המוטו של אהובה תומר

היא הייתה מפקדת תחנה, אני הייתי כתבת ערוץ 10 בצפון. לעולם לא אשכח את הכוח שנתנה לי, את הגאווה והתמיכה

07/12/2010
איריס מיזן קבלו עדכונים מאיריס מיזן
  • RSS
» תנ"צ אהובה תומר ז"ל. צילום: משטרת ישראל

תמיד בהספדים מדברים בשבחו של אדם שהלך לעולמו, אבל במקרה של תנ"צ אהובה תומר, מהיכרות אישית: כל מילה בסלע.

רבות סופר ונאמר על אהובה בימים בהם נלחמה על חייה בבית החולים רמב"ם וגם כעת לאחר מותה.היא הייתה "טיפוס" במלוא מובן המילה, אישה מיוחדת, כריזמטית, מצחיקה, סחבקית, חברה וגם  פמיניסטית. הרבה שיחות היו לנו על מעמדן של נשים באירגונים גדולים. על נשים שמפלסות את דרכן בסביבת עבודה גברית.

דאגה לקידום נשים

ארבע שנים שימשתי ככתבת חדשות 10 בצפון. גם אני, כמו אהובה תומר ז"ל, תפקדתי בסביבה גברית. תמיד היא הייתה אומרת לי: "אל תתני למישהו לחשוב שאת פחות טובה בגלל שאת אישה". היא אהבה נשים חזקות, פירגנה להן ודאגה לקידומן. לא בכדי סגניתה היא אישה. היא רצתה שבראש הפיקוד בחיפה יהיו נשים.

לא אשכח את שיחות הטלפון ממנה- היא הייתה מחייגת אליי בלילה, בסיום יום עבודתה, כשהייתה בדרכה הביתה .הכול הייתה מתגנב לאוזנה: כששמעה שעבר עלי יום לא קל, הייתה מתקשרת לחזק וכאישה לאישה, ידעה בדיוק על איזה כפתורים ללחוץ כדי לרומם את רוחי. רבות שוחחנו גם על המחיר האישי שאנחנו כנשים משלמות כדי לעשות קריירה.

התחתנה עם המשטרה

אהובה הייתה מוכנה לשלם את המחיר: היא "התחתנה" עם המשטרה. לכך התכוון  בן זוגה שאמר שהוא היה מספר שתיים בעבורה. "אנחנו הנשים צריכות לעבוד קשה יותר כדי לתפוס עמדות מפתח", היא הייתה אומרת, ומוסיפה כל פעם מחדש  "אני גאה שאישה מסקרת את הצפון". לפעמים היא לא הייתה קלה לעיכול, ליבה ופיה היו שווים. מי שהיא אהבה, ידע זאת מיד. כך גם לגבי כאלה שהיא פחות חיבבה. אני אהבתי את זה. כשהיא כעסה עליי, הייתה מטיחה בי דברים קשים בלי לברור מילים. היא גם ליטפה כשהיה צורך ולא מעט פעמים היא הייתה מצחיקה אותי. הרבה אירועים עברנו  יחד, היא כמפקדת תחנה ואני ככתבת שמסקרת אירוע. זה היה מדהים לראות כיצד באירועים גדולים, כשסביבה עשרות שוטרים, אנשי מג"ב ויס"מ, כולם סרו למרותה, הלכו אחריה. הכריזמה שלה עשתה את העבודה.

באחד מתפקידיה בעבר שימשה כדוברת מרחב חוף. היא הכירה היטב עיתונאים, ידעה מה הצרכים שלנו ודאגה לסייע לנו באירועים. דקות אחרי שהביפר היה מודיע על אירוע בגזרתה, הייתי מצלצלת אליה לקבל פרטים. לא הייתי מספיקה להוציא משפט, היא כבר הייתה משלימה אותו , אישה חדה ומהירת מחשבה.

מופת לנשים

ארבעה ימים היא שכבה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם. לא הייתי שם. הייתי בטוחה שהיא תצא מזה למרות הפציעה האנושה וכבר גילגלתי בראש את המפגש שלי איתה, שוכבת במחלקה, צוחקת ואומרת "חשבתם שנפטרתם ממני" . הפעם, לצערי הרב מאד, התבדיתי .

אהובה, שימשת לי -ולנשים בכלל- דוגמא ומופת. אקח איתי תמיד את הדברים שלך אליי.

>> מתוך הבלוג של איריס מיזן

>> צילום בעמוד הבית: emdot, flickr
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • מרטה טלמור 24/12/2010

    מבלי שהיכרתי אותה אישית, הפנים שלה מדברות אהבה, איכפתיות, דבקות…חברות… לא נתפס.

בחזרה למעלה