"כי אני מזרחי!"

שר הפנים אלי ישי יודע בדיוק מה עומד מאחורי הקריאה להתפטרותו בעקבות אסון הכרמל. השד העדתי בקאמבק?

06/12/2010
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS
» לא, גבר. זה לא בגלל זה. צילום: Getty images

שר הפנים אלי ישי (מי שאחראי, בין יתר סמכויותיו, על תחום הכיבוי בישראל), ומי שהביא לחיינו "הישגים" בדמות קצבאות לאברכים, רדיפת ילדי עובדים זרים והרבה שנאת חינם, מכה בפעם המי יודע כמה:

עם התבררות מימדי האסון שגרמה השריפה בכרמל, נשמעו קולות בציבור ובתקשורת הקוראים להתפטרותו של ישי. הסיבה היא אחריותו הישירה למצבם העגום של כוחות הכיבוי (למדינת ישראל אין אפילו מטוס כיבוי אחד, מספר מועט של כבאיות משמש את התחנות וחלקן עתיקות במיוחד) ולכך שפחות מ-1% (אחוז אחד!) מתקציב משרד הפנים (כ-350 מיליארד שקלים) מופנה לשירותי הכיבוי.

חוזר לשטיקים הישנים

ישי, כמו מורו ורבו עובדיה יוסף (שהספיק לטעון שהשריפה היא 'בגלל חילול שבת'), מיהר לשלוף את השטיקים הישנים והטובים: בראיון לחדשות ערוץ 2 טען ישי בלי להתבלבל- "עושים בי לינץ'". עוד אמר השר ישי כי "מישהו כתב היום במאמר באתר אינטרנט שהתשובה אולי נמצאת בשילוב של שר שהוא ספרדי-מזרחי, וגם ימני וחרדי. זה שילוב שכולם יאהבו לתקוף, לא משנה אם זה צודק או לא. אם זה לא היה אלי ישי, שר שהיה פועל ככה היה יוצא כוכב, היו משבחים אותו שהתריע בזמן".

שר הדתות יעקב מרגי (ש"ס) תומך אף הוא בתיאוריה העדתית: "מה שקורה היום בתקשורת זה לינץ' לאלי ישי, וזה לא מקרי", אמר מרגי ל"הארץ". "להזכירך, אלי ישי הוא חרדי, הוא ספרדי, הוא דתי והוא ימני. אם זה היה שר אחר - היו בודקים ומנתחים ומוצאים שהוא פעל נכון. לא לחינם אלי ישי היה הראשון שקרא לוועדת חקירה. אתה יודע למה? זה בגלל שהוא לא נותן אמון בשיח הציבורי שמונהג על ידי אנשים שהם אנטי-דתיים, אנטי-ימניים, ואני לא אטעה אם אומר שהם לוקים גם בקטע העדתי".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה