולר. צילום מתוך יוטיוב

מי?
עדי אלטשולר (27), פעילה ויזמית חברתית

מה?
עוד כנערה בת 16 הקימה את תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" לילדים עם צרכים מיוחדים, ובנוסף יזמה את "זיכרון בסלון" - פרויקט שבמסגרתו צעירים מארחים ביום השואה ניצולים בביתם ומקיימים דיון על משמעות הזיכרון, כאלטרנטיבה לטקסי יום השואה המסורתיים. הישגיה החברתיים זיכו אותה בשנים האחרונות למחוות של הערכה: מהדלקת משואה ביום העצמאות ועד לבחירה בה לאחת מ"מנהיגי הדור הבא" על ידי המגזין הנחשב 'טיים'.

לאיזה תפקיד?
מנכ"ל משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

.

נטע קורין. צילום: שונית וייסנטע קורין. צילום: שונית וייס

מי?
נטע קורין (29), מנהלת את בית הקפה בייקרי 29 בתל אביב

מה?
אחרי שסיימה בגיל 20 תואר שני בכלכלה ובכלכלה בינלאומית בארה"ב, והשתלבה מיד במשרות בכירות בבנקי השקעות המובילים, החליטה קורין לעשות עלייה, להתמחות בתחום הקונדוטוריה ולהקים ולנהל בית קפה מקומי וחברתי. ייחודו של העסק בכך שכל רווחיו עוברים לארגון אימפקט, המממן לימודים אקדמיים עבור יוצאי יחידות קרביות מעוטי יכולת.

לאיזה תפקיד?
מנהלת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

עינט קרמר. צילום: צביקה נבועינט קרמר. צילום: צביקה נבו

מי?
עינט קרמר (36), יוזמת פרויקט "שמיטה ישראלית".

מה?
קרמר, תושבת אשחר, קהילה משולבת של דתיים וחילוניים בגליל, אמא לארבעה היא פעילת סביבה משנת 1996. היא הקימה ומנהלת את עמותת 'טבע עברי', שמטרת  להדגיש את החיבור בין יהדות וסביבה לשיח הישראלי ומכאן לקדם אורח חיים בר-קיימא.  בשנה האחרונה קידמה יוזמה חברתית בשם שמיטהישראלית",  שכוללת ארגונים, עסקים ומוסדות ציבור, ומבקשת להחזיר את השמיטה ללוח השנה של כולנו במדינת ישראל כשנה של התבוננות עצמית ועיסוק מוגבר בנושאים של חברה, סביבה, קהילה רוח.

לאיזה תפקיד?
המדענית הראשית במשרד להגנת הסביבה.

מי?
נועה אפשטיין-טננהאוז (31), מנכ”ל MEET - Middle East Entrepreneurs of tomorrow

מה?
מדובר בעמותה ללא כוונות רווח שהוקמה ב - 2004 במטרה להפגיש תלמידי תיכון ישראלים ופלסטינים בגילאי 15 לפרויקט מתמשך בן שלוש שנים בתחומי יזמות, ניהול והיי-טק. כפי שאמרה אפשטיין-טננהאוז לסלונה: "המטרה של הארגון היא לייצר רשת של מנהיגים ומנהיגות צעירים וצעירות, משני הצדדים, שיודעים לעבוד יחד, כי לא משנה איזה הסדר מדיני יהיה פה, נצטרך מנהיגים שיודעים לעבור משוכות של חוסר אמון ולפתור בעיות משותפות".

לאיזה תפקיד?
חברת צוות המשא ומתן המדיני בכל ממשלה שתקום.

מי?
מירב קורן, יו"ר הועד המקומי של מושב בצרה.

מה?
קורן היא פעילה חברתית ועושה בשנים האחרונות מהפכות קטנות ברמה המוניציפלית בתחום החינוך, איכות הסביבה, יחסי הקהילה, בטחון, חירום, תשתיות ועוד. היא נאבקת למען שקיפות ושיתוף פעולה בניהול המושב והקהילה, עושה רבות למען שינוי השיח שהיה טעון במשך שנים, והובילה למספר שינויים בשטח: שיפור בגרעון של גני הילדים באזור, השבחת הצוות החינוכי, העמקת המחויבות של בתי הספר לאיכות הסביבה, שיפור הקשר בקהילה וארגון מחדש של המערכת הניהולית בתיכונים.

לאיזה תפקיד?
שרת החינוך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה