ונעבור לפרסומות האהובות

היום הפסקת הפרסומות היא הזמן שבו אנחנו בודקים מה חדש בפייסבוק, אבל פעם הן היו חשובות לא פחות מהתוכניות עצמן. קבלו את הפרסומות האהובות שכולנו זוכרים

04/12/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

לפעמים, אני מתה שיגיעו הפרסומות. כי בא לי קפה, או משהו מתוק או סתם לבדוק מה חדש בפייסבוק. לא נעים להודות בזה, אבל עם השנים הלכו ופחתו מעמדן של הפרסומות. אבל פעם, בימים הראשונים של ערוץ 2, כשהכל היה חדש והרגיש לנו אמריקה, ג. יפית הפכה לגיבורת תרבות ואנחנו היינו מדברים על הפרסומות בשיחות הברזייה.

כולנו זוכרים את קסטרו, ואת "מוגזם מוגזם מוגזם כמה שזה טעים", ואני בטוחה שלא מעט מאיתנו יודעים להשלים את השורה "מעדן חלב ב...", בקיצור פעם פרסומות היו משהו מיוחד. אז חיפשתי, צפיתי והעברתי כמה שעות של נוסטלגיה ביחד עם הפרסומות הזכורות ביותר.

1. אורלי לוי אבקסיס לא מוותרת על פירור

[youtube P2V2DEY3QhI nolink]

לפני שהפכה לחברת כנסת חרוצה, ובכלל אישה ראויה להערכה, הייתה אורלי לוי אבקסיס דוגמנית צעירה והבת של דוד לוי, שזכורה לכולנו מהפרסומת למקופלת. אז, היא נחשבה לסופר שערורייתית, עם חולצה צמודה וליקוט פירורים מאיזור המחשוף.

2. מה הקשר? בירה נשר

[youtube ftv5vOQHRIs nolink]

אין ספק שזה הסלוגן המפורסם ביותר. חיפוש מדוקדק שמנסה להתחקות אחר שורשיו גילה לי שכיאה לאייקוניות שלו, הוא שומר על עבר מסתורי ואי אפשר ממש לגלות מי הגה אותו. אבל הסלוגן המפורסם ליווה את מותג הבירה השחורה "נשר מאלט" כל כך הרבה שנים, שהוא הפך להיות חלק מהסלנג המקומי. מה הקשר? בירה נשר.

3. מלך המעדנים של הניינטיז

[youtube 4Am-Tqc5UEY nolink]

"מעדן הגולן" היה ה-מעדן, והפרסומת הזו ליוותה אותו אי שם בתחילת שנות ה-90. הפרות בפרסומת 'מפונקות, מטופחות, נותנות חלב בנחת'- משום מה לא נראה לי שהיום הייתה מצליחה פרסומת כזו לחמוק מהראדר של הפעילים הטבעונים או הבריאותנים. אגב, מעדן הגולן, שירד מהמדפים לתקופה ארוכה, ביצע קאמבק לפני מספר שנים, אבל זה כבר לא היה אותו דבר.

4. תפוח אדום גדול וזה הכל

[youtube Ow6EsPnYS3g nolink]

כן, זאת עינת ארליך במשחק מוגזם, חושקת בתפוח ושרה בקולי קולות. אין ספק שהאייטיז זועקים מכל פריים בפרסומת החמודה הזו. בעיקר בגלל מושא הפרסומת, כולה תפוח עץ.

פעם היו עושים פרסומות לפירות וירקות. זה כזה חמוד! פשוט לעודד אותנו לאכול דברים בריאים ואמיתיים, למעשה הפרסומות הכי אייקוניות של ישראל קשורות בפירות וירקות, ואם נגמר אז אין דבר מחר נקנה עוד.

5. נביא הביתה זיפ

[youtube U9fjYkeIP6k]

הימים ימי שנות ה-80 נטולי גלאם ועם מעט מאוד חוש אופנתי, הפרסומות של אז נקראו "תשדירי שירות", שזה שם יפה מאוד לפרסומות, שהיו אסורות לשידור בעיקרון בערוץ הראשון. זיפ, הוא אולי ה-סמל לאייטיז. אבקת הלימונדה המתוקה שאני אישית אהבתי לאכול ישר מהקופסא עם האצבע, הייתה מוכרת בכל בית, וכך גם הפרסומת הזו שגרמה לכולנו ללמוד לשרוק.

6. שניים למנגו או יה

[youtube MYmInSommO0]

"צריך שניים למנגו" שר אלינו זמר קליפסו נחמד בפרסומת למנגו, ברוח איי הקאריביים החמים. את הסלוגן הגה לא אחר מאשר דידי הררי, שעבד באותה תקופה כקופירייטר. ואין ספק שיותר מכל בא לי עכשיו מנגו מנגו מנגו ירוק או כתום.

7. הפרסומת של קסטרו

[youtube uWWx8eMbv2E nolink]

"הפרסומת של קסטרו" היא כנראה כותרת מספקת בשביל שכולכם תבינו על מה אני מדברת. ה-פרסומת. שחיברה בין יעל אבקסיס וליאור מילר, שהכירה לישראל את רדיוהד (אגב את השיר בפרסומת שר דווקא ירמי קפלן), ובמידה מסוימת הפכה את קסטרו למה שהיא היום. הסוד טמון במסתורין של הפרסומת, ובשאלה הגדולה מכל- מה חשפה יעל אבקסיס מתחת למעיל? אולי נגלה את התשובה ב-2040.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך