שמלת הכלה של לובה

חיפושיה של לובה אחר שמלת כלה מתאימה, הסתיימו לטובה ברשת. מאורסת ועדיין מחפשת (שמלה, לא בעל)? כדאי לקרוא

05/12/2010
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS

מיד אחרי שאני ונתן התארסנו, התחלתי במצוד אחר שמלת הכלה. היה לי ברור שאני לא מסוג הכלות שיחרשו את כל דיזינגוף בחיפוש אחר השמלה המתאימה, לא כי אני חושבת שיש בכך משהו פסול, חלילה, אלא כי ידעתי שאין לי את הסבלנות לכך, או את החיבה לשמלות כלה טיפוסיות.
בתור אחת שאוהבת אופנה ויודעת שגם בגדים איכותיים, מאוד איכותיים, אפשר לרכוש בזול, והכל שאלה של התמדה ותזמון, לא ראיתי סיבה להוציא סכום בסדר גודל של משכורת חודשית על שמלה ללא הצדקה עיצובית. בעלות של 6,000 ש"ח, כך שכנעתי את עצמי, מוטב שאקנה לי ארבעה זוגות נעליים של לובוטין באיביי, וגם אז ישאר לי די עודף לרכוש את השמלה שאני רוצה. הגיון בריא, לא?

עבודת אלילה

את החיפוש הראשוני התחלתי דווקא באטסי. אני טיפוס די סנטימנטלי והמחשבה שאוכל ללבוש שמלת כלה בגלגולה השני, לאחר שכבר נלבשה בעבר בידי מישהי מסתורית, לא רק שלא הגעיל אותי, אלא אפילו דווקא קרץ לי. עברתי על עשרות תוצאות חיפוש של שמלות וינטאג' יפות ויפות פחות (ואגב, המחיר של שמלת כלה וינטאג' איכותית יכול גם הוא להגיע ל-2,000-3,000 ש"ח) ולבסוף נבחרה שמלת יד שניה של המעצב כרמן מארק וולוו. אהבתי מאוד את הפשטות של השמלה, שגזרתה נאיבית וישרה לחלוטין, אהבתי את הפנינים השזורות לכל אורכה, שמשובצות בצפיפות לאורך מפתח החזה, ואהבתי את הגב הפתוח והאצילי שלה. דמיינתי אותה כמעין שמלת אלילה, מהסוג שתיצמד לחמוקיים ותבליט את כל מה שצריך, וידעתי שזו תהיה שמלה איכותית כי היא מעשה ידיו של מעצב על, המתמחה בשמלות ערב מסוג זה.

יחד עם זאת, ידעתי גם שהשמלה תדרוש לא מעט עבודה לפני שהיא תוכל לשמש לי כשמלת כלה ראויה: ראשית, כמו כל פריט לבוש משומש אחר, גם השמלה הזו דורשת עבודת ניקיון יסודית. תיארתי לעצמי שלא יהיה פשוט לנקות שמלה בהירה ועדינה כל כך, העשויה משילוב של פנינים ותחרה.
שנית, ידעתי שעבודת התפירה העדינה של הפנינים לא מושלמת ותצטרך לעבור תיקונים אצל תופרת מיומנת, כדי שהשמלה תוכל להיראות כחדשה ולא תסגיר את היותה משומשת. בסך הכל השמלה היתה במצב משומש מצוין, ולכן לא נרתעתי מהתיקונים והשדרוגים הצפויים לה.

שמלת הכלה מאטסי: אולי בגלגול אחר

זה לא "זה"

השמלה נחתה אצלי כשבועיים מרגע ההזמנה. היא עלתה 570 ש"ח בסך הכל, מציאה אמיתית במונחים של שמלות כלה ושל שמלות מעוצבות בכלל. כשקיבלתי את השמלה ומדדתי אותה, קשה לומר ששנאתי את התוצאה, כי בסך הכל היא היתה נאמנה לתיאור ולתמונות באטסי, אבל זה לא מנע ממני להתאכזב מאוד.

בדיעבד, הבנתי שהשמלה עד כדי כך ישרה שהיא חסרת צורה לחלוטין. כיאה לשמלה לא מותאמת אישית, היא נחה עליי בצורה סתמית מאוד, מבלי להבליט את הפיגורה הלא רעה שיש לי. חסרון נוסף, שגיליתי רק לאחר שקיבלתי את השמלה, היה שמפתח הצוואר פשוט מדי לטעמי, כמו גופיית סבא רגילה, והשמלה היתה יכולה להיות יפה הרבה יותר אילו היתה שמלת סטרפלס, למשל.

יכולתי להעביר את השמלה מסכת תיקונים רצינית יותר, הרי זו לא בעיה להצר אותה בהתאם למבנה הגוף ולהסיר את הכתפיות המשעממות, אבל לא רציתי. כשמודדים שמלת כלה צריכים להרגיש שזו השמלה המיועדת, וכשאני מדדתי אותה הרגשתי שזה לא "זה". קשה לי להסביר בדיוק מה לא אהבתי בה, אבל אני בטוחה שה"זה" שאני מתייחסת אליו הוא מושג חמקמק ומסתורי, אשר מוכר היטב לכל הכלות באשר הן, וכשזה לא "זה"- אין מה לעשות בנידון.

קלאסית, פשוטה ואלגנטית

החלטתי להחזיר את השמלה ולהמשיך בחיפושים. השלב הבא היה איביי: נזכרתי בפוסט שמלות הכלה שלי ובראיון עם טל מאור. ניסיתי את מזלי ובדקתי האם החנות הזו עדיין קיימת, ותוך כמה רגעים מצאתי שמלת כלה פוטנציאלית שמאוד אהבתי. לא הסתפקתי בשמלה הזו בלבד והמשכתי לחפש אפשרויות נוספות, אך מהר מאוד גיליתי שהאפשרויות דלות מאוד, כי הרי אני לא אוהבת שמלות עם אפליקציות ואפילו נוכחות של פייאט אחד עושה לי רע. על כן החלטתי לדבוק במה שמוכר לי (כלומר, החנות של טל) וקניתי את השמלה שחשבתי שגזרתה תחמיא לי במחיר צנוע של 540 ש"ח בלבד.

כפי שטל תיארה, המוכר בחנות היה אדיב מאוד. כעבור כמה ימים שלחתי לו את המידות המדויקות שלי, אחרי שנמדדתי במדויק בסלון כלות, וכעבור כשבועיים וחצי השמלה כבר נחתה אצלי. להפתעתי הרבה, השמלה נשלחה אליי באמצעות דואר EMS, ולכן ידעתי שאחוייב במיסים גבוהים כשתנחת בארץ. בדיוק שבוע לאחר שנשלחה אליי, הגיע השליח של EMS לפתח ביתי וביקש לא פחות מ-300 ש"ח נוספים עבור השמלה.

מיותר לציין שבמהלך כל השבועיים וחצי האלה הרגשתי לחץ נוראי וחששתי שגם השמלה הזו לא תתאים לי. ידעתי שאם גם הפעם לא יתמזל מזלי, אני בבעיה חמורה, כי אני לא מצליחה למצוא את עצמי בשום סלון כלות ולא אוהבת את מרבית שמלות הכלה שעומדות להשכרה/מכירה. כשמדדו אותי בסלון רציתי, בשביל הקוריוז, למדוד שמלת כלה כדי להתנסות בחוויה הזו. בסופו של דבר ויתרתי על המדידה, כי אפילו התקשיתי למצוא שמלה שחיבבתי מספיק כדי לרצות לדעת איך אני נראית בה.

השמלה נחתה אצלי ארוזה היטב, עם המידות המדויקות שלי רשומות על גבי העטיפה. כבר במבט ראשון ידעתי שאני אוהבת את השמלה, אבל ככל שהמשכתי להתבונן בה, ולהתבונן בעצמי לבושה בשמלה, אהבתי אותה אפילו יותר. היא כל מה שרציתי בשמלת כלה: קלאסית, פשוטה ואלגנטית. טל כתבה לי שהיא מזכירה לה זוהר הוליוודי של פעם, מה שעורר בי השראה לקחת את זה כמוטיב וליישם אותו גם באיפור והשיער.

שמלת הכלה מאיביי: את המיועדת לי!

השתקפות של כלה

אמא שלי לא אהבה את השמלה הראשונה. אין עוררין על כך שבתור שמלה היא מאוד נאה, אבל משהו חסר, כאמור, ולכן אפילו אמי, שאוהבת אותי כמעט בכל מה שאני לובשת, לא יכלה שלא להחמיץ פנים לנוכח הפספוס. עכשיו, כשהיא ראתה אותי בשמלה החדשה, היא היתה מרוצה ממש והתרגשה מאוד, ואני התרגשתי יחד איתה, כי סוף סוף ראיתי במראה השתקפות של כלה.

לשמחתי, מבחינת הפרופורציות, השמלה לא דורשת תיקונים כלל. אני אצטרך לקצר אותה, שכן בהתאם לטיפ שטל נתנה לגולשות, גם אני ביקשתי כמה ס"מ נוספים באורך, לכל מקרה שלא יהיה. אני גם רוצה להוריד את השובל כמובן, שאמנם נהדר לטאטא איתו רצפה, אבל הוא לא פרקטי בעליל (ואני פחות מתחברת לסגנון).

אם גם אתן מחפשות שמלה, אמליץ לכן שוב לבקר בחנות הזו, ממנה רכשתי את השמלה שלי. לדעתי, מבין כל שמלות הכלה ברשת (וגם בכלל), כאן יש את מבחר השמלות האלגנטיות, הפשוטות והנאות ביותר. אל תתייחסו למחיר הסופי שמוצמד לכל שמלה ושלחו למוכר הצעה נמוכה יותר, אפילו באופן משמעותי. השמלה שלי עלתה 155 דולר, ללא דמי המשלוח, וההצעה שלי ל- 100 דולר התקבלה ללא שום ויכוח.
כמו כן, במידה ואתן רוכשות בחנות הזו שמלה, אמליץ לכן לקרוא שוב את הפוסט עם טל - יש בו כמה טיפים נפלאים, וגם לברר עם המוכר האם ישנן שיטות שילוח אלטרנטיביות ל-EMS אשר אותן הוא מוכן לשקול כאפשרות.

להשוואת מחירי פריטי אופנה נוספים בזאפלונה לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך