"אני אכניס אגרוף ללנה דל ריי ישר לפנים"

הביטויים המזעזעים של הראפר אמינם נגד הזמרות איגי אזליה ולנה דל ריי והתשואות שביל קוסבי זוכה להן רק מחזקים את התחושה שאם המדיה מאפשרת לגיטימציה לאלימות נגד נשים, אין לנו באמת דרך להילחם בה

25/11/2014
נטלי כהן קבלו עדכונים מנטלי
  • RSS

שלשום זכתה הראפרית האוסטרלית המצליחה איגי אזליה בפרס הנחשק של אלבום הראפ-היפ הופ הטוב ביותר בטקס פרסי המוזיקה האמריקאית (American Music Award). בנאום קצר ומרגש הודתה אזליה לרפאר T.I. שסייע לה בדרכה להצלחה ובאופן מפתיע החליטה להתייחס בנאום לראפר אמינם שתקף אותה בשיר שלו בשם "וגאס" שם הוא מאיים לאנוס אותה. "זה כל כך משמעותי שאני יכולה לעמוד פה נגד אמינם ודרייק ולזכות בזה", אמרה הכוכבת בת ה-24 על הבמה.

"אני מאוכזבת שאתה כזה חרא"

זוהי לא הפעם הראשונה שאזליה הותקפה על ידי ראפר. לא מזמן הראפר הידוע סנופ דוג גם החליט להתעסק עם האמנית ופרסם תמונה מאד לא מחמיאה של גבר בניסיון להראות שכך אזליה נראית בלי איפור. אזליה מצידה לא שמרה על זכות השתיקה ופנתה לטוויטר לצייץ כמה דברים שמאז היא מחקה. "בכל פעם שאי פעם שוחחת איתי הייתי נחמד בטירוף, אני מאוכזבת שאתה כזה חרא בלי סיבה", נכתב באחד. "למה אתה מפרסם תמונה כל כך מגעילה באינסטגרם כשאתה שולח את אנשי הבטחון שלך להצטלם איתי מתי שאנחנו באירועים יחד".

התמונה הפוגענית זכתה לכ-60 אלף לייקים וסנופ דוג מצידו הגיב לציוציה של אזליה בכך שכינה אותה כלבה ואמר לה להירגע כי הוא בסך הכל התלוצץ. אולם אז הוא המשיך בפרסום תמונה לא מחמיאה נוספת. "אם אני כלבה על כך שאני שואלת אותך למה אתה תומך בי פנים מול פנים אבל מתנהג בצורה אחרת באינסטגרם שלך, אז שיהיה", צייצה אזליה. "ראיתי את כל הממים בעולם לגביי ובאמת שלא אכפת לי". אחרי עוד התקפות נשנות אזליה לבסוף כתבה, "אני אהיה האדם הבוגר יותר ואעזוב את הנושא הזה".

לנה דל ריי. צילום: רויטרס

אזליה נפלה קורבן להתייחסות מאד פוגענית ויש שיגידו אלימה כלפיה מצד ראפרים גברים, שככל הנראה מתקשים לראות אישה עוקפת אותם בראש מצעדי המוזיקה, אולם זהו אינו המקרה הראשון בו אמינם מעודד אלימות נגד נשים בשירים שלו, ואף על פי כן הוא עדיין מושמע בצורה רחבה ונערץ על ידי רבים בעולם. עם ביטויים מגעילים בשיא הצלחתו נגד כריסטינה אגילרה ואחרות, כעת הוא יוצא לא רק על אזליה אלא גם על הזמרת לנה דל ריי שככל הנראה גוון קולה לא נאה לו. בשיר שלו "Shady XV" הוא מעודד אלימות נגד נשים ונגד דל ריי בפרט ואומר, "כלבה, אני אכניס אגרוף ללנה דל ריי ישר לפנים פעמיים... עד שהראש שלה ייכנס בתוך המעקה". הבעיה היא שקצת קשה לי לרחם על דל ריי, שמסתבר על פי דיווח של Just Jared השתתפה בסרט מאד שנוי במחלוקת בשם "Sturmgruppe 2013 Reel" יחד עם מרילין מנסון ואלי רות, שם היא נראית נאנסת באכזריות על ידי רות. כך שאני מתקשה לצודד בה כשהיא ככל הנראה חלק מהבעיה ורק תורמת להפוך אלימות נגד נשים ללגיטימית ואף טרנדית ומגניבה כביכול.

"באותם הימים זאת תמיד הייתה קורבן האונס שהייתה מוצאת את עצמה נפגעת"

אם זה לא זעזע אתכם לחלוטין, אולי ההאשמות של 16 קורבנות של התקפות מיניות מצד ביל קוסבי יעשו זאת. אחרי שאחת הדמויות הבולטות בעולם האופנה ומי שמכנה את עצמה "דוגמנית העל הראשונה בעולם", ג'ניס דיקינסון, האשימה את קוסבי, כעת גם פורסם הוידוי של שפנפנת פלייבוי לשעבר בשם ויקטוריה ולנטינו שגם היום מתקשה לספר על המקרה. "באותם הימים זאת תמיד הייתה קורבן האונס שהייתה מוצאת את עצמה נפגעת", היא מספרת על פי הדיווח של US Magazine."לא רצית לפנות למשטרה. זה היה הדבר האחרון שרצית לעשות בזמנו. פשוט הרגשת אשמה ומלוכלכת למרות שזה בכלל לא היה אשמתך".

ג'ניס דיקינסון. צילום: רויטרס

הבעיה העיקרית היא שניכר שלמרות שרק עכשיו אותן קורבנות מסוגלות לפתוח את העבר ולספר על מה שקרה להן, קוסבי זוכה להמשיך להופיע כאילו כלום לא קרה ועוד נהנה ממחיאות כפיים סוערות מצד הקהל שמגיע למופעים שלו. נכון, לרובנו היה קשה לחשוב שקוסבי, שתמיד ראינו בתור דמות אבהית ומצחיקה מסוגל לכאלה זוועות, אבל עם כל כך הרבה נשים שחושפות אותו כאנס אי אפשר שלא להאמין להן.

ובינתיים כולנו נוכל להדליק את הטלוויזיה, הרדיו או פשוט להיכנס ליוטיוב ולהתמכר לשירים החדשים של אמינם ואחרים כמותו, שקוראים לגברים השומעים אותם להטיח את ראשיהן של נשים שהן לא אוהבים במעקות. אז תסלחו לי אם אני לא אופטימית במיוחד, אבל בעוד שהיום יצויין יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, אני חוששת שאנחנו רחוקים מלראות את היום בו לא נצטרך להמשיך להיאבק.

צילומים: רויטרס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה