6 סיבות בריאותיות לשתות בירה

בקבוק בירה אחד ביום - זה מה שנחוץ כדי לסייע במניעת סרטן מסוגים שונים, אבנים בכליות, אלצהיימר ועוד, וגם כדי להקטין את נזקי השמש

24/11/2014
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

6 סיבות בריאותיות לשתות בירה. צילום: שאטרסטוק 

1. בירה הופכת נשים לחכמות יותר

מחקר שנערך עבור כתב עת מדעי אמריקאי, מצא שדווקא נשים שנוהגות לשתות משקה אלכוהולי אחד ביום, מגדילות את היכולות הקוגנטיביות שלהן. הן, ובכן, הופכות לחכמות יותר (בהשוואה לנשים שלא שותות). לא רק חכמות יותר, למעשה, שתיית משקה אלכוהולי על בסיס יומי מפחיתה את הסיכוי לחלות במחלות שפוגעות בקוגניציה דוגמת אלצהיימר. הסיבה, לטענת החוקרים, נעוצה בעובדה שאלכוהול משפר את לחץ הדם ובכך למעשה, תורם להגנה על המוח.

2. בירה מקטינה את הנזקים שגורמת השמש 

נישאר בבקבוק בירה אחד ביום – 330 מ"ל (או שני בקבוקים, אם אתם גברים). מתברר שהוא גם יכול להקטין את נזקי השמש. מחקר שנערך במחלקת עור במרכז הרפואי האוניברסיטאי בקליבלנד אוהיו בארצות הברית קובע ששתייה מתונה של בירה יכולה להפחית את הנזקים שהשמש גורמת בעד 50 אחוז. המחקר נערך על 65 זוגות של תאומים זהים, שאחד מהם שתה אלכוהול והשני לא, והממצאים היו מרשימים. הסיבה לכך קשורה לנוגדי החימצון הקיימים בבירה.

3. בירה מפחיתה את הסיכוי לסרטן ולמחלות לב 

מחקרים נוספים מגלים כי בירה גם עוזרת למניעת סרטן וטובה במיוחד בהקטנת הסיכוי למחלות לב. כדי לממש את יתרונות הבירה במניעת מחלות לב, לא מספיק סתם לשתות אותה מול הטלוויזיה, ונדרשת גם פעילות גופנית. אבל רגע, יש לנו עוד חדשות טובות: השריית בשר בבירה לפני צלייתו מקטינה את הסיכוי לסרטן שנובע מהחשיפה של הבשר לעשן ולאש. 

6 סיבות בריאותיות לשתות בירה. צילום: שאטרסטוק

4. בירה טובה למילוי המצברים אחרי פעילות גופנית 

ובהמשך לסעיף הקודם: בשנים האחרונות יותר ויותר מחקרים מוכיחים כי שתיית בירה אחרי פעילות אירובית מאומצת, כמו ריצה, מסייעת לנו למלא את המאגרים שהידלדלו בזמן הפעילות ולשקם את מערכות הגוף במהירות גדולה יותר מאשר אצל מי ששתו מים (אם כי לא באותו מינון כמובן). 

5. בירה מעודדת ייצור חלב

מה שנחשב בעבר כסיפורי סבתא, התגלה כממצא אמין, אחרי שחוקרים שונים בדקו ומצאו כי בירה מעודדת ייצור חלב, או יותר נכון פרולקטין שהוא ההורמון שאחראי על ייצור החלב. הגורם לכך הוא השעורה הנמצאת בבירה.

ומה לגבי האלכוהול? ההמלצה היא להימנע אם את מיניקה, והאפשרות העומדת בפנייך היא לשתות בירה ללא אלכוהול, או לשאוב את החלב שלאחר שתיית הבירה ולא לעשות בו שימוש. החלב שנוצר בשד לאחר מכן, יהיה חף משאריות אלכוהול לחלוטין.

6. בירה מסייעת במניעת אבנים בכליות

עוד תרופת סבתא שנבדקה ונמצאה כיעילה במיוחד. בשנים האחרונות חלה עלייה בכמות האנשים שסובלים מאבנים בכליות, בגלל צריכה גדולה יותר של מזון מעובד, שתייה מועטה ומחסור בוויטמינים. פעם חשבו שבירה גורמת להשתנה מרובה ולכן מסייעת למניעת היווצרות אבנים בכליות, ואכן מחקרים הוכיחו כי אנשים שצרכו בירה באופן קבוע הורידו את הסיכויים שלהם לפתח אבנים בכליות ב-40%. הסיבה לא לגמרי ברורה, אבל אולי זה גם קשור לעובדה שבירה עשויה מחומרים טבעיים בלבד ואינה מכילה תוספים מלאכותיים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה