עדי שילון מנהלת רומן עם גבר נשוי. נו אז?

בפרק של "מחוברים פלוס" ששודר בשבוע שעבר התוודתה שילון על רומן וכל הטוקבקיסטים נרעשים, בעוד שהבגידה של דרור רפאל עשתה רעש רק כי הוא עשה את זה עם גבר

24/12/2014
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS

עדי שילון מנהלת רומן עם גבר נשוי. נו אז?

חשדות לשחיתות בישראל ביתנו? המונופול של תשובה חטף מכה קלה בכנף? למי אכפת! רומן עם גבר נשוי - זה מה שמסתמן כמקבילה הישראלית לסוגיית ההפלות בארצות הברית. כך לפחות אפשר לחשוד מהמהומה על מאומה שהתעוררה סביב הפרק של מחוברים פלוס, שבו עדי שילון מגלה שהיא מנהלת רומן עם גבר נשוי.

אוטה-זוי! שילון עצמה מגלה שככה ההורים שלה הפכו לזוג אוהב וידוע, שהחזיק מעמד שלושים שנה עד לגרושים מתוקשרים שהיא מתקשה להתגבר עליהם קבל עם ומסך. אז יש לה רומן עם גבר נשוי. מי שישמע! אבל מי שיראה – זה כבר סיפור אחר: הטוקבקיסטים מטקבקים ולא חוסכים משילון מחמאות מפוקפקות, אבל רצים לראות עוד ועוד, רואים ובוכים; חדשות הבידור של הוט, שמשדרת את הסדרה, חוגגת בפרומו שמתחפש לידיעה; ובמאקו מדווחים על הקטע השערורייתי ויודעים לספר על ההתלבטות של המפיקים האם לצנזר או לא לצנזר. בכל זאת, יש ילדים באולם, לא נעים. רומן עם גבר נשוי!

הסטטיסטיקה מוכיחה שכמעט כל זוג שני מתגרש ובדרך לרבנות רבים עוברים בתחנת "בגידה" (כבר השוו בגידה בבן/בת זוג לבגידה במולדת, או שזה עוד בתהליך?). גברים נשואים בוגדים. גם נשים נשואות בוגדות. לא מכירה את הסטטיסטיקה, מי יותר ומי פחות. אבל זה לא העניין.

בשביל מה חיברתם אותם למצלמות, אם לא בדיוק בשביל זה? למה אתם פותחים טלוויזיה ומתחברים ל"מחוברים", אם לא בשביל לראות בדיוק את זה? רציתם חיים של אחרים, אז בבקשה. ובעניין הילדים – למה עכשיו נזעקתם, כשמדובר בילדים שלא נראים בכלל על המסך? ומה עם הילדים שהתחברו למצלמות של ההורים שלהם בלי שמישהו בכלל שאל אותם?

ועל מה בעצם הרעש? בחורה צעירה, רווקה ומחפשת, מצויידת במצלמה, התאהבה בגבר שנשוי לאישה אחרת. מחובר אחר, דרור רפאל, מהעונה הזאת ממש, עשה אותו דבר בדיוק, התאהב במישהו אחר, במקרה הזה בגבר, בגד באשתו, אם ילדיו, ופירק את התא המשפחתי, אמנם לא לעיני המצלמה, אבל חוץ מזה הראה כמעט הכל. הוא אומר שלא מבחירה, והיא אומרת לו ובצדק, קשקוש – אתה בחרת. כשאחיו של דרור רפאל אומר לו בשיחת טלפון איך גילה לאבא שלהם שדרור בגד באשתו, האבא אומר שהוא חשד בזה בדיוק. זה יותר לגיטימי? לא. זה פחות מסעיר? כנראה שכן. אז מזל שהוא עשה את זה עם גבר.

אישית, אני חושבת שרומן עם גבר נשוי הוא כאב לב ידוע מראש לאישה, ופחדנות מתמשכת מצידו של הגבר, אם הוא נשאר בסידור הנוח הזה במשך שנים, מה שקורה ברוב המקרים. למה זה צריך לעניין מישהו? אני לא יודעת, אבל אני גם לא מתרגשת מזה שציון ברוך בא בברית הנישואים כדת משה וישראל עם אחת בשם יאנה או שנינט טייב הולכת לשכפל את הד.נ.א שלה ושל בעלה המזוקן, אם לנקוט בלשון דין טילמן, גיבור "פרויקט רוזי". אבל אני סוטה. מי שמתעניין בחיים של אחרים וגם מקבל הצצה, מניפולטיבית ככל גרסה ערוכה, ונוחה ללעיסה, שלא ירים גבה או מקלדת.

לגבי התלבטויות ההפקה, תרשו לי לגחגך. זאת לא הפעם הראשונה שהסדרה עוקבת בהתלהבות אחר פירוק נישואים בשידור חי, וכאן אמור לבוא גילוי נאות, הסדרה הזאת ואני כבר הצטלבנו פעם. המוסר הכפול של הצופים לא מפתיע – גבר בוגד משחק אותה, אישה בוגדת – לעמוד הקלון. ויוצרי הסדרה? עורכים את שברי החיים של אקסהיביציוניסטים משני המינים, מדביקים פס קול מרגש, מוכרים את הפורמט לחו"ל, וחוככים ידיים בהנאה כבר הרבה עונות. לא נעים מהילדים? קחו להם את המצלמות או שתשתקו.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה