אוחובסקי מתנהל כמו טרוריסט

אם זה הטיעון שאוחובסקי נותן, אני מתבייש בו. לא זכור לי שנקבע שנבחר ציבור צריך לחשוף את חייו הפרטיים בפומבי ולא משנה אם הסיבה היא בושה, פחד או פשוט חוסר עניין לספר לכם את מי הוא מכניס למיטתו

14/12/2014
גלעד ינאי קבלו עדכונים מגלעד
  • RSS

גילוי נאות:
לפני מספר שנים, בזמן שהייתי עורך בבית מעריב, כתבתי טור ביקורת באתר החברה על אחד מהערוצים דלי התקציב שקמו. בתגובה, התגלע סכסוך ביני ובין גל אוחובסקי שבעקבותיו הגשתי תלונה במשטרה ולאחר מכן ביטלתי אותה. מאז המקרה לא נתקלתי במר אוחובסקי ופרשתי מתחום המדיה לפני מספר שנים, לכן אין לי בעיה להגיד שהטור שאוחובסקי פרסם באתר ״מאקו״ על כך שיש ח"כ בארון במפלגת העבודה ושבוז׳י הרצוג צריך להקיא את אותו אדם משורותיו, הוא שערורייתי בעיניי.

גל אוחובסקי. צילום: ליאור קסון

גל אוחובסקי, אני רק יכול לשער, לקח על עצמו לקדם את מה שמכונה ״הקהילה הגאה״ ולהביא לשווין וצדק את היחס שמדינת ישראל ותושביה חשים כלפי אותם עשרה אחוז. אני חושב שזה צעד מבורך ומקווה שיותר אנשים יבינו שאנחנו שווים. אולי קצת שונים, אבל שווים. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית ולכן למר אוחובסקי יש את הזכות להביע את דעתו ואני אגן על זכות זו, אך בו בזמן זכותי להגיד שלדעתי אוחובסקי מתנהל כמו טרוריסט. המילים שלו הן הנשק, הכוח שלו הוא הטקטיקה.

 כדי שאוחובסקי ישקול להצביע עבור מפלגת העבודה, על אות/ה חבר/ת כנסת לצאת מהארון או לצאת מהמפלגה. למה? מפני ש״כמו שאני רואה את הדברים, בכנסת ישראל אין כיום מקום ללהט״בים בארון״. אוחובסקי ממשיך וכותב: ״אין לי בעיה עם אנשים בארון, שיישארו בארון אם בא להם, אבל שלא יהיו חברי כנסת. אם אמא שלכם מבקשת שלא תספרו שאתם להט״בים, לא מגיע לה לעמוד מנופחת מאושר במרפסת בטקס ההשבעה. אם היא רוצה להשוויץ בזה שהילד שלה חבר כנסת, שתלמד להתמודד עם דודה חנה שקשה לה הדבר״.

אם זה הטיעון שאוחובסקי נותן, אני מתבייש בו. לא זכור לי שנקבע שנבחר ציבור צריך לחשוף את חייו הפרטיים בפומבי ולא משנה אם הסיבה היא בושה, פחד או פשוט חוסר עניין לספר לכם את מי הוא מכניס למיטתו. אין שום בושה להיות הומו או לסבית, אבל גם אין לנו שום זכות לחטט בחייו הפרטיים של חבר כנסת.

חברי כנסת הם קודם כל בני אדם עם חיים פרטיים. אם יש מישהו שבוחר להישאר בארון, זו זכותו. אני יכול לא להבין את זה, אבל זו זכותו הבסיסית, מפני שאין לי מושג מה הסיבה האמיתית לדבר. לא נעשתה כאן עבירה, לא בוצע פשע, לא נלקח שוחד. סך הכל אותו אדם מעדיף לא להצהיר שהוא שונה. זכותו.

זה יכול לכאוב למר אוחובסקי, אבל הכוח של אוחובסקי הוא להזיז את הזרקור אל מי שהוא רוצה לחשוף, גם אם את שמו הוא לא פרסם. גם התזמון של פרסום הטור שלו נבחר בקפידה. אוחובסקי בוודאי יודע על הנושא זמן מה, ופרסום הטור רגע לפני בחירת המועמדים לרשימת העבודה הוא ניסיון להשפיע על הפוליטיקה. בעיני זה סוג של הפחדה וטרור.

נקודה אחת אוחובסקי לא העלה, כנראה הנקודה הלגיטימית היחידה שאפשר לטעון בנושא:
יש אפשרות שאותו חבר כנסת יהיה נתון לסחיטות בעקבות הישארותו בארון, מצד גורמים שירצו להשפיע על קבלת החלטותיו ועל דרך הצבעתו במליאה. ״אם לא תצביע כמו שנגיד לך, נחשוף שאתה הומו״. זה הדבר המסוכן היחיד בכל הסיטואציה הזו, והטור של אוחובסקי הוא סחיטה מהאגף השני: צא מהארון, או צא מהפוליטיקה. נראה לי שהרצון הטוב של אוחובסקי הופך לנטל על האנשים להם הוא מנסה, בדרכו הלא כל כך עדינה, לעזור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה