ארוחת בוקר ואמנות: בילוי חורפי מושלם

לצאת מהפוך בשישי בבוקר, לקחת את בן הזוג או כמה חברות, להתפנק בארוחת בוקר מעולה ולספוג אווירה אירופאית בשילוב עם אמנות ישראלית איכותית. ברוכים הבאים לבוקר הטוב על פי מלון ארטפלוס

25/12/2014
קרין לויט פרידריך קבלו עדכונים מקרין לויט פרידריך
  • RSS

ארטפלוס. צילום: יחצ

על רקע הנוף האפרפר-ססגוני-הומה-בליל-שפות של דרום בן יהודה ביום שישי תל אביבי טיפוסי, בין תריס מתייפח לטיח נופל ומעבר לענני העשן שספג הרחוב משארית הפליטה של אינספור קווי 4 שעברו בו בחייו, לא פשוט היה להבחין בבניין שבו מסתתר מלון ארטפלוס.

הוסיפו אל כל הדליחות המעושנת הזאת כמה טיפות גשם חמימות - הראשון של העונה - והרי לנו בוקר שישי מושלם לברוח בו מהעיר הזאת שאנחנו כל כך אוהבים בימים כתיקונים, ולהרגיש טיפה אירופה.

ואכן, ברגע שחצינו את המפתן ונכנסנו אל הלובי של מלון הבוטיק, אפשר היה לדמיין בקלות שיצאנו לחופשה במקום רחוק, תרבותי וקריר. אפילו הריח שעמד באוויר בלובי המעוצב של המלון השתתף במשחק - ניחוח כזה של נקיון ושל בושם איכותי קליל ולא מתאמץ, בשילוב עם ארומה קלה של קפה, כיאה ללובי אירופאי שיקי וחמים של חורף.

עובד המלון, מנומס אך חסר גינונים פלצניים, הוביל אותנו אל המקום שממנו עלתה הארומה - הפטיו של ארוחת הבוקר. אל שולחנות בהירים ארוכים הסבו אורחי המלון בעושר שאופייני לעירובים תרבותיים של צבעים, שפות וגילאים. הארוחה, בסגנון הבופה הישראלי האהוב והמוכר, נראתה כגורם המחבר המושלם בין כולם.

ארטפלוס. צילום: קרין ל"פארטפלוס. צילום: קרין ל"פארטפלוס. צילום: קרין ל"פארטפלוס. צילום: קרין ל"פארטפלוס. צילום: קרין ל"פ

מרכיבי הארוחה הקלאסיים - ביצה מקושקשת, גבינות, לחמים ועוגות, ריבות וירקות, הוגשו בכלים ביתיים ומגוונים והיו כולם טריים ומגרים. דרך מושלמת להתחיל את הבוקר.

אחרי הארוחה פגשנו את דינה יקרסון, אוצרת האמנות של המלון, שלקחה אותנו לסיור מודרך וקליל שאורכו כשעה בין חללי המלון והחללים הציבוריים בו, לראות קצת אמנות ישראלית במיטבה.

מסתבר שמישהו במלון ארטפלוס חשב על רעיון מעולה. להזמין אמניות ואמנים ישראלים מובילים ליצור עבודות קבע מקוריות בהשראת חדרי המלון והחללים בו, ולהפוך את החלל המנוכר והארעי בדרך כלל של בית המלון, לבית צבעוני ומעורר השראה לכמה ימים. בניגוד לתבניתיות החוזרת על עצמה שמאפיינת בתי מלון בעולם, השוטטות בין המסדרונות והחדרים של ארטפלוס מזמנת את התחושה הייחודית שכל קומה היא עולם עשיר של דמיון והשראה ששונה לחלוטין ממשנהו.

5 אמניות ואמנים השתלטו כל אחד על קומה במלון והפכו את המסדרונות לחגיגה של דימויים ודמיון: בקומה הראשונה תוכלו לפגוש בלוחמות המיתלוגיות שיצרה האמנית אילת כרמי, בקומה השניה תיכנסו אל מבוך דמוי מערכת ורידים ועורקים של האמנית מאיה אטון, בקומה השלישית תצעדו בין העצים העירומים והציפורים השחורות של האמנית טלי בן-בסט, בקומה הרביעית תרגישו איך עוטפים אתכם גזעי העצים ביער האוסטרי של האמן אולף קונמן ובקומה החמישית תוזמנו לצלול אל תוך הירוק הגנדרני של האמן דורון רבינא.

האמניות והאמנים שהוזמנו ליצור ולחלוק את היצירות שלהם איתנו גדלו כאן בינינו, הם נולדו בירושלים וכפר סבא ויפו וחיפה וחולקים זיכרונות והיסטוריה ושפה איתך ואיתי - מה שהופך את המפגש עם היצירות שלהם דווקא במלון - מעין בית הרחק מהבית - להזדמנות מקסימה לטעום קצת טעם של חופשה אירופאית ובתוך כך להתרשם מיצירות אמנות מקוריות ומעבודות מותאמות חלל (Site specific), שהותאמו במיוחד לחדרי המלון, למסדרונות ולחללים הציבוריים.

העושר, הצבעוניות, המחשבה על כל פרט קטן, המזיגה של האמנותי עם הביתי, האווירה האירופאית והשילוב עם אמנות ישראלית מקורית, הופכים את הסיור במלון ארטפלוס לחוויה כוללת ומהנה של בוקר שישי תל אביבי.

ארטפלוס. צילום: קרין ל"פ artplus_650b artplus_650c artplus_650d

ארטפלוס. צילום: יחצartplus_650f artplus_650n

איפה נרשמים?

כתובת: מלון ארטפלוס, בן יהודה 35 תל אביב.

מחיר: 99 ₪ לאדם (כחלק ממבצע שזמנו מוגבל). ניתן להרחיב את הסיור לביקור מודרך בגלריות השכנות (בתוספת של 30 ₪ לאדם).

שעות: ארוחת בוקר: 08:00-10:00, משך הארוחה: כ-50 דקות בהתאם לזמן ההגעה. סיור במלון : כשעה.

עוד פרטים: הסיור מיועד ליחידים, זוגות וקבוצת, עד 15 משתתפים בכל סיור. את כל הסיורים יש לתאם מספר ימים מראש מול אוצרת המלון.

מתקשרים עם: דינה יקרסון, אוצרת ומנהלת פרויקט האמנות ארטפלוס: 052-3365546 / [email protected]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה